Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Bemutatkozás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Bemutatkozás

    Sziasztok!
    Én egy 16 éves nyíregyházi fiú vagyok aki fél éve vett egy első gazdás alig futott MZ es 125/1-est (1975) ami kb. 15 éve nem volt beindítva nekem sikerült egy kis segítséggel életre lehelni de félek lesz még baj vele de ami miatt itt vagyok az a 6v kalapácsos megszakítós gyújtás ami nekem nem tetszek... Magamról még annyit, hogy Debrecenbe tanulok a Mechwat-ban

    #2
    Szervusz Donat!
    Üdv a veterán fórumon, MZ-s infókat találni szép számmal itt. Sok mindent megtanulhatsz belőlük, olvasgasd ha van időd.
    Az a megszakítós gyújtás ha rendben van több ezer kilométerre is elvisz, legfeljebb a hézagot kell utánaállítani. Nézd át részletesen az egész rendszert, ha elakadsz valahol az MZ-s részleg biztosan kisegít.
    A benzinrendszert is ajánlott átnézni, ha rozsdás a tank takarítsd ki, sok bosszúságtól megkímélheted így magadat.

    Komment


      #3
      Üdvözöllek márkatárs!
      Remélem nem ez a hozzászólásod az utolsó is egyben itt a fórumon!
      Ugyanilyen gépem van nekem is. Hasonlóan elhanyagolt volt (tizenévig állt), egy karburátor pucolás után harmadik rugásra indult! Szerintem nagyon jó kis motor. Elég erős, egyszerű, megbízható. Nekem nincs bajom a 6V-os rendszerrel.
      A csatlakozások, vezetékek legyenek rendben, és elvisz bárhová!

      Komment


        #4
        Velem is az történt mint Dongossal tank és karburátor pucolás után beindult. Hihetetlen a szimeringek ennyi idő után is dolgoznak, hogy el ne szóljam magam. Na és hát van benne erő!

        Komment


          #5
          S hogy folytassam az MZ motorok dicséretét, én a karburátoron is meglepődtem. Konkrétan a szívócsatorna - körtolattyú megoldáson. Hiába, a német mérnökök nem trehánykodták el a dolgot!
          Kerestem rajta az alapjárat állító csavart is, de ezen még NINCS! Aggódtam is, hogy most mi a fene lesz? Bowden feszítésével kell alapjáratot állítani? Az nem túl elegáns megoldás.
          Aztán indítás után rájöttem, hogy ide bizony nem kell sem csavar, sem bowden feszítés. Gyönyörű nyugodt alapjárata van. Mint ennek, 2:00-tól: http://www.youtube.com/watch?v=BMUk0S3ijaU

          Komment


            #6
            Nekem így néz ki a karbim és ez gyári de ezen van alapjárat állító az a csavar amit a képen is lától??!! vagy az nem annak számít? http://xmotor.hu/portal/static/uploa...6868_orig1.jpg

            Komment


              #7
              Az nem annak számít. Az az alapjárati keverék állító csavar ("levegő" csavar).
              Az alapjárat állító csavar a körtolattyú csatornájának aljánál szokott lenni, általában ferdén felfelé tartó furattal. Pl.:
              Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2013 dec. 22, 07:42.

              Komment


                #8
                Üdvözlet!
                Örülök hogy gyűlnek a nyíregyházi fiatalok Egyszer majd összefuthatnánk!
                Kellemes időtöltést a fórumon!

                Komment


                  #9
                  Jó ötlet, ha majd kész lesz a motor és lesz műszakija de most nincs kedvem kimenni a fűtetlen garázsba

                  Komment


                    #10
                    Nekem lenne kedvem, el is szoktam indulni. Aztán az első jéghideg szerszám megmarkolása után úgy döntök, hogy most inkább csak nézegetem, simogatom kicsit a jószágot. Franc ebbe a hidegbe!

                    Komment


                      #11
                      amúgy én tegnap este motoroztam egyet a kis es-el és nem fáztam, az adrenalin megoldja a hideget ááá lehet mindjárt ki is megyek motorozni

                      Komment


                        #12
                        Ami azt illeti,amikor én Nyíregyházán laktam a kis Trophyval jártam dolgozni télen is! A Hársfa utcából a VOLÁN-hoz!Volt néhán rázós élményem,de fiatalon mindent kibír az ember.................így öregecskén meg már mindegy!!!!!!!!!!!!!!!

                        Komment


                          #13
                          "Franc ebbe a hidegbe!"

                          Még hogy hideg!? A kislányunk megmarkolt ma egy darab jeget, eldobta és ezt kiáltotta: "Jujj, forró!"
                          Igaz, neki még minden forró. A "hideg" szót még nem ismeri.

                          Komment


                            #14
                            Kár hogy eltűnt a "tetszik" gomb. Ezen jót mosolyogtam!
                            A kisgyermekek néha olyanokat szólnak, hogy bearanyozzák vele az egész napot.
                            Épp ma adta meg magát az aksi az autóban (mikor, ha nem a karácsonyi kiköltekezés után...). Csepp lányom ült az autóban (2 éves), én meg kinlódtam, sarukat igazgattam, kiszállás-beszállás, nyösztetés, nem indul.... Nagy sokára a betolás mellett döntöttünk. Neccesen, az utolsó döccenésnél beindult, majd a kislányom felkiáltott hátul: JUPPÍÍÍÍ EZT MÁR SZERETEM APA!!!

                            Komment


                              #15
                              "amúgy én tegnap este motoroztam egyet"
                              Karácsonykor láttam a városban pár veterán motorost, sőt veterán kerékpárosokat is! Rendeztek egy-egy "öröm-gurulást". Irigykedtem ugyan, de túl fázós vagyok én már ahhoz, hogy ilyenre adjam a fejemet....

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X