Közlemény

Collapse
No announcement yet.

D-Csepel számgyűjtés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    D-Csepel számgyűjtés

    Sziasztok!
    Szeretném összegyűjteni a fellelhető D-Csepelek váz-, motor- és blokkpárosítószámait mintegy technikatörténeti érdekességként.
    Az alapötletet Kóris István: Danuvia gyakorlati tanácsok című füzete adta, ő a Danuvia számokat gyűjti. (természetesen egyeztettem vele)
    Kérek minden D-Csepeles márkatársat,hogy írja meg a számait illetve azt is,hogy komplett motorkerékpárról, csak blokkról vagy csak vázról van szó!
    Köszönöm előre is!

    #2
    És a CSEPEL?
    Hogyan huzol vonalat a csepel és a d.csepel közé hiszen a csepeleket a danuvia által gyártott pótalkatrészekkel javitották.
    Szerintem összemosódtak a dolgok,hiszen a három márka alkatrészei csereszabatosak,vagy egymással pótólhatók!!!
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      Ahogy be tudom azonosítani
      Pl azzal hogy BB1234 azzal én nem tudok mit kezdeni,csak akkor jegyezem fel ha megvan hozzá az évjárat is.
      Ezért elsősorban a D-Csepel számokat gyűjtöm,ezek már gyártási év/hónap sorozatszám számozással mentek, ebből be tudom azonosítani.

      Komment


        #4
        ...és ami még T-Csepel de már 1954 Őszén a Danúvia gyárban készült?

        Komment


          #5
          Ha a számából meg tudom állapítani a gyártási évet és hónapot akkor felírom.

          Komment


            #6
            Hello! Van nekem pár D-Csepelem, előkeresem a számokat, s megírom!
            Ricsi95D kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Pl azzal hogy BB1234 azzal én nem tudok mit kezdeni,csak akkor jegyezem fel ha megvan hozzá az évjárat is.
              Ezért elsősorban a D-Csepel számokat gyűjtöm,ezek már gyártási év/hónap sorozatszám számozással mentek, ebből be tudom azonosítani.
              Ha már gyüjtöd ne hagyd ki a csepelt sem,csak kérd a vázba ütött rendszámokat is,biztos bonyolultabb,de egy idő után a rendszámokból tudni fogod az évszámokat.Még sokan tudják,a rendszámhoz az évjáratot,biztos vagyok benne.
              Ricsi95D és Che kedvelte ezt.
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                #8
                Még sokan tudják,a rendszámhoz az évjáratot,biztos vagyok benne.
                Vannak ilyen emberek, pl. apám. A rendszám betűi alapján mondja az évet és a hónapot, fejből, különösebb gondolkodás nélkül. Jó, ő mondjuk el tudja sorolni az eddigi 22 autójának (pl. mind az 5 Trabantnak...) a rendszámait is.

                Egyébként nálam is van egy feltehetőleg T Csepel váz, arról is csak a vázszámot és a rendszámot tudom - lehet érdekes lenne rendszerezni azokat is. Csak az idő meg az energia ami véges...
                St.Z.350, Che és 2 további látogató kedvelte ezt.
                There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                Komment


                  #9
                  mateapu! megfogadom a tanácsodat, köszi!

                  Kollarg! Ha lesz időd, a KM 95-58 rendszámot kérdezd meg légy szíves Édesapádtól,hogy milyen évjáratú géphez tartozik!

                  dott! Várom a számokat!

                  És egy kérdés: hallottatok már olyan váz és motorszámról, ami W125-tel kezdődik? Egyik barátom érdeklődik utána, állítólag lemezvillás Csepelé.

                  Komment


                    #10
                    Örs Csepeljével elérte a listám a 38-at!
                    Az eddigiek alapján a legkorábbi 1955 decemberéből, a legkésőbbi 1957 októberéből való.

                    Köszönöm az eddigi segítséget és várom továbbra is a számokat!
                    Örs kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      Szia Ricsi!

                      Hátha ez még hasznos lehet: a régi rendszám,: KS 36 84. Aztán elvesztés miatt új: LC 25 11 (ami most a konyhafalon lóg)
                      A Csepelem régi forgalmijában miért 1959 van írva gyártási évnek?

                      Megtekinthető lenne az eddigi listád? (Én is láttam már elég érdekes számokat)
                      Még szétnézek a blokkjaim között, esetleg átmegyek a szomszéd utcába(veterános társunknál, csepel blokkok tömbkelege található) hátha találok számodra valami érdekeset.

                      Ricsi95D kedvelte ezt.
                      "Akaraterő és szorgalom, ez a két tulajdonság az, amellyel bármilyen célt el lehet érni."

                      Komment


                        #12
                        Persze, megtekinthető a listám, ha adsz egy e-mail címet, átküldöm.

                        Még szétnézek a blokkjaim között, esetleg átmegyek a szomszéd utcába
                        Ezt nagyon megköszönném!

                        A gyártási évet nem tudom miért írták el anno.

                        Megvolt már az első túra a géppel?

                        Komment


                          #13
                          Szia! Itt az e-mail címem: varadyors@gmail.hu

                          Megvolt már az első túra a géppel?
                          Ha a bemutatkozásomat elolvasod, megtudod hogy sajnos erre még nem tudom letenni a jogsit

                          Viszont 1 hónap mulva mehetek SM-re De a tesóm most vizsgázik korlátlanra( Már a forgalomnál tart)
                          Innentől fogva már tudod a gondolatomat
                          Most csináltam meg első albumom, megnézheted!( Ha minden jól sikerült, látni is fogod!)

                          - - - Updated - - -

                          Ja, most e-mailen is elérhető vagyok.
                          "Akaraterő és szorgalom, ez a két tulajdonság az, amellyel bármilyen célt el lehet érni."

                          Komment


                            #14
                            Szia! Egy listát én is szeretnék kérni! Cimem: horvathpeter0219@gmail.com.
                            Előre is köszi

                            Komment


                              #15
                              Szia! Egy listát én is szeretnék kérni! Cimem: horvathpeter0219@gmail.com.
                              Előre is köszi
                              Szia Wilcox!

                              Bocs, hogy így reagálok, de ez azért túlzás. Megnéztem a profilodat. 2013-ban regisztráltál, tehát tisztában lehetsz az itteni szokásokkal. Ezzel szemben semmi sem derül ki rólad, ki vagy, mit csinálsz, mivel foglalkozol, miért lettél fórumtag, stb.

                              A Ricsi által készített lista bizalmi és baráti alapon készül. Ha ismeritek egymást, akkor bocsánatot kérek a túlreagálásért. Ez esetben privát üzenetben szerencsésebb az ilyet intézni.

                              Nem sértésnek szántam, és remélem nem vetted annak.

                              Üdvözlettel: CZsolti

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X