Közlemény

Collapse
No announcement yet.

A Veteran fórum Hyde parkja.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    Már a kávéautomata is politizál!

    Nem vicc. Van itt a cégnél több is, de az valami újabb konstrukció. Bedobom neki a saját pénzérmémet, amiért elvileg ugye megdolgoztam, tehát én rendelkezek felette. És én úgy döntök, hogy kávét veszek rajta. (Amúgy rendes a cég, mert 40-be kerül egy adag.) Erre kiírja, hogy van 50 Ft HITELEM! Értitek ezt a logikai bukfencet. Én adom a pénzt, de hitelem van. Annyira, de annyira hasonlít ez a devizahitelezéshez. Lehet, hogy kiselejtezett banki automata, amit idehoztak?

    Komment


      #32
      Gyerekek ez a leg ocsmányabb dolog mi létezi legalább is szerintem de nem szeretnék megbántani senkit. / a politikára gondolok/. Demagóg dumával tele tömik emberek fejét és bőr vagy más megkülönböztetőt kreálnak mellé és békés embereket egymásnak uszítanak. Mikor pedig baj van atom biztos óvóhelyről osztják az észt míg mások az életükkel fizetnek a hülyeségükért. Bocs. de nagyon utálom a politikát mert nem egyenes dolog volt sosem éppúgy mint manapság.

      Komment


        #33
        CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Erre kiírja, hogy van 50 Ft HITELEM!
        KINEK ??? A gép honnan tudja , hogy te ki vagy ? Vagy egy újlenyomat azonosító van benne ?
        Ja ! Erről jut eszembe ! Rabosítanak az okmányirodában ! Az útlevél meghosszabbításhoz, már automatikusan leveszik az új lenyomatodat digitális módon.

        Komment


          #34
          mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          KINEK ??? A gép honnan tudja , hogy te ki vagy ?
          Tehát: bedobom a pénzérmét. Általában azt írja ki, hogy x-forint lett bedobva, válasszak. Ez viszont azt írja ki, hogy HITEL X-forint. Bedobom a pénzem, hitel lesz belőle.

          Komment


            #35
            CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Bedobom a pénzem, hitel lesz belőle
            Akkor folytassuk a gondolatmenetet...
            Tehát a pénz = hitel, ám legyen.
            na de a hitel = tartozás!
            Tehát pénz = tartozás!

            Minél több pénzed van, annál nagyobb a tartozásod!
            AZONNAL szabadulj meg az összes pénzedtől, hogy ne legyen tartozásod!!!

            Komment


              #36
              CZsolti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Erre kiírja, hogy van 50 Ft HITELEM!
              És mekkora kamatot számít?
              Everything is better when you decide you don't care.

              Komment


                #37
                dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Akkor folytassuk a gondolatmenetet...
                Kérem, segítsenek megoldani a problémámat! Néhány évvel ezelőtt találkoztam egy fiatal özveggyel, akinek volt egy felnőtt lánya, aki így az én mostohalányom lett. Később az apám elvette a mostohalányom. Így a mostohalányomból a mostohaanyám és így lettem egyúttal az apám apósa, és a mostohaanyám mostohaapja. Tehát a feleségem lett a az anyósa az apósának. Utána a feleségem lánya, az én mostohaanyám, szült egy fiút. Ez a fiú lett az én féltestvérem, mert ő az apám fia volt, de egyúttal az én feleségem lányának volt a fia, ami miatt ő lett a feleségem unokája. Így lettem a féltestvérem mostohanagyapja. De ez az egész mind semmi volt, ameddig a feleségemnek és nekem, nem született egy fiunk. Most féltestvére a fiamnak a mostohaanyám. Sőt az apám sógora a fiamnak, aki egyébként az unokája. A fiam mostohatestvére az apám felesége, aki a mostohanagyanyja is. Én vagyok a mostohaanyám sógora, a feleségem a saját gyerekének a nagynénje, a fiam az apám unokaöccse és én vagyok a saját nagyapám. Köszönöm, hogy meghallgattak, egy következő levélben majd azt is megírom, hogy mi az én problémám.

                Ne haragudj dongos78, de rögtön ez a történet ugrott be, ahogy az okfejtésedet olvastam.

                Komment


                  #38
                  Ez mekkora!
                  Vannak ügyes okfejtések. Ilyen ez is:
                  Utálom az uborkát. De örülök annak, hogy utálom. Mert ha nem utálnám, megenném.... pedig utálom!

                  Komment


                    #39
                    dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Minél több pénzed van, annál nagyobb a tartozásod!
                    AZONNAL szabadulj meg az összes pénzedtől, hogy ne legyen tartozásod!!!
                    Nem aggódom az adósságom miatt. Elég nagy ahhoz, hogy vigyázzon magára!

                    Komment


                      #40
                      Látjátok mily apró örömökből áll a világ! és van ki a nagyokat hajhássza.

                      Komment


                        #41
                        "Egy férfi eltéved a hőlégballonjával. Lejjebb ereszkedik, lenn a földön meglát egy nőt, és odakiált hozzá: - Elnézést, tudna nekem segíteni? Megígértem egy barátomnak, hogy találkozom vele egy órával ezelőtt, de eltévedtem, és most azt sem tudom, hogy hol vagyok. A nő a földön így felel: - Ön egy hőlégballonban tartózkodik, körülbelül 10 méterrel a talaj felett. Az északi szélesség 40. és 41., illetve a nyugati hosszúság 59. és 60. foka között van. - Maga biztosan mérnök - mondja a hőlégballonos férfi. - Az vagyok - feleli a nő - Honnan tudta? A hőlégballonos férfi így válaszol: - Minden, amit mondott nekem, technikailag korrekt, de fogalmam sincs, hogy mit kezdjek az Öntől kapott információkkal, és az a helyzet, hogy még mindig nem tudom, hol vagyok. Őszintén szólva nem volt túlzottan segítségemre. Csak feltartott az utamban. A nő erre így vélekedik: - Maga pedig szerintem politikus. - Igen, - bólint a hőlégballonos férfi egyetértően - de ezt honnan tudta? A nő azt feleli: - Nem tudja, hogy hol van, sem azt, hogy hová tart. Jelenlegi pozíciójába a kedvező széljárás sodorta. Olyan ígéretet tett, amiről fogalma sincs, hogy hogyan fogja betartani, és a maga alatt lévő emberektől várja, hogy megoldják az Ön problémáit. Igazság szerint pontosan ugyanabban a helyzetben van, mint mielőtt találkoztunk, de állítása szerint most már én tehetek róla!:

                        Komment


                          #42
                          Jó sztori!


                          chemotox eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Minden, amit mondott nekem, technikailag korrekt, de fogalmam sincs, hogy mit kezdjek az Öntől kapott információkkal, és az a helyzet, hogy még mindig nem tudom, hol vagyok
                          Én pont így vagyok a könyvelőkkel és az IT-sokkal!

                          Komment


                            #43
                            Szervusztok!

                            Imádom az olyan embereket,akik nem politizálnak,csak ha felemelik a benzin,vagy a kenyér árát,vagy egyéb adók megfizetésére kötelezik a társadalmat,pusmognak az orruk alatt és magukban,vagy esetleg hangosan elküldik a regnáló hatalmat a "forró égöv alá".. Azt tapasztaltam,hogy a nem politizálók,lett-légyen bármilyen politikai árnyalat hatalmon jól elevickélnek a farvízen,sütögetve a pecsenyéjüket,-ha jut nekik,de amúgy az odavetett koncon is elvannak,csak simulni lehessen.

                            Kedvenc költőm Petőfi Sándor,kinek számomra legkedvesebb verse,A farkasok dala.Született egy párhuzamos vers is Petőfitől,-A kutyák dala címmel,-javaslom a nem politizálóknak,olvassák el és gondolkodjanak,-ha idáig nem olvasták!H
                            A Hyde parkot nem azzal a céllal indítottam,hogy a regnáló pártokat ócsároljuk,vagy magasztaljuk,vagy esetleg,a közelgő választások alkalmából híveket szerezzek ennek,vagy annak a pártnak,csak azért mert a fórumon azért gyakran előfordultak a politikával kapcsolatos gondolatok is.

                            A témaindítómban felvetettem a "fair trade" fogalmát,nem tudom mi az oka,de erre senki nem reagált,-lehet nem tudtok róla,de csak annyi,hogy be kell ütni a "gugliba"..

                            Az én politikai nézetem az,hogy minden embernek,aki a társadalom alkotó és hasznos tagja.építi a társadalmat,-jusson az éléskamrájának polcára baracklekvár és füstölt sonka.a mennyezeten függő horogra.

                            Üdvözlettel:Che

                            Komment


                              #44
                              Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Az én politikai nézetem az,hogy minden embernek,aki a társadalom alkotó és hasznos tagja.építi a társadalmat,-jusson az éléskamrájának polcára baracklekvár és füstölt sonka.a mennyezeten függő horogra.
                              Csabaiként hozzá kell tennem gyorsan, hogy kolbász is kell arra a kampóra. A többivel egyetértek.
                              A baracklekvárhoz már csak egy kis liszt, cukor és tojás kell és kész a piskótatekercs.




                              Ide másolom a két linket:
                              Petőfi Sándor összes költeményei - Versek 1847 [1/10] - Kutyák dala
                              Petőfi Sándor összes költeményei - Versek 1847 [1/10] - Farkasok dala

                              Kiegészítés tőlem:

                              Harapd meg a kezet,
                              Mely néked enni ad
                              S eggyütt vonyítunk majd
                              A szabad ég alatt.
                              Utoljára szerkesztve a következő által: CZsolti; 2013 aug. 16, 08:03.

                              Komment


                                #45
                                Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Kedvenc költőm Petőfi Sándor,kinek számomra legkedvesebb verse,A farkasok dala.Született egy párhuzamos vers is Petőfitől,-A kutyák dala címmel,-javaslom a nem politizálóknak,olvassák el és gondolkodjanak,-ha idáig nem olvasták!
                                Idáig nem olvastam. Most megtettem. Az első gondolatom az volt, hogy milyen fiatalon írta ezeket a verseket. Igazán kíváncsi lennék azokra a verseire is, amelyeket 50 vagy 60 éves korában írt volna. Kár, hogy a mai magyar irodalom oktatás nem igazán mutatja meg a költő mögött az embert, ahogy a történelem oktatás sem világít rá az események (háborúk, csaták egyebek) mögötti politikai, gazdasági érdekekre. És csodálkozunk, hogy polgártársaink zömének a politikai élet eseményei gyakorlatilag olyanok, mint Amerikában a pankráció, esténként a híradó elé feszülve nézik, hogy XY milyen jól megmondta YZ-nek.

                                Pedig milyen érdekes is lenne abból a szemszögből megnézni az egészet, hogy a nagy költőink huszonéves fiatalok voltak, tele reménnyel, jövőbe vetett hittel és elszántsággal. Ha megnézzük levelezését Arany Jánossal, rögtön kiderül, hogy mindketten beszéltek angolul és igen jó humoruk is volt, sokszor ugratták egymást - csak akkor még nem volt twitter meg facebook. Könnyű lenne a mai fiatalokkal megszerettetni az irodalmat, ha ebből a szögből közelítenének felé a tanárok. Talán kevesebb időt is kellene órai fegyelmezéssel tölteni. Na mindegy, messzire vezetnek ezek a gondolatok.
                                Utoljára szerkesztve a következő által: UK; 2013 aug. 16, 10:27. Oka: hivatkozásokat raktam bele
                                Everything is better when you decide you don't care.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X