Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Bokor28 bemutatkozás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Bokor28 bemutatkozás

    Sziasztok.

    Szabó Istvánnak hívnak, 32 éves vagyok, Pécsett lakok.
    Szakmám szerint mindenféle vasas/gépész/műszerész mesterségen kívül álló vagyok, azonban hobbi szinten naponta ezekkel foglalkozok.
    Apám 1958-as De Luxe TLF pannóniája 30 éve a padláson áll csavarjaira szedve, berozsdállva.
    A blokköntvényben régen egy rossz hegesztést/felfúrást csináltak, a főtengely szétverte.
    Papírok nincsenek meg.

    Célom:
    - ezt a motort a lehető legtöbb régi alkatrészt felhasználva újra működőképessé varázsolni
    - mindezt dokumentálni
    - ha megoldható, forgalomba helyezni

    Nem célom:
    - gyári állapotig restaurálás

    Segít:
    - gyerekkor óta túlzott lelkesedés

    Hátráltat:
    - egy teljes házfelújítás kimenő szakaszán vagyok
    - ennek része egy műhely kialakítása (állapot: lásd képen)

    Jelenleg blokkokat gyűjtök, majd szétszedem-összerakom őket és megtanulom a szerkezetét.
    Minden választ, öltelet, segítséget előre is köszönök!

    (A projekt állása képen csatolva.)Click image for larger version

Name:	P1020163.jpg
Views:	1
Size:	201.3 KB
ID:	157289

    #2
    Nagyon dicsérendő a szándék és lelkesedés ! Talán ha javasolhatom --elöbb a garázst fejleszd , satupad, jó nagy satu , talán kicsit több szerszám ( ami itt látszik az csak a szétszedéshez jó ) , fűtés , világítás , alkatrészmosási lehetőség , koszos olajnak-benzinnek hordó és hasonló dolgok .
    Mert szerintem a jó körülmények segítenek a sikerélmények megszerzésében .
    OdinHEM, pasetta és 5 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Távirati stílusban : Pannónia papírjai "egyszerűen" beszerezhetők ( ha az Édesapja nevén volt ) stop. Garázst nagyobbra tervezni ( még annál is nagyobbra ! ) stop . Üdvözlettel .
      pasetta, korompaiistvan és 9 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Köszönöm. Ez valójában egy pince és háromszor ekkora alapterületű, mint ami látszik.

        Komment


          #5
          Szia Bokor28!

          Remélem nem vetted zokon Fergusson írását. Ő is régi fórumos. Pusztán az volt a cél, hogy megismerjük az egyik régi, de eddig hallgatag olvasónkat. Örülök, hogy megírtad ezt a bemutatkozást. Nagyon szívesen segítünk. ApaE írásai sajnos tényleg nem olvashatóak. Ehhez ő maga jelenleg nem járul hozzá.

          Azért valamit nélküle is ki tudunk sütni. Nekem Czetkám van, de egy közös pontunk azért akad. Én is töretlenül lelkesedem ezekért a régi Pannóniákért.

          Örülök, hogy tagja lettél a fórumnak. Üdvözlettel: CZsolti

          Komment


            #6
            talán kicsit több szerszám (ami itt látszik az csak a szétszedéshez jó )
            A szétszedéshez szerinted villa és csákány illik?
            Én, azokat látom -hirtelen- a képen...

            Komment


              #7
              bokor28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ez valójában egy pince
              Sajnos én is félpincében működöm, (garázs és az összes abból nyíló helyiség minimum egy oldalról földben van), és sajnos az összes vas pláne ha polírozott (eszterga, marógép nóniusz) hamar rozsdásodik

              Komment


                #8
                Fergusson eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                A szétszedéshez szerinted villa és csákány illik?
                Én, azokat látom -hirtelen- a képen...
                A regisztrációm, bemutatkozásom kicsit - 1 évvel - megelőzte a felújítás indulását. Azonban már bütykölöm a blokkokat, ezért kérdezni szeretnék. A nem fotózott részeken van satupad és szerszámok. Ez a fotó magáról az alanyról készült.

                A pincének én is látom a hátrányát. Azonban egyelőre ennyit tudok nyújtani.
                Örülök, hogy a lakórész felújítás végét látom már. Maximum felviszem oda a gépet, az nem vizes :-)

                - - - Updated - - -

                CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Szia Bokor28!

                Remélem nem vetted zokon Fergusson írását. Ő is régi fórumos. Pusztán az volt a cél, hogy megismerjük az egyik régi, de eddig hallgatag olvasónkat. Örülök, hogy megírtad ezt a bemutatkozást. Nagyon szívesen segítünk. ApaE írásai sajnos tényleg nem olvashatóak. Ehhez ő maga jelenleg nem járul hozzá.

                Azért valamit nélküle is ki tudunk sütni. Nekem Czetkám van, de egy közös pontunk azért akad. Én is töretlenül lelkesedem ezekért a régi Pannóniákért.

                Örülök, hogy tagja lettél a fórumnak. Üdvözlettel: CZsolti
                Nem vettem zokon.
                Köszönöm!
                I
                Utoljára szerkesztve a következő által: bokor28; 2014 dec. 09, 08:12.

                Komment


                  #9
                  A Pannónia projektemen nyitottam egy mellékágat.
                  T1 1963. Törzskönyves, zöld forgalmis, adásvételivel.

                  Műszakilag van vele kihívás, tank félig van benzinnel, félig rozsdával, kuplung nem emel ki eléggé, első megtekintésre beindult, ment, ma úgy toltam haza. Tovább is van... Én így is szeretem.
                  Ez egy szép barátság kezdete...

                  Click image for larger version

Name:	P1020331.jpg
Views:	1
Size:	198.2 KB
ID:	143645

                  Komment


                    #10
                    bokor28
                    Örülök, hogy a lakórész felújítás végét látom már. Maximum felviszem oda a gépet, az nem vizes :-)
                    Nincs ám ebben semmi különös!

                    Nálunk éveken keresztül lakott a nagyszobában egy lemezvillás Csepel. Utána egy nagy Csepel, és amikor ő már unatkozni kezdett, akkor egy Pannónia is mellé került.

                    Nekem a 2 motor nem tetszett a szobában együtt (olyan raktár jellege lett), de ha egy van benne, az nagyon fel tudja dobni...

                    - - - Updated - - -


                    A Pannónia projektemen nyitottam egy mellékágat.
                    T1 1963.
                    Hát ez tök jó!!! Nagyon jól néz ki a gép!

                    Nekem is 1963-as T1-esem van áprilisi gyártású (ha jól értem a motorszámából...)

                    Komment


                      #11
                      bokor28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      T1 1963. Törzskönyves, zöld forgalmis, adásvételivel
                      Frankó gép, zöld forgalmival meg királyság. Nekem a nagyfékdobos Pannóniák a kedvenceim
                      Remélem jut neki egy szárasz hely, mert a nedves helyek nem tesznek jót a finom technikának, lásd a nemrég feltett pancsi blokkomat a Pannóniák szerelése alfórumban. Amikor levettem a kuplungdeknit olyan dohos szag csapott meg hogy ihaj

                      Komment


                        #12
                        Na, egy lököttel több itt! Gyarapodunk! Üdv!

                        Komment


                          #13
                          bokor28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          A Pannónia projektemen nyitottam egy mellékágat.
                          T1 1963. Törzskönyves, zöld forgalmis, adásvételivel.

                          Műszakilag van vele kihívás, tank félig van benzinnel, félig rozsdával, kuplung nem emel ki eléggé, első megtekintésre beindult, ment, ma úgy toltam haza. Tovább is van... Én így is szeretem.
                          Ez egy szép barátság kezdete...

                          [ATTACH=CONFIG]26270[/ATTACH]
                          Azért a bal oldalon (háromnegyede látszik) ott lapul egy BMW, ami nem elhanyagolandó...

                          Komment


                            #14
                            Legalább az érzés megvan, hogy a (leendő) nappali közepén motor áll.

                            A történet pikantériája, hogy a fent említett TLF-et apám ugyanebben a szobában szedte darabjaira rendszeresen, azonban akkor még laktak benne.

                            És nagyanyám az alábbiak szerint tanult meg Pannóniát szerelni:
                            Amikor a misés ruhájáért menet nagyanyám felrúgta a váltót, apám a megváltó szapora emlegetése mellett biztatta arra, hogy szedje össze a fogaskerekeket. Az a világ legtermészetesebb dolga volt, hogy a szétszedett váltó a ruhásszekrény előtt hevert.

                            Click image for larger version

Name:	P1020338.jpg
Views:	1
Size:	189.6 KB
ID:	143660

                            - - - Updated - - -

                            Fergusson eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Azért a bal oldalon (háromnegyede látszik) ott lapul egy BMW, ami nem elhanyagolandó...
                            Mielőtt bárki megdobálna, ez az előző tulaj garázsában készült.


                            Na, egy lököttel több itt! Gyarapodunk! Üdv!
                            És ha tudnád, hogy a lököttnek nincs motoros jogsija (a héten kezdtem a kreszt) és két napja ültem először nagymotoron... :-)

                            Komment


                              #15
                              Mielőtt bárki megdobálna, ez az előző tulaj garázsában készült.
                              Jól van, na! Az, akkor is egy "Bömbölő"

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X