Közlemény

Collapse
No announcement yet.

pannónia p 10 világitás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    pannónia p 10 világitás

    Üdvözlök minden itt lévőt !

    A P10-es motorom világitási gondokkal küzd. Indul, pörög ahogy kell, amikor a
    slusszkulcsot balra tompitott világitásra kapcsolom leáll, "slusszot kap ".

    Nagyobb gázadással átmenetileg a világitás : -tompitott, fényszóró, helyzetjelző,
    hangjelzés is rendben.

    Mrgköszönném a haszmositható tanácsot az üggyel kapcsolatban.

    #2
    Üdv.
    Nézz bele a gyújtáskapcsolóba, az lehet zárlatos, el szokott törni a szigetelő gyűrűcske benne. Mikor elfordítod a kulcsot, még jobban szétnyomódik a gyűrűcske és zárlatot okoz.
    Beagle kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Ismerős probléma, gyújtáskapcsoló csere.
      Beagle kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Ha már világítás nekem is lenne egy fontos kérdésem. Nem tudjátok, hol lehet 6voltos 25/25W-os vagy 35/35W-os Duolux izzót venni Pannóniába? Találtam egy cseh lapot, ott 650Ft/db, meg van egy spanyol lap, ahol 450Ft/db áron vannak, de azok nem szállítanak Magyarországra, csak Ukrajnába meg tőlünk nyugatra...

        Hol lehet ilyet szerezni? Ti honnan szerzitek?

        Komment


          #5
          Blackmumus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ti honnan szerzitek?
          Én besétáltam a helyi autósboltba (tudod az a régi fajta üzlet, ahol nem hagynak nézelődni, hanem amint belépsz már kérdezi is a kék vagy barna köpenyes, bajszos alkalmazott, hogy mit segíthet), és volt. Igaz csak 35/35-ben.
          OdinHEM, majdánka és 2 további látogató kedvelte ezt.
          There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

          Komment


            #6
            Ha nincs a közeledben ilyen békebeli bolt, akkor én őket ajánlom, már rendeltem tőlük, megbízhatóak és gyorsak . (mondjuk érdemes inkább a drágábbat venni mint a noname izzót, de lehet az is jó)
            Most néztem van több helyen is, itt (tk. louis.de) is pl., mondjuk ez drágább.
            Utoljára szerkesztve a következő által: supermax; 2013 ápr. 21, 13:17.
            Blackmumus kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              supermax eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ha nincs a közeledben ilyen békebeli bolt, akkor én őket ajánlom, már rendeltem tőlük, megbízhatóak és gyorsak . (mondjuk érdemes inkább a drágábbat venni mint a noname izzót, de lehet az is jó)
              Köszi, ezt elmentem! Bár most már megrendeltem csehországból, mert sajnos a környékről kiírtották az összes szoci motoros/autós boltot. Maradt még 1-2 de elég szűkös kínálattal. Viszont a poén, hogy Csehországból ingyenes a posta

              supermax eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Most néztem van több helyen is, itt (tk. louis.de) is pl., mondjuk ez drágább.
              Múlt héten rendeltem tőlük vesevédőt, meg kesztyűt. Jó árban van minden náluk, a sisakot is tőlük vettem, viszont ez az izzó kicsit húzós. Ezért az árért veszek 3 cseh gyártmányt, vagy 4 magyart. Ráadásul mivel futárral küldik az 1900Ft szokott lenni, tehát 1 izzóért 3600 Ft kicsit nagyon sok
              Utoljára szerkesztve a következő által: Blackmumus; 2013 ápr. 21, 13:57.
              OdinHEM és supermax kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Üdv riki!
                A lényeg, hogy ne dobd el a gyújtáskapcsolót, mert javítható és ha más baja nincs akkor előbb-utóbb lesz az még kincs!
                chemotox kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Blackmumus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  hol lehet 6voltos 25/25W-os vagy 35/35W-os Duolux izzót venni Pannóniába?
                  Pannóniába miért tennél 25 wattost?
                  Nekem van kettő, de még az izzókészletbe se raknám, mert gyengén pilácsol.

                  Komment


                    #10
                    Nekem 25W-os van benne (gyenge delej )viszont jobban virit mint a 35-ős tök gázon!!
                    OdinHEM kedvelte ezt.
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #11
                      Hmmm, ez esetben majd kipróbálom mindkettőt. Én is 25-össel vettem a motort, de gyatra volt a fényereje mikor rákapcsoltam. Delej van, a szikrából ítélve.

                      Komment


                        #12
                        demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Pannóniába miért tennél 25 wattost?
                        Nekem van kettő, de még az izzókészletbe se raknám, mert gyengén pilácsol.
                        Pont azért amiért mateapu is. Gyenge a delej és a 25W-os erős mint a bivaly, de a tompítottja ki van égve, a 35/35ös meg fél perc mire felizzik és akkor is gyenge, teljes gázon talán elvilágít 10 méterre. Meg Bandibá is inkább azt javasolta

                        Komment


                          #13
                          riki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Indul, pörög ahogy kell, amikor a
                          slusszkulcsot balra tompitott világitásra kapcsolom leáll, „slusszot kap”.
                          Szia!

                          Remélem még nem dobtad el a kapcsolót!
                          Tegnap találkoztunk a jelenséggel és a MEGOLDÁS: Vedd le a gyújtáskapcsoló takaró lemezét és úgy tedd be a kulcsot! Semmi baj nem lesz.

                          Magyarázat: A gyújtáskapcsoló bakelit takarója és a gyújtáskulcs bakelit része összetalákozik ezért balra, vagy akár jobra fordítva kicsit fentebb kerül a kulcs így a kis rugós lemez rövidre zár és leáll a gépezet. Megjegyezném, hogy gyári új gyújtáskapcsolóm és kulcsom van, így ez a probléma régen is létezhetett amit abból is gondolok, mivel a régi gyújtáskapcsoló takaró bakelitből ki volt reszelve egy kis darab a kulcs előtt.

                          Remélem segítettem.

                          Üdv.




                          Blackmumus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ha már világítás nekem is lenne egy fontos kérdésem. Nem tudjátok, hol lehet 6voltos 25/25W-os vagy 35/35W-os Duolux izzót venni Pannóniába?
                          Szia!

                          Szász Karcsinak van a Vasgyár úton.




                          Blackmumus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Meg Bandibá is inkább azt javasolta

                          Bandibá nekem ezt úgy oldotta meg, hogy adott egy erős delejest . Tegnap kipróbáltuk, nagyon megy Többit a kocsmában..
                          Utoljára szerkesztve a következő által: chemotox; 2013 ápr. 22, 07:30.

                          Komment


                            #14
                            Blackmumus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            a 35/35ös meg fél perc mire felizzik és akkor is gyenge, teljes gázon talán elvilágít 10 méterre.
                            Nekem is volt ilyen gondom, nagyon-nagyon lassan izzott fel még a 25/25 W-os izzó is, és kiderült, hogy az egyik világító tekercs "lazán" volt bekötve az 51-es jelű világításvezeték aljzatába... mikor fixen jó kontakttal bekötöttük, egyből bírta a 35/35W-osat is! Most is azt használok!

                            Komment


                              #15
                              TLF65 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Nekem is volt ilyen gondom, nagyon-nagyon lassan izzott fel még a 25/25 W-os izzó is, és kiderült, hogy az egyik világító tekercs „lazán” volt bekötve az 51-es jelű világításvezeték aljzatába...
                              Sajnos nekem nincs ilyen szerencsém, át lett nézve minden vezeték, minden tekercs és jó minden. De próbáltam, a 25ös szinte azonnal, teljes erővel világít, a 35ös viszont már lassú és csak halványan pislákol.


                              chemotox eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Bandibá nekem ezt úgy oldotta meg, hogy adott egy erős delejest . Tegnap kipróbáltuk, nagyon megy Többit a kocsmában..
                              Nekem nem adott Viszont csütörtökön megyek műszakira

                              Tényleg kéne lassan egy kocsmázás, de most 3 hétig az összes hétvégém foglalt, max hétköznap érek rá. Írj rám, hogy hogy van időd.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X