Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Riga 12

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Én ide hordom az alkatrészeket.:
    https://www.facebook.com/dboxvtn/?hc...5SLLoegCSrpuTI
    zahi, Che és 2 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #32
      Már utána néztem korábban. Egy ilyen gép 2millkánál kezdődik, a koptató kő, pedig 1800/kg tól

      Komment


        #33
        mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Már utána néztem korábban. Egy ilyen gép 2millkánál kezdődik, a koptató kő, pedig 1800/kg tól
        Ha lesz ilyened, akkor vendégeskedek nálad párszor.

        Komment


          #34
          Ifás eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Én ide hordom az alkatrészeket.:
          Redirecting...
          Tegnap láttam hogy árulják a gépet ! A gép 2 milla, + a koptató anyagok.

          Komment


            #35
            Kedves Gyuri!

            Nem tudom mi ezekben a készülékekben 2 millió Ft.,de ha ennyiért megveszi akárki is,el van hibázva az életünk,mert ilyeneket kellene gyártani.Akárhogy is nézem érték és ár arányban,ezek a készülékek,még a legkomolyabb sem,amely akár több méter hosszú is lehet és vizszintes elrendezésű,nincs olyan komoly és pontos munkákra fogható gép,mint mondjuk egy csúcs,vagy palástköszörű,amit már egy millió körül be lehet szerezni.

            Ahogy olvasgatok a témában és próbálom gyűjtögetni az információkat,egyre jobban tetszik,valószínű ha belefér az időmbe egy olyan mosógép nagyságút szívesen csinálnék magamnak,de csak a ház körül fellelhető anyagokból,kimondottan rozsdátlanítás és koptatás célból.Amit nem nagyon tudok eldönteni,hogy ezeknek a készülékeknek a belseje,valamilyen vastagabb PVC vagy más műanyag bevonattal van e ellátva?Maga a munka szerintem igényelné a puhább bevonatot a tisztító térben,mert az semmi esetre se lenne jó,ha a munkadarabok ütköznének a belső tér vas felületével.Ezek csak ilyen hangos gondolkodások,mondhatnám az ötletnek meg kell érnie.


            Üdvözlettel:Che

            Komment


              #36
              Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Amit nem nagyon tudok eldönteni,hogy ezeknek a készülékeknek a belseje,valamilyen vastagabb PVC vagy más műanyag bevonattal van e ellátva?
              Annyira nem látszik de elsőre kerámiára gondoltam.

              Komment


                #37
                Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                mert az semmi esetre se lenne jó,ha a munkadarabok ütköznének a belső tér vas felületével.Ezek csak ilyen hangos gondolkodások,mondhatnám az ötletnek meg kell érnie.
                Ha kifigyeled jobban észre veszed a fotókon ,hogy egy síktárcsa szerűségre vannak a munkadarabok rögzítve.Feltűnt egy menetes rúd a koptató közepén,így egyértelmű a munkadarab az edénnyel együtt rögzítetten mozog és a koptatóanyag kavarog körülötte.A folyadék a lekoptatott szemcséket lemossa gondolom a keringetőszivattyú szűrőn keresztül újra mossa a munkadarabot.Ezen szerkezet már jelentősen drágítja a dolgot......
                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                Komment


                  #38
                  Van olyan ahol a munkadarab rögzítve van és van olyan is amelyikben szabadon vándorolnak a koptató,polírozó anyagban.Nagyon sok van fent a YouTub-on,köztük nagyon komolyak és nagyon rögtönzött barkácsolt darabok.Nekem elsősorban,mint ahogy írtam a rozsda elleni küzdelemben lenne szükségem,apróbb daraboknál,de mondjuk nem lenne hátrány az sem,ha egy Csepel abroncs is tisztítható lenne benne.Polírozásban nem gondolkodom,de lehet,hogy megpróbálkoznék vele.A koptató anyagokat ki kell kísérletezni,a gyöngykavicstól,a dióhéjig mindent ki lehet próbálni és az is lehet,hogy a szilvamag lesz a legjobb.

                  Komment


                    #39
                    mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    .A folyadék a lekoptatott szemcséket lemossa gondolom
                    A folyadéknak kenő feladata van. A polírozó kövek ezáltal elcsusszannak a felületen, és nem karcolják.

                    Komment


                      #40
                      Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      .Amit nem nagyon tudok eldönteni,hogy ezeknek a készülékeknek a belseje,valamilyen vastagabb PVC vagy más műanyag bevonattal van e ellátva?
                      Épp tervezek egy ékszerésznek egy koptató dobot. Persze az más rendszerű, olyan mint egy pici betonkeverő csak sokszög alakú a külseje, a belsejében pedig bordák vannak amik dobálják az anyagot (3D nyomtatóval lesz nyomtatva a minta, aztán műanyagból kiöntve).
                      Na de a lényeg, a már meglévő, sok éve használt koptatódob sima PVC-ből készült. Sokszor napokat megy egyhuzamban, a belepakolt fémeket a koptató szemcsék (és a folyadék) szépen lekoptatják és fényesítik is. De a műanyag dob alig kopik.
                      A most készülő dobra gumis bevonatban is gondolkodott a csávó.

                      A másik megoldás valami jó kemény anyag. Ez lehet kerámia, de akár a homokszóró kabinoknál használatos mangán lemez is. Ez ugye súrlódás hatására fel keményszik (vasútnál is tonna számra pakolják a vagonok fém a fémen mozgó részeire)

                      Komment


                        #41
                        Gondolom valamilyen lúgos kémhatású lehet,mert a lúg az alumíniumra fehérítő hatással van és síkosít is.A polírozó kövek,testek nagy valószínűséggel oxidkerámiából készülnek,bár erre nem találtam még utaló leírást,de a színükből ítélve lehetséges,valamint túl egységes az alakjuk,-tehát ipari előállításúak.Valószínű azért egységes az alakjuk,hogy súlyban nagyjából egységes legyen a koptató közeg minden darabja,mert másképp nem valósulhatna meg a közeg körforgás szerű vándorlása a vibráció hatására.Némely videón megfigyelhető,hogy a vibrációt előállító motor forgásirányának megváltoztatásával,megfordul a "kövek" vándorlásának iránya is.

                        Komment


                          #42
                          mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Tegnap láttam hogy árulják a gépet ! A gép 2 milla, + a koptató anyagok.
                          Pedig ez egy teljesen házi gyártmányú gép...
                          Egy vas tartály, benne egy műanyag edény. A vas tartály két oldalára meg, szögben elforgatva felrakva két kis villanymotor. Mindkét motor mindkét végén burkolat van, gondolom az alatt van az excenter tárcsa. A motorok szögben felforgatása gondolom azért kell hogy körbe járjon a koptató anyag.
                          És persze az egészet fel kell rakni valami rugalmas ágyra. Pl egy lestrapált gumiabroncsra felcsavarozod. A gumit meg valami stabil talpra csavarozod. (vagy ha nem elég rugalmas egymásra csavarozol 2 gumit)

                          Szerintem összességében ez egy baromi egyszerű szerkezet. És szerintem a koptató anyag többe kerül hozzá mint amiből te tudnál építeni egy ilyet

                          Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Gondolom valamilyen lúgos kémhatású lehet,mert a lúg az alumíniumra fehérítő hatással van és síkosít is.
                          Szerintem konyhai mosogatószer

                          Komment


                            #43
                            Ja, és szerintem nem árt ha a motorok egy fázisúak. Azok fordulatát egy egyszerű és olcsó PWM-es szabályzóval lehet változtatni.

                            Komment


                              #44
                              Lassan csak lesz belőle valami.

                              Komment


                                #45

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X