Közlemény

Collapse
No announcement yet.

... a rohadt autós !!!! ...elém

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    ... a rohadt autós !!!! ...elém

    Csak füstölgök magamban ... Ilyenkor mindig eszembe jutnak a történetek a szemét autósokról akik -kitolattak , kikanyardtak , átmentek , ki-és megfordultak ......stb , stb a szegény motoros pedig ...
    Szerintem mindenki ismer ilyent .
    Biztos vagyok benne ----majdnem ezt mondtam , de inkább aztmondom : nem tudom melyik esetnek mennyi az igazságtartalma , ez vagy az javára .

    Csak amit az elöbb láttam , b@sta fel az agyam megint ---- amiért is minket is egy kalap alá vesznek a paraszt motorossal ...


    Gondolom sokan ismerik ( akár nem pestiek is ) az M3 kezdeti kivezető szakaszát ( rögtön az elejét ) --

    elöbb 60 as tábla , aztán hamar jön a 80 as . Békésen megy mindenki , 3 sáv -kívül 75-80 , középső ( én is ) 90-95 .

    A legbelsőről nem akarok mondani semmit -mert túlzással vádolhatnának - de szemlátomást haladtak el mellettem .

    Aztn megjelenik gyógyegér - olyan hangal ami szépnek nem de rohadt hangos repedtfazéknak joggal mondható . Aztán odatolva a motor elejét a betonfal és a Q7 audi hátsó kereke közé ---veszettül rángatja a gázt leszabályzásig .


    Néhány gondolat - 80 as tábla , audi kb 120 Km/ h
    - ha akart volna se tudott volna kijönni az audi , mert voltak a középső sávban ( végig )
    -de talán számomra a legagyatlanabb dolog --- ott haladni abban az 70-80 cm széles
    sávon ami tele van összetört disztárcsákkal , féltégla , kő , ... meg minden szar ...

    ami pedig megkoronázza a dolgot ,( ugyis reménykedtek , hogy nem ! --pedig de ) hogy a csávón mi van ??? ---hát persze , hogy rövidgatya , edzőcipő ( persze zokni nélkül ) póló és valami dzseki , természetessen a melső lábára se húzott semmit .


    Ilyenkor midig azon agyalok : mit gondol a paraszt ? jön és akkor mindenki takarodjon ? de lehet hogy nem is gondol semmit -persze ez a valószínübb

    Azt csak úgy megjegyzem , ha pl az audis megijed a hangtól és elrántja BALRA a fal felé -- mert szerinte nincs olyan barom aki ott akar elmenni ????? ( én elfogadom magyarázatnak ) .

    Csak ennyi -csak úgy ...

    #2
    Ugyanott ,ugyanilyen sebességgel, hasonló szituációban láttam már rendszám nélküli robogót is.Biztos 50-es volt.
    sepy és OdinHEM kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      egy az egybe "közlekedési morál" témába illő szösszenet.
      Egyébként teljesen egyetértek. Nem vagyok oda én sem az ilyen motorosokért.
      Nem azért mert megfelelő ruházat nélkül megy indokolatlanul nagy teljesítményű motorral, barom módon, a sebességkorlátozást többszörösen túllépve. Saját életével játszik, az engem nem izgat. Istenem, legalább a szerveihez könnyebben hozzáférnek, ha valamit egyáltalán még ki tudnak menteni belőle.

      DE! Ha az ilyen eltaknyol előttem, én meg átfriccenek rajta a kocsimmal, akkor
      A.
      még engem fognak meghurcolni azért mert elütöttem
      B.
      Összetöri a kocsimat
      C.
      Életem végéig nyomni fogja a lelkemet hogy áthajtottam egy emberi lényen.

      csak ezek miatt rugdosnám seggbe az ilyen teremtményeket.
      jagdtigger, sepy és 4 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Ilyenkor midig azon agyalok : mit gondol a paraszt ? jön és akkor mindenki takarodjon ? de lehet hogy nem is gondol semmit
        És ha azt mondod semmit, úgy értsd: abszolút semmit!

        Click image for larger version

Name:	valosagshow.005b.jpg
Views:	1
Size:	121.3 KB
ID:	149587
        sepy, OdinHEM és 3 további látogató kedvelte ezt.
        Everything is better when you decide you don't care.

        Komment


          #5
          Én mindig megengedőbb vagyok!Ha siet hagy menjen!Inkább mint hogy infarktust kapjon!(Azon kívül bevallom ha elkap a hév én is letolom akit lehet! De ez nálam biztosan eredendő bűn mert nem tudok rá vissza emlékezni mikor lettem ilyen de jó rég lehetett!).....amúgy minden más járművel rendesen öregesen tötyörögve közlekedek!PL:Személykocsival 80-nál már rettegek!De a motor az más!Ellazít,elringat felold.....miközben csutkára tekerem a gázt!........na!Most lehet szidni!
          jagdtigger, és 3 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Nem szid senki. Én is ha úgy adódik tekerem a csutkát vagy a jobb lábam nyomom kissé. Előfordul, hogy az előttem haladó nem használja azokat a fényes felületű" izéket"ilyenkor kénytelen vagyok körbe kerülni ha szeretnék haladni is. Tipikus száguldó gép Pl.: Dewo Matíz / bocsánat lehetne más is / csak kissé elmélázó " Tati- Papival" ki 100 km-en meg spórol 0,2 litert igaz feltart egy egész mint mostanság a mezőgazdasági gépek is . De hát régen az utak mellett voltak járható nyári utak és ilyenkor betakarítás idején ott jártak a szőr dízelek levéve a forgalom veszélyes részét pedig akkor mennyivel kisebb volt a forgalom mint mostanság.

            Komment


              #7
              sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Tipikus száguldó gép Pl.: Dewo Matíz
              Ne szidd azt a szart, anyámnak az van. Egyszer mentem vele 100-al, Hát a motoromon nagyobb biztonságban éreztem magam olyan tempónál...
              70-nél már percenként nézek a váltóra hogy most még 3-asba van vagy mi? Aztán rájövök hogy ez az 5-ös...
              Suzukiban a 3. már hosszabb mint a Matizban az 5-ös
              Szóval lehet hogy azért tartja fel a forgalmat mert ha 60-nál gyorsabban megy akkor a motor élettartama drasztikusan csökken.
              (anyámnál már 2x átégett a hengerfej tömítés. Mert ő rendszeresen hajtja 80-al...)

              Komment


                #8
                Úgy szóljatok le másokat,hogy Titeket is leszólnak mások,úgy közlekedjetek,hogy Ti és mások is biztonsággal hazaérjetek!Az,hogy feltartanak,-ugyan már miben,-vagy itt mindenki üzletember,mert van egy doboz gyufája,amit szeretne nagy nyereséggel eladni,-mert mi a fene tud annyira sürgős lenni,-hogy még az életet is kockáztatni kell érte?

                Üdvözlettel:Che

                Komment


                  #9
                  Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Az,hogy feltartanak,-ugyan már miben,-vagy itt mindenki üzletember,mert van egy doboz gyufája,amit szeretne nagy nyereséggel eladni,-mert mi a fene tud annyira sürgős lenni,-hogy még az életet is kockáztatni kell érte?
                  a mai 4-5órás közös utunkban rá kell érezned micsoda felemelő élmény utolérni a lakott területen kívül indokolatlanul 60km/h-val száguldó gépjáróművet és ebben az esetben ki kockáztatja az életét.
                  Konzekvensialevonása az esti altatósörnél!

                  Továbbá megjegyezném hogy a tendencia nem annyira a Daevo Matiz hanem az Audi és VW kiöregedő C-osztály, ami nagogyobb meglepetés mert nem számítasz rá!
                  Nem beszélve a szolgálati gépjárművel közlekedőket akiknél zsebbe megy az üzemanyagmegtakarítás, és a gyökér nem fogja fel hogy akkor majd felemelik a normát! (bocs ez nekem vág zsebbe)

                  Komment


                    #10
                    heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    ha 60-nál gyorsabban megy akkor a motor élettartama drasztikusan csökken.
                    A micsodájának az élettartama?
                    Az nem motor! Az pár kilónyi méhtelep-töltelék.
                    Töredelmesen bevallom, volt Matizom. 3 éves korában vettem.... Viszonylag pontosan, szépen összerakott járgánynak tűnt, halkan járt, takarékos volt, száguldozásra nem vágytam, így megfelelőnek tűnt. Ja... 5 éves korában már rozsdásodott a hátsó sárvédő ív. De az még a kisebbik. Az olajszivattyú egyszercsak megunta a működést... Az olajnyomás visszajelző elfelejtett szólni. (pedig gyújtásra téve olyan szépen világított minden, mint a karácsonyfa, motorcsekkoló "gondosan" végigcsekkolt minden indításkor stb...). Szóval vezérlés beállt, vezérmű szíj átugrott.... a többit el tudjátok képzelni. 250ezer forintoma fájt (ez még 2006-ban volt). És utána se lett jó!
                    A munkába járásaim úgy néztek ki, hogy vezérlés fedelét leszedtem, olajjal megöntöztem a tengelyeket, majd uccu neki. Pár km után már csiffegett meg nyikorgott, akkor megint olajzás...
                    Szóval azóta ha Makiz "autót" látok, gondolatban pökök egyet.
                    Méghogy Opel fejlesztés (ezzel szédítették a népet)...

                    Komment


                      #11
                      Örülök az érdeklődésnek ----de az alap a paraszt motoros , aki miatt leugatják a többit is .



                      emu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      a mai 4-5órás közös utunkban rá kell érezned micsoda felemelő élmény utolérni a lakott területen kívül indokolatlanul 60km/h-val száguldó gépjáróművet és ebben az esetben ki kockáztatja az életét.

                      ez meg már az ellenkezője az alap témának --- , igy vannak az évtizedes haragok , veszekedések , már senki nem tudja mi a franc miatt van az egész

                      Komment


                        #12
                        igy vannak az évtizedes haragok , veszekedések
                        Őszintén szólva ezzel a jelenséggel még nem találkoztam!Mint ahogy ,,paraszt motorossal" sem!Tapló emberekkel néha összefutok de ilyen van!Viszont Pesten a Szentendrei úton meglepő jelenséget tapasztaltam többször is.A több száz méteren át bedugult autósor gyönyörűen nyílt szét mihelyst egy motort észlelt!Meglepődve füleltem és lestem a tükröt,nem-e valami szirénázó jármű közelít!De nem!Ezek tényleg miattam(unk!) nyíltak szét!Ezt többször is tapasztaltam!Így aztán ember legyen a talpán ki eldönti :Ki a ,,paraszt"?Magam részéről tisztelek minden közlekedőt!(Csak húzzon az utamból !)

                        Komment


                          #13
                          Igen , lassan azért alakul valami - én el merem dönteni - hisz erről is , mint sok mindenről van egy váleményem .Az ember meg vállalja a sajátját -nem ?

                          Komment


                            #14
                            joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            paraszt motoros
                            Bár ki lehet paraszt, motoros, autós, biciklis, gyalogos, csak ugye ha a motoros paraszt akkor az inkább hülye, mert bármi csatában ő húzza a rövidebbet.
                            Aztán ha a paraszt motoros a paraszt autóssal meccsel már meg is van a baj.
                            Az meg ha kicsit lengén öltözik, lehet az én károm is mert nem biztos hogy felépülését állja a befizetett TB-je, és az enyémből (is) pótolják.

                            Komment


                              #15
                              apacsavo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              A több száz méteren át bedugult autósor gyönyörűen nyílt szét mihelyst egy motort észlelt!
                              Igen, azért ez a '90-es években, mikor nagymotoroztam, fordítva működött. Néha szánalmas volt, mit össze forgolódott némelyik, csakhogy a motorost akadályozhassa.
                              Most hogy újra motorozok, meglepődve tapasztaltam, hogy közben, az eltelt 18 év alatt tényleg történt valami az autósok fejében...

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X