Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Esztergagép főhajtóművének alkatrészei

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Üdv! Én nekem még elég frissek az emlékeim erről mert most végeztem gépészmérnökként. A műszaki rajzhoz ha tűréseket -főleg ha illesztéseket- ábrázol akkor kell a műszaki rajz jobb alsó sarkába a szövegmező fölé tűrés táblázatot készíteni. Ami tartalmazza a tűrés megnevezését Pl: 30 H7 utána két sorba: +0,3 -0. Gondoskodni kell az úgynevezett Tűrésezetlen méretek tűréseiről is amit MSZ ISO 2768 szabvány rögzít. Ajánlom figyelmedbe ezt a szerzeményt itt körülbelül mindent megtalálsz a tűrésekről amik első körben szükségesek számodra:
    gepesztuning.hu/images/kepekfile/Alkatreszek_turese.pdf
    Árcsi és Che kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      Igen, nagyon örülök, hogy ilyen hamar lett ennyi keresztapám (csak kérlek ne tegyetek visszautasíthatatlan ajánlatokat ). Köszönöm szépen Che és CZsolti a biztatást és a tanácsokat és neked is doormano az infokat (linket) - épp ma tanultuk a tűréseket, úgyhogy ismerős kifejezésekkel találtam szembe magam (ehhez a rajzhoz nem kellett még tűrés megnevezés, kellett csinálni egy másikat is, na ahhoz már kellett és csináltam is).
      Egyébként a rajzot leadtam volna, de megpróbáltam a darabjegyzéket anyag és tömeg kiírása nélkül leadni és azt mondta, hogy tegyem hozzá még azt is.
      Esetleg ha abban az egyben tudnátok segíteni hogy az alkatrészek anyagainak neveit és tömegüket úgy kb. meg tudnátok határozni... na az még nagy segítség lenne, leírom, hogy mit írtam a darabjegyzékbe (ezen is lehet még akár változtatni):
      1. Tengelyvégtárcsa
      2. Poligonális ékszíjtárcsa
      3. Belső kulcsnyílású csavar
      4. Fészkes retesz I.
      5. Egysoros mélyhornyú golyóscsapágy I.
      6. Olajfeltöltő csavar
      7. Fogaskerék
      8. Fogaskerék tolóvilla horonnyal
      10. Hernyócsavar
      11. Hajtóműház
      12. Csapágyfedél I.
      13. Labirint tárcsa
      14. Csapágyfedél II.
      15. Tömítő alátét
      16. Egysoros mélyhornyú golyóscsapágy II.
      17. Seger gyűrű
      18. Poligonális ékszíj
      19. Fészkes retesz II.
      20. Reteszrögzítő csavarok
      21. Távtartó gyűrű

      Próbáltam interneten utána nézni, sok minden le volt írva, de bezzeg a tömegük és az anyaguk nem
      Előre is köszönöm immár sokadszorra a segítséget!

      Üdv: Árcsi
      Che és mátéapu kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        Köszönöm szépen a sok segítséget, amit kaptam, hál' Istennek jól sikerült a tantárgy, a tanár elfogadta és 4-re osztályozta az összeállítási rajzot, amelyben Ti komoly segítséget nyújtottatok. Köszönöm szépen még egyszer!
        CZsolti, mátéapu és Che kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          Kedves Árcsi!

          Örülök,hogy sikerült.Nem volt ez olyan túl nagy segítség és a magam részéről szívesen tettem,de gondolom az egész társaság hasonlóan gondolja.Tanulj továbbra is szorgalmasan,hogy jó szakember váljon belőled és,ha időd engedi,nézz be hozzánk,-jó társaság a miénk!

          Üdvözlettel:Che
          mátéapu kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            Szia Árcsi!

            Gratula a jegyhez. Csak így tovább. Mostmár gépész vagy, senki le nem mossa rólad. És ha kedvet kaptál a fórumhoz, akkor maradj. Amint látod a több évtizedes veterános múlt ide nem "felvételi követelmény" .

            Üdvözlettel: CZsolti
            Che kedvelte ezt.

            Komment

            Ugrás az oldal tetejére
            Working...
            X