Közlemény

Collapse
No announcement yet.

A skot

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    A skot

    Hello Mindenki,


    Udvozlet innen a tavoli Skociabol. Terveim szerint mindenfele autos-motoros tortenetet fogok megosztani veletek.
    Kicsit magamrol: TZ-t ismerem mar nehany eve (15?). Es egy kicsit remelem miattam is kezdett el erdeklodni a motorok irant... :-)
    Na jo szoval nagy veteran rajongo vagyok nagyon regota. Szivemben motoros, de az orszag ahol lakom nem sok motorozast enged igy hat mostanaban az autok fele tendalok.
    Nagy baratja vagyok az ugyenevezett "young timereknek" ami kifejezes erdekes modon Nemetorszagbol szarmazik nem a Brit szigetekrol, itt szinte egyaltalan nem hasznaljak . Szoval a haztartasunkban barmi megtalalhato ami 15 evnel idosebb. van nehany auto es van nehany motor is.
    Most ennyit, csak be akartam koszonni, de hamarosan ujjabb posztok fognak megjelenni a nevem alatt (mellett)


    UDv,

    peterandras

    #2
    Szevasz!

    peterandras eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    TZ-t ismerem mar nehany eve (15?). Es egy kicsit remelem miattam is kezdett el erdeklodni a motorok irant...
    ... de Krisztián Ural-ja végül sokkal jobban megtetszett, mint azok a "vadállat" Jawa-ák amiket abban az időben hajtottál.

    Érezd jól magad itt a fórumon!

    ________________________________________

    Ja, igen. A "Zen", amit kölcsön kaptam tőled kb 16 éve... hehe..., szóval megvan még, csak annyit olvastam, hogy leesett a borítója és egy nagy saláta az egész.
    Utoljára szerkesztve a következő által: TZ; 2010 dec. 09, 14:42. Oka: bakker, a Zen...
    Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

    Komment


      #3
      TZ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

      Ja, igen. A "Zen"
      Hát igen... Hogy én már milyen régóta vágyok egy angol nyelvű példányra...
      TZ kedvelte ezt.
      Everything is better when you decide you don't care.

      Komment


        #4

        Komment


          #5
          ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Fizikai példányt keresel, vagy csak olvasni szeretnéd angolul?
          Elektronikus változatban megvan ...
          Nem férsz a bőrödbe, mi?

          De, szerintem fizikait szeretne és én is.
          Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

          Komment


            #6
            UK kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Ha Andrást zavarja, hogy szétoffoljuk a bemutatkozását, akkor majd elmozgatom ezeket a hozzászólásokat innen.

              ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ha megadom a linket, ahol megtalálható (és NEM én tettem oda!), akkor már bűnöző vagyok?
              Szerintem mindegy, hogy linkeled-e. Egyáltalán mi az? Ha már a Zinterneten van, és mivel kiderült, hogy értesz a Zinternethez, akkor tuti nyakig benne vagy az összeesküvésbe...
              Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

              Komment


                #8
                TZ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ha Andrást zavarja, hogy szétoffoljuk a bemutatkozását, akkor majd elmozgatom ezeket a hozzászólásokat innen.



                Szerintem mindegy, hogy linkeled-e. Egyáltalán mi az? Ha már a Zinterneten van, és mivel kiderült, hogy értesz a Zinternethez, akkor tuti nyakig benne vagy az összeesküvésbe...
                nem zavarja es most irok meg valamit, hogy meglegyen a legalabb 20 karakter

                --- Ez még eszembe jutott: ---

                UK eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Hát igen... Hogy én már milyen régóta vágyok egy angol nyelvű példányra...


                Szerezzek neked egyet? Fizikait?

                Komment


                  #9
                  Gondoltam megosztom veletek a jelenlegi es volt jarmuparkom listajat. Szivesen olvasnek arrol, hogy milyen erdekes gepek fordultak meg nalatok!
                  NE tevesszen meg a nagy szama a jarmuveimnek, nem vagyok gazdag csak itt egy kicsit olcsobbak a jarmuvek es sokkal olcsobb tartani/venni/eladni oket...

                  Jelenlegi:
                  Autok:
                  > Triumph Acclaim '83
                  50000 km az autoban. En vagyok a masodik tulaj. Cikk a tipus torteneterol hamarosan kovetkezik. Szuper vigyor akarmikor vezetem. Jelenleg szervizre (olaj, szurok, stb) var es arra, hogy legyen ra biztositas (meg rendes gumik...)
                  > Ford Transit Camper Van '87
                  2.5 szivo dizel. Na ezt en epitettem. MEgjartuk vele innen (Skocia kb kozepso resze) Montenegrot (kb olyan 7000 kilometeres korut volt...) meg az orszagon belul sok szigetet. Meg Angliat, Welszet, meg meg sok mindent mast. A kedvenc jarmuvem. Melegseg onti el a szivemet amikor beroffen az a traktor hangu motorja es 80-90-nel vegig totyogunk a vilagon...
                  Majd teszek fel kepeket. Meg Daniabol erkezett regi Mercedesz teherautot (lakoautonak epitve) is mentettunk vele Horvatorszagban(azaz velem mert en szereltem meg egy bicikli bowden segitsegevel - fotok es tortenet kesobb...)
                  > Fiat Chinquechento 899ccm '95
                  - csodas jarmu, teligumival szerelt hojaro, csaladi, munkabajaro es bevasarlo auto. Magam szervizelem/ szerelem (reszletek kesobb)
                  > BMW 520I Station Wagon '95
                  Na ebbol ketto volt, egyet eladtam a masikat megtartottam. Hatso lokesgatlo cserere var. Kormanymu javitasra var, de egyebkent remek. Jelenleg pihen, mert a hatsokerek hajtas nem olyan vicces a hoban. Elado sorba kerul hamarosan (azaz mar most ott van, csak nem hirdetem...)
                  > Suzuki Swift '00
                  hehe. Sanos mar csak a bontora var. Egyebkent jobbkormanyos Magyar gyartmany es nem fikazom jo kocsi (volt)
                  > ezenkivul nehany Volvo jott-ment (240, 940 Wentworth Turbo, 460) es meg nehany mas ilyen olyan auto amit most nem irok le mert az mar lehet tenyleg unalmas lenne.

                  Motorok:
                  >Suzuki GS1000 '79
                  Korabeli utcai tunningal. Harris Sport kipufogo, femhalos nyitott legszuro. Negy karbi negy henger. Az elso sorozatgyartasu superbike. es pont ugyanolyan idos mint en. Meg a honap is megegyezik...
                  > MZ 300ccm saxon fun
                  meg a regi vazas, meg nemet, de mar a 300cc-s motor
                  > MZ 300ccm Saxon Tour
                  Mar az uj vazas (amit kesobb eladtak a torokoknek. De meg nemet. Utolso szerias.
                  Ebben a ket motorban az a vicces, hogy nem kell olajat kevergetni a benzinbe, hanem van egy kis olajtartaly ami csepegteti az olajat szepen ugyesen
                  > MZ TS125 '83
                  3000 kilometerrel. Felujitasra var, de meg az eredeti pumpa es az eladasi papirok is megvannak hozza.
                  > Mindenfele nagy speedbikeok mar mind eladodtak (Hunda Firestorm 1000, Suzuki Yoshimura 750 GSX-R, Suzuki DR Big stb...)

                  es mindemellett most itt ulok a laptop elott mikozben a tuz vidaman eg a 100 eves kandalloban. (ez megintcsak nem annyira fenyuzo, tekintettel arra, hogy kis banyaszok epitettek a hazunkat 100 evvel ezelott es meg mindig ez az egyik fo futesi formank. mult heten -3 fok volt a konyhankban... Na mindegy a kandallo azert szep, igaz kicsike, de szep. szenet tuzelunk benne mert itt az van, fa meg nincs. Na jo van, csak nem sok es draga. A szen is fa csak regebbi. Igazi veteran fa. hehe)


                  Na jo itt most harom ora van megyek lefekudni.

                  Jo eccakat
                  TZ, soveny és kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    Irasaimmal a blogra koltoztem

                    Komment


                      #11
                      andraco eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Szerezzek neked egyet? Fizikait?
                      Hááát...
                      Everything is better when you decide you don't care.

                      Komment


                        #12
                        Sziasztok!

                        Angolul nekem megvan .pdf formátumban Robert M. Pirsig: A zen meg a motorkerékpár-ápolás művészete/Zen and the art of motorcycle maintenance. Ha valakit érdekel írjon privát üzenetet, papír példánnyal viszont nem tudok szolgálni...

                        Üdv
                        Utoljára szerkesztve a következő által: stalker; 2010 dec. 12, 18:28.
                        Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

                        Komment

                        Ugrás az oldal tetejére
                        Working...
                        X