Közlemény

Collapse
No announcement yet.

ROMET PONY és KADET

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    ROMET PONY és KADET

    A segítségeteket szeretném kérni!

    Hozzám került egy Romet pony erősen hiányos és átalakított állapotban.
    Szükségem lenne a poniy és a kadett alkatrész katalógusára ahoz, hogy egyáltalán tudjam mi az mi kell rá, mi van átalakítva rajta és mik az azonos alkatrészek a fent említett két tipuson.

    A segítséget előre is köszönöm!

    #2
    Alkatrész katalógusom ugyan nincs de van egy nagyon kevés kilóméteres abszolút gyári gépem, össze tudom nézni a tieddel nagyon szívesen ha ez segítség lehet. Ha teszel fel képeket szerintem más is tud segíteni.
    Beagle, nyuszifül és dongos78 kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Képeket, majd teszek fel. Azonban lehet, hogy az kevés lessz. A blokot darabokban kaptam meg ami 2 db bontott volt, de így sincs meg az összes alkatrésze. Nem tudom, hogy a pony és a kadet blokja azonos-e egyáltalán. A vázba somson blokk volt valamikor szerelve. Ezért a kereket megfordították a lánchalytás miatt és az eredeti hátsó fék rudazatot a pedállal is szétbarmolták. Az első teleszkóp perselyei is szétkoptak, azt sem tudom, hogy azonosak-e a ngy rometéval.
      OdinHEM és pasetta kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        A kicsi és a nagy Romet blokkja ugyan az csupán a kipufogóban és a légszűrő házban tér el.
        A kereket vissza tudod fordítani viszonylag egyszerűen de a blokk felfogatását meg kell nézni mert a Szimó blokk csavarjai nem oda esnek mint a Rometté és lehet átalakították.
        OdinHEM és nyuszifül kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Sziasztok! Segítek, ha kell! Vannak Romet Komar gépkönyveim, tipusok ismertetői. DE! CSAK PRIVÁT kapcsolatfelvétel lehetséges!

          Komment


            #6
            Nekem is van ábrám egy lengyel nyelvű alkatrészjegyzékben. Sajnos csak a blokkról. Keress meg ha érdekel! Talán nem szerencsés most ide feltöltenem.

            Komment


              #7
              Amikor visszanyal a fagyi:

              Romet rulez - Index F



              Volt már téma korábban itt is:

              http://veteran.forum.hu/bemutatkozas-4/kisssandaz-2833/#post34585




              - - - Updated - - -

              Gugli találat:

              https://www.google.hu/search?tbm=isc...ed=0CAkQ9C8wAA
              Utoljára szerkesztve a következő által: CZsolti; 2015 márc. 02, 07:44.

              Komment


                #8
                Megelőztél Zsolti :-)
                Én is épp az index Romet rulez-en keresgéltem

                Egyébként nemsokára nekem is szükségem lesz rá, egy felesleges mobilomért cserébe a héten érkezik egy komplett Romet blokk . Szinte jobban örülök neki, mint mikor megvettem az MZ-t Régi vágyam hogy újra legyen Rometem, egy kis darabkája végre meglesz! Végülis csak pár apróságot kell begyűjteni, hogy kész gép legyen (egy váz, kormány, ülés, kerekek, lámpa, lánc.....) Másrészt ha apránként kúszik be a garázsba, talán nem lesz olyan sokkoló a családnak, hogy már megint egy...
                Titus, sinter és 3 további látogató kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Hát csináltam pár nem túl jó képet, de remélem azért a lényeg látszik Arra volnék főleg kíváncsi, hogy mi a tipusidegen alkatrész és a váznál és a lábtartónál mennyire van átszabva?

                  Köszönöm!Click image for larger version

Name:	IMG_20150302_165157.jpg
Views:	1
Size:	194.1 KB
ID:	143831Click image for larger version

Name:	IMG_20150302_165002.jpg
Views:	1
Size:	197.5 KB
ID:	143832Click image for larger version

Name:	IMG_20150302_165021.jpg
Views:	1
Size:	196.4 KB
ID:	143833Click image for larger version

Name:	IMG_20150302_165032.jpg
Views:	1
Size:	192.5 KB
ID:	143834Click image for larger version

Name:	IMG_20150302_165145.jpg
Views:	1
Size:	192.3 KB
ID:	143835

                  Komment


                    #10
                    Szuper!! A ritkábbik kormányos. A bal markolat simsoné. A kezelőszervek hiányosak. A kar konzolok nekem nem ismerősek, mert nekem nem volt Pony tipus soha. Amúgy nekem már csak a hátsó sztender nem tetszik. Nem hiszem, hogy gyári alkatrész. Persze lehet az ETZ 250-es beidegződésem dolgozik. Ott sem használom, de van. Az előző tulaj rakta fel, de megijedt, mert eltekeredik a váz a blokk súly miatt. Persze ez a Pony nem olyan nehéz gép! És még valami! Tudom milyen nehéz a kormánycsapágy össze állítása! Rengeteg kis golyó van alul felül. Nekem rendszeresen kipotyogtak, mikor fellazult a homlokcső rögzítőanya.
                    Vettem bele ilyen kerékpár kormánycsapágyat alulra-felülre.
                    Utoljára szerkesztve a következő által: pasetta; 2015 márc. 02, 19:31.

                    Komment


                      #11
                      A kezelők a kormányon nem gyárilag odavalók, és a hátsó lámpa sem az övé, valamint a környéke sem teljesen maradt érintetlen. A blokk felfogatása nem egyértelműen látszik azt nem tudom.

                      Komment


                        #12
                        CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Volt már téma korábban itt is:

                        kisssand‎
                        Na ez van nekem, Zsolti gyorsabb volt

                        Komment


                          #13
                          A kuplungkar MZ TS 250/1, a hátsó lámpát pedig kiegészítő féklámpaként árulták, míg be nem tiltották. Utána ködlámpaként lehetett felszerelni a hátsó lökhárító alá. Valamelyik honi szövetkezetben készülhetett. Akkoriban ('80-as évek eleje) nagyon menőnek számított.

                          Komment


                            #14
                            Lassan, de haladok a ponyval.
                            Azt már megállapítottam, hogy valóban átszabták a blokk felfogatást, mert nem megy bele a sajátja.
                            Szeretnék kérni tőletek olyan képeket, amin látszik a felfogatás, alakja és kialakítása, hogy vissza tudjam alakítani!

                            Töltök fel pár képet a lábtartóról mert nem tudom, hogy ez a négyzetvas volt gyárilag, vagy olyan mint a nagy rometen, szögvas?

                            Kérlek benneteket véleményezzétek!

                            Click image for larger version

Name:	IMG_20150305_171915.jpg
Views:	1
Size:	197.3 KB
ID:	143874Click image for larger version

Name:	IMG_20150305_171832.jpg
Views:	1
Size:	195.1 KB
ID:	143875Click image for larger version

Name:	IMG_20150305_171851.jpg
Views:	1
Size:	201.1 KB
ID:	143876Click image for larger version

Name:	IMG_20150305_171903.jpg
Views:	1
Size:	197.5 KB
ID:	143877

                            És még egy kérdés: a kipufogó védőrácsa rávaló?

                            Komment


                              #15
                              Szervusz! A lábfékkar nem eredeti a lábtartó emlékeztet a Riga Minire, de szerintem fusi munka az is. Szörnyen vágott a blokk tartó rész! Sok foltozás elé nézel! Itt nézelődj! Érdemes, mert szétszedett állapotban van a Pony.
                              WRZUTA - Skőšadanie motorynki Romet Pony M3
                              Utoljára szerkesztve a következő által: pasetta; 2015 márc. 05, 17:03.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X