Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Motor gyujtás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Motor gyujtás

    Elöször is boldog újévet kívánok.
    50ccm gilera chopper van sajnos nemtudom mi a gond a gyújtás sal .
    Trafot cseréltem és új gyertyát egy darabig úgy látszott meg oldódott gond.de eggy idö után csak nem pörög ki terhelés alatt a motor.
    Motorozás közben cserben hagyott le ált útközben 3 km toltam hazáig.
    Itt honn tüzetesen átt néztem akkor jöttem rá hogy agyújtás jeladon levált vezeték vissza forrasztás után sem változott a motor ugyan úgy nem húzni a motor.
    gyújtás jelado ra gondolok hogy azzal lehet a gond.
    kérem ha tud segítsen.
    négy vezetékes jel adó kellene hozzá próbáltam beszerezni de eddig sikertelenül.

    #2
    Pintyom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Elöször is boldog újévet kívánok.
    50ccm gilera chopper van sajnos nemtudom mi a gond a gyújtás sal .
    Trafot cseréltem és új gyertyát egy darabig úgy látszott meg oldódott gond.de eggy idö után csak nem pörög ki terhelés alatt a motor.
    Motorozás közben cserben hagyott le ált útközben 3 km toltam hazáig.
    Itt honn tüzetesen átt néztem akkor jöttem rá hogy agyújtás jeladon levált vezeték vissza forrasztás után sem változott a motor ugyan úgy nem húzni a motor.
    gyújtás jelado ra gondolok hogy azzal lehet a gond.
    kérem ha tud segítsen.
    négy vezetékes jel adó kellene hozzá próbáltam beszerezni de eddig sikertelenül.
    Szia Pintyom rekjal fol egy kepet a gyujtasrol vagy legalabb a motorrol De gondolom Gilera Eaglet .Azt hiszem Morini blokk van benne 6 sebesseges
    A 90-es evek kozepetol csinaltak, gyujtasa talan Ducati .?
    ​​​​​​
    zahi és mátéapu kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Pintyom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Elöször is boldog újévet kívánok.
      Neked is boldog új évet !

      Pintyom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      50ccm gilera chopper van sajnos nemtudom mi a gond a gyújtás sal .
      Trafot cseréltem és új gyertyát egy darabig úgy látszott meg oldódott gond.de eggy idö után csak nem pörög ki terhelés alatt a motor.
      Motorozás közben cserben hagyott le ált útközben 3 km toltam hazáig.
      Itt honn tüzetesen átt néztem akkor jöttem rá hogy agyújtás jeladon levált vezeték vissza forrasztás után sem változott a motor ugyan úgy nem húzni a motor.
      gyújtás jelado ra gondolok hogy azzal lehet a gond.
      Bocs , de itt egy kis képzavart vélek felfedezni . Az írásod grammatikájából arra következtetek hogy valószínűleg nem Magyarországról írsz . Éppen ezért próbáljuk meg lokalizálni a hibát közösen .
      "Először is" ... Milyen motorkerékpárról van szó pontosan ? ( pontos típus Pl: 1994 Gilera Eaglet 50 ccm 4T) így egyértelműbb a fórumtársaknak , hogy milyen irányban kell gondolkodniuk . (Erre próbált utalni MOVISZ is )
      Azután tisztázzuk a hibajelenséget , Pl : mikor jelentkezik a hiba , mi a hiba jelenség , mikor történt ... kb 2km megtétele után rángat majd megáll , vagy nagyobb gázadásra fullad majd megáll és nem indul a visszahűlésig ....

      Pintyom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      gyújtás jelado ra gondolok hogy azzal lehet a gond.
      Egyáltalán nem biztos a gyújtás hiba , Lehet egyszerű dugulás az üza.rendszerben, vagy karbi hiba . Ne vezesd félre a megállapítással az embert , mert ilyenkor lehet mellékvágányra szaladni az elmélkedéssel .

      Pintyom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      kérem ha tud segítsen.
      négy vezetékes jel adó kellene hozzá próbáltam beszerezni de eddig sikertelenül.
      Miből gondolod ? Megmérted ? Ezzel az erővel lehet a jelátalakító elektronika is (meg porlasztó is ) Tégy fel képet a motorról , a gyujtásról , a jeladóról ...
      Kár hogy magadról nem engedtél megtudni semmit , így nehéz lesz eldönteni milyen szinten adjon az ember majd választ . (Pl : egy 55 éves gépésznek akinek ez a negyedik motorja más szinten kell magyarázni , mint egy 15 - 16 éves pék tanulónak ! )

      Egyébként Pintyom üdvözlünk köreinkben , remélhetőleg te is aktív tagja leszel a fórumnak , és nem csak egy "egy hozzászólásos kaland" .

      Üdvözlettel : Zahi .
      jandoarpad, Jankó51 és 4 további látogató kedvelte ezt.

      Komment

      Ugrás az oldal tetejére
      Working...
      X