Közlemény

Collapse
No announcement yet.

A postás mindig kétszer csenget

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    A postás mindig kétszer csenget

    A postás mindig kétszer csengetAvagy hogyan, s miért cserkésszük be a postást a családi béke megőrzése érdekében.Bizonyára nem vagyok egyedül, aki rendszeresen rendel online alkatrészt a motorjához. Mivel felújításba vagyok, az utóbbi időben nagyon elharapózott ez szokásom, mindig találok valami kis csecse-becsét, amivel Motorka küllemét fényesebbé tehetem. Persze Motorkán a gyönyörödéseket a család hölgy köre észre sem veszi, s legalább akkora és felesleges pénz kidobásnak tartja, mint például én a fodrászhoz járást, a körömfestést és más egyéb nőboldogító küllembéli alkalmazódásokat. Már odáig merészkedtek, hogy ha meglátják az utcában a postást, elkezdenek frincolni, hogy:- Apa, biztos hozzád jött!- Na, apád megint rendelt valamit!Persze olyan avonikás csomagoknál fülig ér a szájuk, ha én megjegyzést teszek eme kemikáliás küldemények tartalmának módfeletti feleslegességére - minek 37 körömlakk - akkor csípőből lelőnek egy: - te meg alkatrészt rendelsz a hülye motorodra beszólást, s ki kell ilyenkor kérnem magamnak, hogy a motor nem hülye, meg van annak rendes neve is, úgy hívják, Motorka!Így rájöttem - micsoda mesés összefüggés átlátás - hogy legjobb ha a postást szépen becserkészem. Ment is minden szépen a maga kitaposott ösvényén, nagyon jól működött a dolog, tudtam mikor jön felénk postai szakember és merről, s ezekben az időszakokban. Ha vártam valamit, szépen mindig dolgom akadt az udvaron, s már már elhitték, hogy hozzánk már csak tévedésből jár postás. Mondogatták is: -Na mi van apáddal, tán már megvett minden kacatot a motorjára? -itt megint ki kell javítanom őket, s említeni, hogy Motorka, nem kacat, hanem csupa hasznosság. Reménytelenek.Na, tehát telnek így a hétköznapok, a rendelés felad, postás becserkész, küldemény átvesz, a család nyugis, csak avonos marhaságok érkeznek.Aki most azt hiszi, elérkezett a drámai fordulat ideje, hát jól gondolja. Annak ellenére, hogy a postásnak szóltam, s erősen meghagytam neki, nehogy bedobjon a ládába csomagértesítőt, ha nem vagyok otthon, hanem úgy is találkozunk és nyélbe ütjük az átvételt. Na, erre mi történt? Ezt sem nehéz kitalálni. Értesítőt dob be. De nem ám olyan egyszerűt, hogy valami macskakaparással rá van írva, hogy küldeményem jött, hanem valami nagyon puccosat. Rajta, hogy honnan, mi a tartalma, és a legrosszabb, rajta az ár is!!!! Még az is rajta volt! Sőt nyomtatott verzióban, amit valami csoda ketyerán, a helyszínen lehet kinyomtatni. Persze hogy nem én találtam meg az értesítőt! Szépen ki volt rakva az ebédlő asztalra, középre, a fizetendő összeg pirossal kihúzva. Hát itt bukta volt. Mert máskor mindig szelídítettem szóban azon, hogy csak ennyit, vagy amannyit fizettem, de hát itt nem volt mit, még ki is volt emelve az összeg. Még azzal próbálkoztam, hogy az a kettes az egyes, ezt nem hitték el, aztán jött az, hogy az utolsó szám előtt van egy tizedes vessző, na azt se hitték el. Szóval bedőltem, ez így sikerült. Mondhattam én, hogy ez azért létszükséglet volt, mert Motorka szépsége klasszisokkal jobb lesz, a fenét se érdekelte. Ha hiszitek, ha nem, az avon szféra mentette meg a helyzetet! A lányom csomagot kapott. Volt vele ilyen nőkifestő magazin is, meg hát a szokásos női lim-lomok, amikkel órákig meg lehet hosszabbítani a készülődést vendégségbe menetel előtt. Így a mérkőzés állása 1:1 lett.Most kérdezhetnénk, hogy mi a megoldás, hogyan tudjuk megőrizni a családi békét motor alkatrész vétele esetén? A postás megfigyelés nem rossz, de mint látható vannak buktatói. Marad az avon szféra! Azt mindegyik nő ezerrel olvasgatja, lapozgatja, rendelget, s ha csomagunk érkezik, mi is szépen vissza tudunk vágni. De szerintem akkor is felesleges olyan marhaságokra költeni, de hát ezt a nők úgy sem fogják megérteni.... -ilyenek a nők, így szeretjük őket.
    Utoljára szerkesztve a következő által: Igrich; 2015 jan. 23, 07:43.

    #2
    Hmm, pedig ennek roppant egyszerű a lélektana: csak örülni egymás örömének. A nő örömmel jelentkezik be és készül a fodrászhoz, kozmetikushoz, manikűröshöz, ugyanazzal az örömmel, mint pl. te dédelgeted a Motorkát. Aztán büszkén érkezik haza és csak elismerő szavakra vágyik az ottani kellemes időtöltése után, ettől boldogsága teljes lesz. Ez így van jól, de mi is ugyanazzal az örömmel és izgalommal böngésszük a megvásárolandó alkatrészeinket az interneten, mint ők a Avon újságot, a végén pedig mi sem vágyunk másra, mint a dícséretre, hogy milyen szép és jó lett a kedvencünk az anyagi áldozataink következményeként és ez mind megérte, így jó.
    mir-mur, OdinHEM és 7 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      az avon szféra mentette meg a helyzetet!
      Én épp ott dolgozom, a központban, ha életmentés kell, szólj

      - - - Updated - - -


      Azt mindegyik nő ezerrel olvasgatja, lapozgatja, rendelget, s ha csomagunk érkezik, mi is szépen vissza tudunk vágni.
      Ahogy Demeter is írta, az LENNE a legszebb, ha tiszteletben tartanánk egymás hóbortját, időnként megpróbálnánk jó képet vágni hozzá.
      Én is megdicsérem a párom szép új csizmáját, és igyekszem a torzulást eltüntetni az arcomról, amikor az árát is megmondja. Cserébe igazán megdicsérhetné a "vaskacatomat" ,nem?
      Ha nem így megy, akkor jön az adulapok gyűjtése, megfelelő időben való kijátszása.
      Ilyenkor nem is baj, ha megvesz magának mindenféle avonkát, telefont, csizmácskát. Mind egy-egy ellen-muníció a sárvédővég, kilóméteróra, dugattyú ellenében.

      - - - Updated - - -

      ...vagy ha -férfi létünkből kifolyólag- nem vagyunk képesek sérelmek örök életre történő raktározására, előrángatására, adulapok őrjítő raktározgatására, akkor ott van a MOL postapont, postán maradó, csomagautomata szolgáltatás, stb.
      Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2015 jan. 22, 12:41.
      OdinHEM, Örs és 7 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Huhhhh!!!Ehhez még hozzá szólni sem (merek!)tudok!..........meg nincs is tapasztalatom!Még kezdők vagyunk-e téren!(úgy elreppent ez a 37 év!)De a legnagyobb kitüntetésnek azt veszem amikor a nejem eljön velem motorozni!

        Komment


          #5
          Higgyétek el a legjobb befektetés ha a Nejetek fodrászhoz és műkörmöshöz megy. Mondom én a másodikkal töltött 25 év után".Milyen sok pénz egy váltás és mennyi energia és türelem az újabb betanítása".Ezt mikor elmondom egy baráti társaságban a Nejem füle hallatára kapok némi dícséretet! Ettől függetlenül talán a megoldás a motorozáshoz szoktatás.

          Komment


            #6
            Ami kimaradt az előttem sokszor bölcsen szólók felsorolásáből: A nö szerint van az "én pénzem"(az övé), meg a "mi pénzünk"(a férfié).

            Komment


              #7
              Nos, nekem/nekünk sincs egymás "hóbortjaival" semmi gond. Igaz, dicséret van bőven, ha fodrásztól vagy kozmetikustól jött haza a nejem, de - néha, ha ellátogat a műhelybe- kapok én is egy-két pozitív jelzést. A motorozással kapcsolatba is egyet szoktunk érteni...

              Komment


                #8
                Tisztán látom beigazolódni egy régi kollégám mondását : "Egyformák ezek mind, csak súlyban különböznek ! "
                De azt is hozzá kell tennem, hogy részemről még egyetlen egy alkalom sem volt hogy bármi megjegyzést fűztek volna a különböző "kütyü" vásárlásaimhoz. Pedig volt közöttük húzós is , sőt a krómozásra is csak annyi volt a hozzáfűzni való hogy "ha kell hozzá akkor vedd meg ! " . Bár az "enyém " és a "miénk " közti (árnyalatnyi...) különbséget már egy párszor felfedezni véltem . Végül is már 24 éve esszük egymás egészségét ...
                Utoljára szerkesztve a következő által: zahi; 2015 jan. 22, 19:59.

                Komment


                  #9
                  De a legnagyobb kitüntetésnek azt veszem amikor a nejem eljön velem motorozni!
                  Hasonlóképpen bár,mostanra azt mondta vedd meg azt a kur.. motort mert másképp már,nem birok veled.(fél évig vadásztam a következőre)
                  "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                  Komment


                    #10
                    Én a munkahelyemre kérem a csomagokat.... Az én nejem fel nem ülne mögém,ha hat lóval vontatnák se!

                    Komment


                      #11
                      (fél évig vadásztam a következőre)
                      Pedig könnyű eltalálni őket!!!Fogod a puskát(pisztolyt,tomahawkot,ágyút géppityut!) vagy kinek mi van,kiabálsz hogy ,,Gyere drágám nézd mit hoztam neked!!!!!" és amikor a célkereszt közepén van.......TŰZ!!!!!!!!!Fél év alatt ezzel a módszerrel jó párat levadászhatsz!!!!
                      .......soha semmiféle rosszalló megjegyzést nem kapok!Pedig horibilis összegű roki nyögdíjam csak a motorra megy!Nyáron benzin+alkatrész,télen benzin+alkatrész...........ja!Tavasszal,Ősszel dettó!!!!
                      Utoljára szerkesztve a következő által: apacsavo; 2015 jan. 23, 07:19.

                      Komment


                        #12
                        Nagyon jók a hozzászólások, amit ezúton is köszönök. Minden írás akkor kezd élni és működni, ha van róla vélemény. Viszont vér komolyan sem kel venni a leírtakat, mert pamfletnek szántam az írást és nem drámának. Ezért most befogok szúrni egy mondatot a végére, hogy előtérbe kerüljön ez a helyzet komikus volta, mert a valóságban is az.

                        Komment


                          #13
                          Ahogy gondolod! De ahogy én a srácokat ismerem nem csinálnak drámát ebből!Sőt mindegyik rendkívüli humor érzékkel van megáldva!Szerintem tudják miről akartál szólni!A hozzá szólók egy részét személyesen is ismerem!Jó arcok!............akiket nem ismerek azok is!

                          Komment


                            #14
                            nem csinálnak drámát ebből!
                            Nem hát! Vannak nagyobb küzdelmek is az életben, az ilyen aprókat lazán kell venni... csak lazán!

                            https://www.youtube.com/watch?v=VPUrT351MYE

                            Komment


                              #15
                              Nem hát! Vannak nagyobb küzdelmek is az életben,
                              Na ja!Ezt mi volt IZS-esek Jobban tudjuk!Azzal aztán lehet küzdeni,drámázni,vagánykodni!!!.........nem hatódik meg tőle!(...........na!Most ezt fejtse meg valaki hogy miért írtam?).............most jut eszembe hogy mit takar ez a cím!!!!(Fújjjj!!!!Láttam a filmet!!!) Nem az én kialakulatlan és romlatlan lelki világomnak való!

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X