Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Mozigép

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Mozigép

    Régesrégen "egy messzi-messzi galakszisból" hozzám szegődött egy mozigép:

    Mozigép - YouTube

    Ha ismeritek a típusát, vagy jár errefelé olyan, aki szereti ezeket a gépeket, jöjjön, és meséljen. Egyetlen filmem van hozzá, aminek Zsebpénz a címe. Ez látható a youtube-os filmben is.

    Megvan minden tartozéka. Tápegység, doboz, izzók, filmes doboz.

    Nem tudom, hogy mi lesz még a sorsa. Elkótyavetyélni, eladni nem szeretném. Mondjuk, ha valaki adna érte egy papírozható, kb. használható pannoniát, akkor talán megválnék tőle.

    #2
    Valamikor minden vidéki moziban ilyennel vetítettek. A '81-es táncdalfesztiválon meg is énekelték:

    http://m.zeneszoveg.hu/m_dalszoveg/3...eneszoveg.html
    soveny kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Így van. Ez is egy hurcolós mozigép volt. Ismertem is a mozigépészt, aki használta. Amolyan tartalék gép volt. Ha valamelyik környékbeli moziban megállt a gép, akkor ezt vitték. Ebből adódóan nagyon keveset ment. Az öregnek egyik kezét elvitte valami gránát a háborúban, így egy kézzel vetített. Trabi hykomattal járta a falvak mozijait. Még emlékszem, ahogy egy kézzel, és a csonkkal pillanatok alatt befűzte a filmet. Vagy éppen, ahogy másodpercek alatt ragasztotta, amikor elszakadt.
      dongos78 és CZsolti kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Akkor a seregnél kapóra jöhetett egy mozigépész tanfolyam.
        CZsolti kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          gesszti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          hozzám szegődött egy mozigép:
          Igazán szép masina!
          Kicsit komolyabb mint az enyém

          Click image for larger version

Name:	vetítő.jpg
Views:	1
Size:	34.8 KB
ID:	141283
          Ehhez épp a minap sikerült hajtószíjat szereznem, amit be is szereltem a gépbe, a gyerekek nagy örömére.
          Most egy ideig ну погоди! (na megállj csak!) és társai lesz az esti mese...
          Örs, joker és 5 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            De uraim, hordozható mozigéppel még én is vetítettem. Kb. 20 évvel ezelőtt.Vetítés közben leesett az orsóról a filmtekercs, igencsak összegubancolódott!

            Komment


              #7
              Az utolsó film, amit ilyen (de nem ezen) a gépen néztem, az a Légy című film volt. Kb. összef.stuk magunkat a moziban. Most megnézve meg milyen kis gagyi filmnek tűnik. :-)

              Jó lenne pár tekercs filmet összeszedni.

              ...az már csak álom, hogy egy jó veterános találkozón a motorjaink/gépeink kora beli híradókat, filmeket nézzünk ezeken a mozigépeken? Ha valaki szerez ilyen filmeket, én szívesen elviszem a gépet egy jó esti mozizás erejéig.
              Utoljára szerkesztve a következő által: gesszti; 2014 okt. 04, 21:02.
              sinter és kicsi76 kedvelte ezt.

              Komment

              Ugrás az oldal tetejére
              Working...
              X