Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Apró észrevétel...

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Apró észrevétel...

    2011 dec. 04

    Ekkor írta Che tagtársunk


    Kérelem az új, vagy most belépő tagokhoz!


    "Kedves új,vagy most belépő tagok,-kérlek titeket,hogy bemutatkozásként,írjatok magatokról!A magam részéről,minden belépőnek nagyon örülök és jó dolognak tartom,hogy megosztjuk egymással,tapasztalatainkat,tudásunkat,információnkat és írunk gondolatainkról...."

    Egy részét emeltem csak ki az akkori témából...azóta az lezárásra került...sajnos.
    Kedves tagtársak, akik mostanában léptetek be -persze van régebbi is- nem olvastátok a "bemutatkozás" címszó alatt a fent leírtakat? Lassan hagyománnyá válik, hogy valaki regisztrál,majd felteszi a kérdését /amire vagy kap választ vagy nem/ majd csönd...
    A regisztráció során az adatlapon / valljuk be őszintén/ nincs sok kérdés...erre -szerintem- akár röviden is lehet válaszolni, de hogy nem írnak oda semmit,nos ez elég érdekes
    Azt hiszem, ez nem egy társkereső oldal,ahol rejtőzködni illik
    Soknak nem tudjuk az érdeklődési körét sem,mert arra sem méltatja a többieket, hogy leírja...van,aki rögtön kérdez valamelyik témában....stb.
    Úgy látom, hogy ezen lehetne kissé változtatni, persze azoknak akinek inge...szerintem.
    A tévedés joga fenntartva és ide is leírom, hogy TISZTELET A KIVÉTELNEK!—¹

    #2
    idézet...

    "...Ezzel szemben semmi sem derül ki rólad, ki vagy, mit csinálsz, mivel foglalkozol, miért lettél fórumtag, stb...."

    Nos, erről beszéltem...
    sepy, taluga és CZsolti kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Örülök, hogy ez neked is ennyire szívügyed. Már sokat törtük a fejünket ennek a morálnak a javítását illetően. Még eddig a "csesztetés" tűnik a leghatékonyabbnak. Akik tényleg beszélgetni akarnak, azokat érdekes módon fel sem kell erre szólítani.
      taluga, sepy és Fergusson kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Örülök, hogy ez neked is ennyire szívügyed. Már sokat törtük a fejünket ennek a morálnak a javítását illetően. Még eddig a "csesztetés" tűnik a leghatékonyabbnak. Akik tényleg beszélgetni akarnak, azokat érdekes módon fel sem kell erre szólítani.
        Kedves CZsolti!

        Azt hittem, hogy alant elkövetett kis "esszém"-mel magam vagyok /helyesbítek, ketten Che tagtárssal/ Ö kiválóan leírta a lényeget 2011-ben! Igaz, kicsit burkoltan fogalmazott.../ ha, nem így gondolta, akkor elnézést kérek Tőle...is/
        Nos, nem írom le m.egyszer,amit fent nevezett tagtársunk egyszer kiválóan megfogalmazott.
        Felnőtt emberek vagyunk, ne a "csesztetés" legyen a mozgató rugó!
        sepy, taluga és 3 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Ötlet , kérdés ??

          Mi lenne ha pl. Che idevágó írásából a lényeget összesűrítve lenne csinálva egy szabvány -"cseszegető " formula ---amit a moderátortól rögtön megkapna a szűkszavu belépő ?

          Igy senki nem érezné magát kellemetlenül , hogy már megint billentyüt kellene ragadni ..
          Igrich, sepy és 2 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Mi lenne ha pl. Che idevágó írásából a lényeget összesűrítve lenne csinálva egy szabvány -„cseszegető” formula ---amit a moderátortól rögtön megkapna a szűkszavu belépő ?
            Az ötlet jó. Változatos formában újragépelve lényegében ez már többször megtörtént. A szabványszöveg egyébként adva van. Ha jól tudom, akkor a fórummotor automatikusan felszólítja erre az újonnan belépőt.

            Komment


              #7
              Szerintem nem egyes embereknek kellene nyaggatni az új belépőket. Hanem maga a forum vezetné rá őket h bemutatkozással kezdjenek. Gondolok itt olyanra hogy amikor beregel akkor csak a bemutatkozás topikba tudna csak először írni , máshova pedig nem tudna még. A bemutatkozás résznél meg mondjuk minimum 100-200 karaktert kötelező lenne írni (addig nem engedné elküldeni az üzenetet)
              Ez csak egy ötlet....

              Komment


                #8
                Bocs,hogy bele szólok! Ott kezdődik a bibi miért is cseszegetés ez?, ha valahova belépünk / AZ ajtón akár/ illik kopogni.Itt a Fórumon ez a szokás melyet illik megfogadni és nem a Moderátorok feladata kell,hogy legyen. Van számukra épp elegendő teendő, nem a fórum csendőrei csak a rend őrei a közösségünk megmaradásának védelmében.Zergernek a felvetését érdemes lenne beépíteni. Ki sorainkba regisztrál biztosan olvasgat előtte és ez nem egy nagy elvárás csak szeretnénk kicsit megismerni a másikat ebben a burkolt világban.

                Komment


                  #9
                  Itt a Fórumon ez a szokás
                  Az igaz, és nagyon jó szokásnak tartom. DE, ez szerintem nagyon sok helyen nem szokás. Igaz, én kb. 4 ujjamon meg tudom számolni , hány fórumon vagyok regisztrálva, de ezen kívül máshol nem találkoztam ezzel a szabállyal, szokással.
                  Az első belépő többnyire nem tudja mi van itt, milyen a csapat, gondolhatja úgy hogy ez is hasonló struktúrákon, "szokásokon" alapul mint egyéb fórumok, ezért ki is hagyja ezt a lépést. Tudom, mert én is így tettem, mikor regisztráltam. Aztán rám is lett szólva (a macska meg fel lett mászva a fára), pótoltam a dolgot, és csak később jöttem rá, hogy itt tényleg fontos dolog ez.
                  Nekem zerger kolléga ötlete tetszik.
                  Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2014 dec. 03, 12:50.

                  Komment


                    #10
                    Dongos78
                    Az igaz, és nagyon jó szokásnak tartom. DE, ez szerintem nagyon sok helyen nem szokás.
                    Igazad van, DE AZ NEM AZ(!) a fórum,ahol ilyen a közösség ( segít a másikon, megoszt vele tapasztalatokat, stb.)

                    Komment


                      #11
                      Lehet, hogy módosítani kell a fogadószövegen. Ezt egyedül TZ tudja megtenni, de javaslatokat nyugodtan tehet bárki. Én pl. ugyanolyan fontosnak tartom, hogy ha valaki ide belép, és aktív taggá kezd válni az vegye természetesnek, hogy ötleteit és tapasztalatait ingyen és visszavonhatatlanul megosztotta másokkal. Ne hivatkozhasson arra - utólag - , hogy ez egy szellemi tulajdon, amit immár senki nem olvashat.

                      Azért írom ezt, mert ApaE példája bizonyítja, hogy kb. 2300 helyen - ahonnan töröltette a hsz-ait - vált lyukassá, vagy éppen értelmezhetetlenné a párbeszéd. Egykori és igen kedvelt hölgytagunk - Anangyalka, aki szintén töröltette magát - legalább meghagyta a bejegyzéseit. Kissé mókás ugyan az új tagoknak, hogy miért évődünk egy törölt fórumtaggal, a kis Csepel felújítása során, mert nem tudják, hogy egy igen belevaló hölgyről van szó de legalább érthető a párbeszéd.

                      Tehát javaslom, hogy vegyük bele a fórumszabályzatba azt, hogy mindenki legyen tudatában és aszerint szóljon hozzá, hogy kilépése esetén a hozzászólásait nem viheti magával, mert azt a közösbe adta.

                      Természetesen az egyéni törlésnek, vagy törlési kérelemnek semmi akadálya nincs. Ezt bárki megteheti most is, és a jövőben is megteheti, megtehetné. Az egyes hsz-okat TZ is, a moderátorok is csak egyesével tudja (tudjuk) megtenni. Ezt az aránytalan feladatot nem vállalhatjuk föl senki helyett.

                      Ez csak egy általam tett javaslat, amit mindenképpen meg kellene szerintem vitatnunk. Gondoljatok bele: ha itt a 10 legtöbbet hozzászóló tag kilép, és törölteti a hozzászólásait, akkor elveszik az a rengeteg érték, ami itt felhalmozódott és összegyűlt. A rosszkedv elmúlhat pár hét, hónap alatt, de a régi dolgokat már ki rakja vissza.
                      Utoljára szerkesztve a következő által: CZsolti; 2014 dec. 03, 14:25.

                      Komment


                        #12
                        DE AZ NEM AZ (!) a fórum,ahol ilyen a közösség
                        Pontosan erről van szó, de a betoppanó idegen ezt még nem tudja.
                        Csak akkor, ha esetleg már kívülállóként olvasgatta egy ideje és úgy regisztrált...

                        Komment


                          #13
                          Sok igazság egy oldalon.Nem hiszen,hogy valaki is úgy jön közénk az előzmények olvasása nélkül. Ezért regisztrál mert itt olyan témákat boncolgatunk mik Őt is érdeklik. Igaz elég széles palettát át ölel pl. a foglalkozásunk csak az elsődleges érdeklődési körünk kötődik a" benzingőzhöz!"

                          Komment


                            #14
                            Anangyalka, aki szintén töröltette magát
                            Szerintem fellépet nálad valamiféle memóriazavar !
                            egy igen belevaló hölgyről van szó
                            És ez egyre fokozódik !
                            Utoljára szerkesztve a következő által: mir-mur; 2014 dec. 03, 21:15.

                            Komment


                              #15
                              mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Szerintem fellépet nálad valamiféle memória zavar !
                              És ez egyre fokozódik !
                              Nekem nem volt szerencsém a Hölgyhöz, de úgy látom, itt egyeseknek nagyon belopta magát a szívébe

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X