Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kezdő TMK-s

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Kezdő TMK-s

    Sziasztok !
    Pellezso vagyok!
    Próbálok visszarázódni a technikába...

    #2
    pellezso eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    TMK

    Ki tudja mit jelent ez ? ..........

    Komment


      #3
      Én!Tervszerű Megelőző Karbantartás.
      Titus, sepy és joker kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Én is azt tanultam és gyakoroltam 15 -évig,de már nem engednek meg ijesmit, ha pénzbe kerül,menjen tönkre,és pályázunk ujra a jelszó, viszont ha elromlik"még az egyszer valahogy csináld meg!!"

        már jön az ujj(lassan tiz éve.)
        demeter, sepy és sinter kedvelte ezt.
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          #5
          Mateapu!
          Ez így van ahogy írod. Nagyjából tűzoltás szerűen zajlik a javítás.

          Komment


            #6
            Sajnálom ha máshol,is azt hittem helyi jellegü.
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              #7
              mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Sajnálom ha máshol,is azt hittem helyi jellegü.
              Sajnos nem. És más értelmet is nyert a betűszó: Tervszerűtlen Marhanagy Kapkodás. (Megjegyzem: nem én találtam ki. Még '87-ben a tsz-karbantartókra mondták a traktorosok. )
              sinter, joker és sepy kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Pedig anno a technikusi minősítőre egy esztergapad teljes felújítását kellett dokumentálni és mikor még tanulóként egy ilyen műhelyben tanultam / voltak mesterek kiktől lehetett is és még mellé meg is követelték/ és büszke is voltam a helyre pedig nagyon megkövetelték, hogy oda figyeljen a fickó és tanuljon mellé mert ha nem kirakták onnan. Sajnos ez már nincs így pedig az oly híres" magyar szakember" mint olyan kiveszik mert nem akarom én bántani de ez a régihez képest "0".Énnekem is volt 7 tanulóm kettő az usá-ban él azóta és nem akar haza jönni csak látogatóba és a többi is megállja a helyét. Igaz én is megköveteltem / még az elején ha valaki bukik az iskolában kirugva!!/, hogy figyeljen itt és a suliban is. Év elején megkérdezték tőlük , hogy hol tanulnak és mikor mondták a szakmai tanárnak az csak annyit mondott az jó, valahol ez nekem is visszajelzés volt. Bocs ,hogy mindezt leírtam de az ami ma folyik nagyon drága lesz csak akkor már késő lesz siránkozni. A géppark is teljesen tönkre megy és azok kik megtudták javítani nem lesznek. Ennyit a " TMK " -ról.
                demeter, UK és 5 további látogató kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  a piacgazdálkodás nem a szükségletekről hanem az üzletről szól és a minőség nem számit amig sokat el lehet adni!
                  ha olcsó,ne javits,tarts karban
                  ,és akkor minek a hozzáértő?
                  "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                  Komment


                    #10
                    joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ki tudja mit jelent ez ? ...
                    Egyre kevesebben,mióta nincs már maszek, vagy mondjuk KMK sem.




                    mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    azt hittem helyi jellegü.
                    Helyi,csak ez alatt a Kárpát-medencét kell érteni.

                    Komment


                      #11
                      pellezso eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Sziasztok !
                      Pellezso vagyok!
                      Próbálok visszarázódni a technikába...
                      De hol van Pellezso? Visszarázódás helyett kirázkódott valahol?



                      madorka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      vagy mondjuk KMK
                      Ez volt talán a legelső büntetőkategória, amit '89 után töröltek a BTK-ból.(Közveszélyes Munka Kerülő) Akkoriban így hívták ezt a társadalmi réteget (kisebbséget?)

                      Komment


                        #12
                        Ez abban az időben egy nagyszerű még ma is hasznos intézménye volt a munkára nevelésnek. A rácsos egyetemről újonnan kikerült emberek mellé még kirendelt személy is volt ki munkát keresett neki és felügyelte a beilleszkedését.A KMK nagyszerű dolog volt azért is mert nem a semmiért fizettek életerős embereknek mint eddig. Talán lassan rájönnek erre a nagyjaink is ennek első jele a közmunka program!!?? a hatásosságáról azért ne zengjünk ódákat...!

                        Komment

                        Ugrás az oldal tetejére
                        Working...
                        X