Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tamás vagyok Romet motorom van.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Tamás vagyok Romet motorom van.

    Egy komet kadett 780-as kismotorom van és ahoz infókat gyüjtenék. —¹




    Most jelen pillanatba 2 fajta gyújtótekercset gyártanak hozzá....?
    És betettem a 2.fajta tekercset ami már nem mozog a panelba és nem is ad szikrát és ráadásul 1-2mm beleér a lendkerékbe. És most jelen pillanatba semmit nem tudok vele csinálni hogy jó legyen.
    Infókat kérnék mi lehet a gond, hogy lehet megcsinálni?

    #2
    Ha beleér csak lazítsd föl és told távolabb tőle egy kicsit engedni szokott! Mondjuk ettől nem fog megjönni a szikra csak nem fog beleérni a lendkerékbe!

    Komment


      #3
      Helló Tamás, üdv a veterán fórumon!
      Igen két fajtát láttam én is, a magyar és a távol keleti gyártásút.
      Az tényleg nem jó, ha beleér a lendkerékbe a tekercs. Ilyenkor azt szokták csinálni, hogy gyújtás alap felszerelt állapotában a lendkereket levéve a tekercs lendkerékhez érő vas lapját egy fadarab közbeiktatásával kalapáccsal finoman megütögetik, amíg el nem mozdul a megfelelő helyzetbe.
      Nekem az egyik világítótekercs ért bele mindig a lendkerékbe a lendkerék meghúzása után. Előtte nem ért bele. Kiderült, hogy a lendkereket az anyája meghúzásakor mindig ezen a tekercsen támasztottam ki, és ekkor mozdul el mindig. Azóta máshogy rögzítem a lendkereket szereléskor.
      A szikrával kapcsolatba, ellenőrizd a megszakító beállításait, 3 mm-el a felső holtpont előtt kezdjen nyitni, hézag pedig 0,35 mm, ehhez jól jön egy hézagmérő. Ha be van kötve a slusszkábel próbaképp húzd le azt is a gyújtásról ahol bemegy a blokkba(kék vezeték).
      Utoljára szerkesztve a következő által: Titus; 2013 okt. 24, 20:27.

      Komment


        #4
        ok köszi de már megoldódott




        a tekercsből egy pici is lett reszelve, a megszakitó szar volt alapból mármint az uj mert a rugoja hozzáért az alaplaphoz.
        én nemtudom hogy lehet ilyeneket utángyártani
        dongos78 kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          tamas5000 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          én nemtudom hogy lehet ilyeneket utángyártani
          Bizony, sok esetben jobban megéri használt, de eredeti alkatrészt venni, mint új utángyártottat.
          zerger88 és mátéapu kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Az igen, még nem láttam ilyet. Ezek az utángyártott alkatrészek néha érdekes dolgokat tudnak produkálni.
            Örülök hogy sikerült megjavítanod.

            Komment

            Ugrás az oldal tetejére
            Working...
            X