Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Veterán eszterga-ki tuda milyen?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Veterán eszterga-ki tuda milyen?

    Sziasztok!Tudom,hogy van köztetek jó pár rutinos,tapasztalt "szaki"!
    Megköszönném,ha segítenétek beazonosítani ezt az esztergát.
    Nincs rajta semmi azonosító sajnos egy adatlapot találtam az "elektronikai" részen:
    Click image for larger version

Name:	2013-06-19 20.29.07.jpg
Views:	2
Size:	206.2 KB
ID:	155967Click image for larger version

Name:	2013-06-19 20.30.23.jpg
Views:	2
Size:	200.8 KB
ID:	155968Click image for larger version

Name:	2013-06-19 20.31.05.jpg
Views:	2
Size:	201.8 KB
ID:	155969
    Szeretném hobbi szinten üzembe helyezni,de pár dolgot pontosítani kellene rajta.
    Click image for larger version

Name:	2013-06-19 20.28.44.jpg
Views:	3
Size:	192.3 KB
ID:	155965Click image for larger version

Name:	2013-06-19 20.33.23.jpg
Views:	2
Size:	188.9 KB
ID:	155966

    Köszi:
    Homa
    Utoljára szerkesztve a következő által: Homa; 2013 jún. 20, 20:14.

    #2
    Az elektronika orosz.
    Esélyes ,hogy a gép is.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      Hali!
      Köszi,kb.eddig jutottam én is,csak számomra kínai az elektronika rész is,pedig jó lenne érteni hozzá,mert nincs 3 fázisom...na mindegy,hátha segít valaki!
      Üdv:
      Homa

      Komment


        #4
        Nekem tetszik ! Mekkora a csúcstávolság, és mennyi forog el benne

        Komment


          #5
          Hali!
          350mm csúcstávolság és 100mm a csúcsmagasság.Ja és baromi nehéz Darabokban cipeltük be a műhelybe,de így sem volt egyszerű.
          Ez a motorja:
          Click image for larger version

Name:	2013-06-20 10.18.55.jpg
Views:	2
Size:	195.5 KB
ID:	137698Click image for larger version

Name:	2013-06-20 10.19.17.jpg
Views:	2
Size:	197.5 KB
ID:	137699
          Segített a nagymama,nagypapa,apuka,anyuka,kutya,macska....aztán végül sikerült valahogy.Míly pici a világ:én is Miskolcon végeztem
          Utoljára szerkesztve a következő által: Homa; 2013 jún. 21, 10:10.
          Che kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Szia! ahogy nézem a számokat az adattáblán 220/380as a masinéria, uh elvileg be tudod dugni a sima hálózatba is, közben nézem a képeket ott is van a 220 hoz való bekötési rajz rajta szép darab gratulálok!
            Homa kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              pótlás

              Szervusz Homa Koma!


              Számomra ismeretlen típusú gép.Javaslom próbáld megtisztítani a festéktől,elsősorban a norton szekrényen látható táblázatot,és onnan hátha több dolog kiderül.Tisztísd meg továbbá a kezelőszervek közelében található táblácskákat,mert a rajtuk található ikonokból is sok mindenre lehet rájönni!

              Nekem is nagyon Szovjetesnek tűnik,de a lábazat nagy valószínűséggel nem eredeti.Amennyiben módod van rá,-tegyél fel még képeket,a lábazat belsejéről,a motor felőli oldalról és a gép hátuljáról, a megtisztított táblázatról is!A táblákról a festéket, a fékolaj nagyon szépen le tudja oldani,de ügyelj rá,hogy máshova ne kerüljön!

              Azért gondolok a lábazat idegenségére,mert a gép felső része,igen harmonikus és valahogy a lábazat,nincs összhangban,a géppel.Figyeld meg az ágy lábazathoz csatlakozó ívelt részeit és a lábazat,kimondottan szögletes éleit!

              Természetesen,ez a lábazat kérdés,a gép használatát nem befolyásolja.


              A "komáért",-ne haragudj,de annyira passzolt,meg miért ne!


              Üdvözlettel:Che
              Homa és CZsolti kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Köszönöm (a gépezet nevében is)!Én is szívesebben megyek ki a műhelybe,mióta itt van.A 220v-os bekötési rajhoz kellene szakmai instrukció,mert nem igazán értem....Az lesz a legbölcsebb,ha utána járok a 3 fázis bekötési költségeinek.Az a tuti!Tudja esetleg valaki mik a paraméterek?
                Üdv:Homa




                Szia Che((ge)var(g)a)!

                ÁÁÁÁ a Homa Koma sokkal jobban hangzik,Nálad a pont!
                Minden esetre köszönöm az instrukciókat,neki állok leszedni a festéket.
                A lábazat szerintem eredeti,mert nagyon pontosan stimmelnek a csavar helyek és beépített az elektronika is és a motor felfogatás is.Az albumaim közt találsz több képet,ha esetleg ráérsz egy kicsit nézz be!
                Arra gondoltam,hogy rátennék egy 1100W-os IMI motort 1450-es fordulattal - ez van itthon a szalagfűrészhez.
                Szerinted?

                Üdv:
                Homa-Koma
                Che kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Találtam egy igen érdekes oldalt "szakiknak":

                  Lathes
                  Che kedvelte ezt.

                  Komment

                  Ugrás az oldal tetejére
                  Working...
                  X