Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Eicher kuplung

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Eicher kuplung

    Üdv.Van nálam javításon egy Eicher 342s traktor,többek között kupungozás is.Az a legfőbb gond,hogy a menetelő tárcsa kiemelő karok nagyon elkoptak.Kerestünk a neten,külön sehol nem találtunk,külföldön sem,csak komplett szettet.Granit-nál 350000 Ft,volt.2 nap mulva már +20%!Az egy kicsit sok.Az a kérdésem,van-e szakember vagy műhely,ahol javítanák,vagy lehet-e kapni külön karokat,csak én nem találtam meg.A karok csapja is elkopott(még gyári a kuplung is,szimeringes a főtengely,szóval meg voltak szorulva a karok is)tehát a csapokat is cserélni kell.Nem egyszerű,de hátha itt tud valaki műhelyt,ahol javítanák a szerkezetet.

    #2
    Én ezt felhegeszteném és átköszörülném,a tengelyeket acélcsavarból esztergáltra cserélném és újra kezdhetné a pályafutását !
    pasetta és Kopasz 1 kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      Gondoltam én is a felhegesztésre,de nem kellene utókezelni?Meg ahhoz kellene valami minta is,az meg nincs.A csapokat is legelább felületi edzésben kellene részesíteni.Ilyen felszerelésem még nincs.

      Komment


        #4
        Van direkt élkefém elektróda:ami alapból kemény felületet ad.A kopás ívét le kel rajzolni,és felhegesztés után egyforma magasra és ahhoz a rajzhoz munkálni....25-%-az értelmi szerzőnek....
        Jankó51, pasetta és 2 további látogató kedvelte ezt.
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          #5
          Köszönöm.Utolsó infó szerint lesz másik szett kar.Meglátjuk januárban,mi lesz.
          pasetta és mátéapu kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Felhegesztés és köszörülés ügyben https://veteran.forum.hu/member/17070-maradona67 tagtárshoz fordulnék
            netán felvenni a kapcsolatot ezzel a szakértővel tanácsért
            http://joachim-schmiede.de/
            mátéapu, pasetta és kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Köszönöm,utánanézek.

              Komment


                #8
                Üdv.
                Elkészült a traki.
                A tulaj meghozta az új kuplung szettet(bocsánat,nem fotóztam,mihamarabb el akarták vinni a gépet).Szépen ketyereg.Sajnos a videót nem tudom feltölteni.Valamiért nem engedi a rendszer.

                Komment


                  #9
                  Mivel a videót még nem tudom feltölteni,leírom hamar,mi volt javítva.
                  1974-es Eicher 342 S traktor,3 hengeres léghűtéses,4+1 sebességes felezővel.
                  Motoron: hengerszett csere 3 darab,hengerfej felújítás(Szekszárdi műhelybe küldve javításra)
                  Kuplung szett csere
                  Fék felújítás,beállítás(annyira rá volt már állítva,a kuplunggal együtt,hogy fékezéskor behuzta a kuplungot is)
                  Hirdaulika javítás,tisztítás
                  Véglehajtás csapágyazás.

                  Nagyjából ennyi.
                  Ha meglett volna elsőre rendelve a kuplung,1 hónappal ezelőtt már kész lett volna.
                  Lényeg,hogy jó lett.Lábon vitték haza,tőlünk 20 km-re,gond nélkül hazaért az öreglány.
                  Tulajnak még mondtam,henger szettek miatt 50 üzemóra után cserélje le a motorolajat.

                  Komment

                  Ugrás az oldal tetejére
                  Working...
                  X