Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tényleg lelke van ???

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    kollarg eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én is szoktam beszélni a motorokhoz, neveik is voltak/vannak
    Nálam csak egy "motornak" volt neve, amihez ráadásul mindig beszéltem is.
    Rohadt sz.rnak hívtam, és folyamatosan beszéltem hozzá minden alkalommal, amikor toltam hazafelé.
    Gyárilag Honda Pal volt a neve.

    Komment


      #17
      Amikor engem levitt e hónapban a Balatonra(Pest megye - Csepel-szigetről kb 150km), a kis D-Csepelem, akkor egész úton voltak bizonyos időközök amikor lehajtottam hozzá a fejem és biztattam, simogattam, beszéltem hozzá.

      2 megállással, kb 55-60km/h sebességgel hiba nélkül elvitt, következő nap körbemotoroztuk a Balatont, aztán 3. nap haza is hozott....
      Egy hiba volt az egész kiruccanás alatt....hogy egyik megálláskor elzártam a csapot(Tihanynál), le is állt, amikor meg kinyitottam a csapot akkor ömlött a benzin az úszóházból(feltehetően fennakadt az úszó), de aztán rányomtam 2-szer a swimmelőre és ketyegett tovább.....egy 60 éves technika levitt ilyen messzire, kiszolgált, és hazahozott... előtte minden apróságra odafigyeltem, a gyújtása is nagyon szépen rendbe lett téve és mindig a legjobbat kapja tőlem...megérdemelte/megérdemli...hihetetlen, utána pár napig agyilag nem is voltam sem otthon, sem a munkában, csak erre az egészre tudtam gondolni...azóta is ha belépek a garázsba köszönök neki!

      Pedig azt mondták, hogy jajj...mit akarok én "ezzel" ... meg "egész évben mész vele 50 km-t".....na ezt már rég megcáfoltam

      Komment


        #18
        Egy hiba volt az egész kiruccanás alatt...
        ...hogy haza kellett menni?
        Everything is better when you decide you don't care.

        Komment


          #19
          körbemotoroztuk a Balatont
          Ez igen, gratulálok hozzá!
          Ha jövőre is tervezed szívesen csatlakozok egy részen vagy akár az egészen természetesen D-Csepellel!

          Amúgy ez a "lelke van" dolog érdekes, éppen a hétvégén jártam így a Pancsival: jó 15 perces "felvonulás" után végre fel tudtam kapcsolni 3-ba majd 4-be és kb. 1 km után elkezdett rángatni majd leállt. Szerencsére volt segítségem, kipucoltuk a fúvókákat,de nem indult be még tolásra sem. Gyertyacsere és ismételt fúvókapucolás után megjegyeztem,hogy "Légy szíves ne hagyj cserben kiskomám,indulj be, különben igen sanyarú sorsod lesz!"
          A következő tolásra indult a gép!

          Komment


            #20
            Bizony az is nagy gond volt, de ott és akkor nem számított semmi....
            Reggel ettünk valami pékségest, nap közben meg csak az út meg a motorok, meg néha 1-1 müzliszelet, hogy mégis legyen valami aztán este ettünk valami tartósat... hhjjaaaaaaajj (sóhaj)

            - - - Updated - - -

            Köszönöm, jövőre is megyünk, ez BIZTOS!! Majd előtte jóval mindenképpen szólok!
            Azt egyébként tudni kell, hogy összesen 18-an voltunk, 2 Csepel, a többi motor S51,Schwalbe,Star illetve 250es MZ.
            Mi hárman indultunk Csepel-szigetről, a többiek Moson környékéről.

            Ezeknek a motoroknak van igazán lelkük....ha mesélni tudnának....

            Komment

            Ugrás az oldal tetejére
            Working...
            X