Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Veterános átverés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Vártunk 2 hetet , de megszakadt az érdeklődés.

    Ezen nincs mit meglepődni, sőőőőőőt!

    Komment


      #17
      Mikor árultam a versenyautóm egy az egyben ugyanez a sztori történt meg velem annyi különbséggel hogy az autó BMW volt a "kedves vevő" pedig tengerészgyalogosnak adta ki magát. No ő is fel lett szólítva közösülésre majdnem minden rokonával valamint az állatvilág nagy részével.
      Azóta nem jelentkezett.
      dongos78, CZsolti és kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        sinter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Mikor árultam a versenyautóm egy az egyben ugyanez a sztori történt meg velem annyi különbséggel hogy az autó BMW volt a "kedves vevő" pedig tengerészgyalogosnak adta ki magát. No ő is fel lett szólítva közösülésre majdnem minden rokonával valamint az állatvilág nagy részével.
        Azóta nem jelentkezett.

        Azóta is vál(t)ogatja a rokonokat és kiköltözött Afrikába,mert ott nagyon sok állat van,akik még...hmm, nem kerültek sorra

        Na,, ezért nem keresett még!

        Komment


          #19
          Valószínűleg én túl naív és kevés ügyű (egy) vagyok,de mit is akart ez a Reggel Li ezzel az egésszel??!! Megtudta volna Joker nevét és e-mail címét.... És? Mi lett volna a következő lépése?? Gyakorlatilag milyen módon foganatosította volna meg a csalást? Nem értem.....

          Komment


            #20
            A következő lépés ha belemegy a játékba az áldozat az hogy utal előre a vevő(csaló) lóvét a szállításra mondjuk. Az áldozat kap egy igazolást a paypal számlájáról hogy érkezett pénz. Na most igazából nem kapott pénzt csak egy hamis igazolást.
            Utána kap egy emailt hogy véletlen elnézett egy nullát és többet utalt, mondjuk 300 dolcsi helyett 3000-t a kedves vevő, és legyen oly szíves utaljon már vissza mondjuk 2700 zöldhasút. Többit nem kell részleteznem.
            Nagyjából ez a mechanizmusa.

            Komment


              #21
              Igen , pont így megy , mesélte már más ismerősöm is . Főleg a régen fentlévő , eladatlan dolgokat veszik célba ---mert esetleg itt nagyobb az öröm az eladónál , hogy végre van egy igazi vevő ! Aztán ez a dolog kicsit elhomályosíthatja az eladó tisztánlátását .

              Tehát végül nem az árusított dolog megszerzése a cél --hanem "csak" néhány száz € lenyúlása .

              Komment


                #22
                Van egy jó mondás erre: - míg ló@r van, veréb is van...

                Komment


                  #23
                  Ezt találtam ma az Autó Motor honlapján. Teljesen passzol Joker történetéhez:

                  "Jellemzően külföldi elkövetőkről van szó, akik – rendszerint a földrajzi távolságra hivatkozva – a vételár egészének vagy egy részének letétbe helyezését kérik az adásvétel biztosítására, a lebonyolítást pedig egy megbízhatónak mondott szállítmányozó vállalatra bíznák. Ám ahogyan az eladó, úgy a közvetítő vállalkozás is kitalált, és az e-email címekkel, telefonszámokkal, weboldalakkal, valamint az előleghez megadott bankszámlaszámmal együtt néhány napig létezik csupán. Annak ellenére, hogy könnyen kiszűrhető a trükközés – hiszen általában tévesek a telefonszámok, a hirdetőkkel személyesen beszélni nem lehet, csak elektronikus levélben kommunikálnak –, vannak, akik bedőlnek a hirdetőnek."

                  Teljes cikk: AM | A trükkök legtöbbjét elárulja a volt autónepper | Használt autó | automotor.hu AUTÓMOTOR

                  Annyiban különböző csak a helyzet, hogy a cikk itt kamu autót kínáló nepperekről szól, de nyilván fordítva is működhet a dolog úgy, ahogy Sinter leírta.

                  Komment


                    #24
                    Hát gyerekek,ez nem semmi! Zsiványnak születni kell....

                    Komment


                      #25
                      Jó sztori, beleszaladtam én is hasonlóba
                      Vateráztam és apróhirdetőztem egy időben és volt egy régiséges ismerősöm aki felszámolta a boltját
                      Nagyon szépen restaurát drága bútorok, fel is raktam valamelyik oldalra
                      Jelentkezet egy angol fickó hogy ő vevő lenne
                      Nem emlékszem már melyik oldalon volt, talán a Vatera/Teszvesz korai szakaszában amikor még lehetett priviben kapcsolatot teremteni
                      Odáig jutottunk hogy megkapta a cimemet és még telefonon is felhívott, akkor még topon voltam angolbol
                      Postán küldte a csekket mittomén mennyi fontrol, de több volt mint a bútor ára, mert intézzem én a szállítást, de azonnal jelezzem ha megkaptam a csekket
                      Haaj, pezsgőt bontottunk az ismerőssel
                      Irtam is hogy megvan a csekk
                      Azonnal irta hogy nem jó az egész és utaljak vissza X fontot WesternUnionon keresztül, mert mégis ő intézi a szállitást
                      Ekkor az örző-angyalom súgott a fülembe. Be a bankba és kértem vizsgálják meg a csekket hogy valódi vagy nem
                      Mondták hogy ez nem megy azonnal, mert egyeztetni kell a kinti bankkal és hogy 5ezer forint
                      Kifizettem az 5ezret pár nap mulva megvolt az eredmény hogy hamis a csekk
                      Éreztem én és húztam az időt az eredményig. Azt is megnéztem a neten hogy hol van a WU fiók ahova kéri a pénzt
                      Részletekre nem emlékszem már de biztos hülyitettem egy hónapig, mire nem válaszolt már az emilekre
                      Így jártam!
                      De volt a neten olyan csaj aki panaszkodott és telefonálgatott egy nigériai postára hogy ne adják ki a küldeményt senkinek
                      Soha nem látta viszont az elküldött cuccát



                      Komment

                      Ugrás az oldal tetejére
                      Working...
                      X