Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kézzel írott adásvételi kérdés!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Kézzel írott adásvételi kérdés!

    Kedves tagok!

    1998-ban vásároltam 1 motorkerékpárt
    (70-es èvekbeli)

    A bácsival megirtuk 1 szimpla papírra. Felirtuk a motor adatait, számait, a nevünket, cìmünket, szül. dátumainkat. Személyi igazolvány szám kimaradt :/ mind2nkè. Tanukat sajna nem írtunk rá.

    Lènyeg: a motor szürke forgalmis (adatok természetesen stimmelnek)
    A bácsi azóta meghalt mint kiderítettem. (hozzátartozók utolèrhetetlenek)

    Kèrdès: idén szeretném forgalomba helyezni! Lehet-e problémám az adàs-vételivel ilyenkor, pl beleköthetnek-e stb mivel nincs semmilyen személyi okmány szàmunk rajta???
    Illetve hogy vihetem e bárhova műszakira ?

    Előre is köszönöm nektek a válaszokat!

    #2
    Mathias eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    megirtuk 1 szimpla papírra
    Szerintem (a tévedés jogát fenntartva): Ha az a szimpla papír valóban egy adásvételi szerződés amit kézzel írtatok, az jó. Ha a tanuk hiányoznak, az nagyon nem jó, az úgy már nem is szerződés. Ha mégis lennének tanuk (mert valakik hátha mégis csak látták, hogy saját kezűleg aláírtátok), műszakira bárhova mehetsz, ott meg kell csináltatni az eredetiség vizsgát is, és irány az okmányiroda.
    Én talán előtte óvatosan érdeklődnék valamelyik okmányirodában.
    Még valami: úgy emlékszem, hogy bizonyos időponttól kezdődően a gépjármű adásvételi szerződésnek kötelező tartalmi elemei vannak. Ha az általatok írt ezt követően készült az is lehet gond.
    Mathias kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Szervusztok! A leírtak alapján: HATALMAS bukta van. Nem rosszból írom, de ez a papír amit írtatok semmit sem ér...
      A jogi oldalát tekintve el kell kezdeni az örökösöket kerestetni. Ha meg vannak, vázolni a helyzetet ügyvéden keresztül és mindent írásban!!!! A sajtpapírra mondhatják, hogy kamu és bajod lehet belőle. Ha rendesek, akkor is törvény szerint az övék a gép. Pót hagyatéki eljárást kell kezdeményezniük. Tételezzük fel, hogy megtörténik. Innentől megint jöhet egy csomó buktató. Nem eltántorítani akarlak! DE INKKÁBB NE AKARJ BELEKEVEREDNI A MALOMKÖVEK KÖZÉ! Sokkal okosabbak írtak ebben a témában a fórumra rengeteg infót. Érdemes olvasni ezeket. Azt hiszem "okmányait vesztett járművek" a keresendő szöveg. És még valami! A megváltozott forgalomba helyezési szabályokat is figyelembe kell venned! Euró 5 besorolást nem tudó motorok nagyon nehezen helyezhetők forgalomba, talán csak OT vizsgával. És ha jól értem ez még szürke forgalmis. Talán a vizsgáztatás is elmaradt az évek során... Akkor jön a "nagy mumus" a SZIGORÍTOTT műszaki vizsgáztatás... Az pedig...
      Utoljára szerkesztve a következő által: pasetta; 2021 febr. 15, 11:11.
      movisz, Jankó51 és Mathias kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        https://veteran.forum.hu/forum/veter...helyez%C3%A9se

        https://veteran.forum.hu/forum/veter...6nleges-esetek

        https://veteran.forum.hu/forum/veter...vatalos-iratok

        Bocsánat! Ma nem vagyok ügyes... Ezt az előző posztomhoz akartam be javítani, de nem jött össze. Itt érdemes olvasgatni az érintett témában!
        Utoljára szerkesztve a következő által: pasetta; 2021 febr. 15, 11:13.
        Jankó51 kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Jankó51 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Még valami: úgy emlékszem, hogy bizonyos időponttól kezdődően a gépjármű adásvételi szerződésnek kötelező tartalmi elemei vannak. Ha az általatok írt ezt követően készült az is lehet gond.
          1992-után csak hiánytalanul kitöltött nyomtatott adásvételit fogadnak az irodák,azelőtti lehet kézzel írott,de a tanuk,és a pontos adatok ott is kellenek.

          Mióta bizonyos veteránkorú motorokkal valótlan igazolványszámmal többen is megbuktak:azóta ésszel illik az iratokat kezelni....Engem is megcincáltak a stenciles nyomtatvánnyal,mert hiányos adatok voltak,az egyik tanú sz sz száma hiányzott,de szerencsére még élt akitől vettem,és újat írtunk.
          Jankó51 kedvelte ezt.
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #6
            mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            1992-után csak hiánytalanul kitöltött nyomtatott adásvételit fogadnak
            Hát... kedves Mathias akkor bizony úgy tűnik lesz még néhány köröd. Örökösök, póthagyatéki eljárás... Beszélj egy ügyvéddel, az általatok által készített papír (1998) esetleg megalapozhat egy elbirtoklást is, ami persze bíróság és nem kis macera.

            Komment


              #7
              Jankó51 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Hát... kedves Mathias akkor bizony úgy tűnik lesz még néhány köröd. Örökösök, póthagyatéki eljárás... Beszélj egy ügyvéddel, az általatok által készített papír (1998) esetleg megalapozhat egy elbirtoklást is, ami persze bíróság és nem kis macera.
              Én úgy tudom ilyenkor záralá veszik (Gyakorlatilag elkobozzák) az eljárás idejére a szóban forgó ingóságot. Nekem elbirtoklás ingatlanon lenne esedékes, de a Bíróság előre felértékeli (nem)független értékbecslővel és a becsült érték LEGALÁBB 6°%-át kikell fizetni a procedúra megkezdéséhez. És ezt garantáltan nem kapom vissza, ha nyerek, ha nem. Erre jön a per, az ügyvéd, a közjegyző, a földmérő, az összes kapcsolódó költség, a nyert per esetén a maradék eljárási költség ( EGY ÖSSZGBEN) történő megfizetése, átírás és vagyonszerzési illeték. PLUSZ az addig elmaradt ingatlan adó... kamatos kamattal ....

              Komment


                #8
                Keresd meg a bácsi bejelentett lakhelye szerinti közjegyzőt. Ő aki hiteles ebben a dologban. Ott még hiteles aláírásmintát is találhatnak az irattárban ha akarnak.

                Komment

                Ugrás az oldal tetejére
                Working...
                X