Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Szerszámok, fúrók, kalapácsok, ha tönkremennek

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Már arra gondoltam egy új vállalkozást készülsz indítani. Biztosan láttál képet pl. Vietnamban ül a polgár a kisszéken a ház előtt és várja a lapos gumival közlekedőt pumpával a kezében. Ez már a modernebb változat!

    Komment


      sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Már arra gondoltam egy új vállalkozást készülsz indítani. Biztosan láttál képet pl. Vietnamban ül a polgár a kisszéken a ház előtt és várja a lapos gumival közlekedőt pumpával a kezében. Ez már a modernebb változat!
      Félóránként meg elindulok "sétálni" egy doboz szöggel a zsebemben. Ami "véletlenül" pont lyukas

      Komment


        Én arról tudok,hogy a gumis ingyen adott a gyerekeknek egy zacskó cukrot,mellé egy zacskó rozsdás görbe szöget..

        Komment


          Rászántam magam, és kistangáztam az esztergát a sarokból.Click image for larger version

Name:	SAM_2550.jpg
Views:	1
Size:	191.8 KB
ID:	150131

          - - - Updated - - -

          Ezt a képet Máténak teszem fel ! Ezek azok a hidraulikus emelők ( ből az egyik ) amiket selejtezésből vettem. Ennek konkrétan a henger közepében lévő megvezető rész, van elszabadulva. De a többi is hasonló, csak a méretek változnak.Click image for larger version

Name:	SAM_2553.jpg
Views:	1
Size:	185.5 KB
ID:	150132Click image for larger version

Name:	SAM_2554.jpg
Views:	1
Size:	192.7 KB
ID:	150133Click image for larger version

Name:	SAM_2560.jpg
Views:	1
Size:	189.4 KB
ID:	150134Click image for larger version

Name:	SAM_2561.jpg
Views:	1
Size:	187.5 KB
ID:	150135Click image for larger version

Name:	SAM_2555.jpg
Views:	1
Size:	192.4 KB
ID:	150136

          Komment


            Miért? Beesett mögé valami?

            Komment


              Kiment egy bizti, és a kapcsolószekrény hátul van .Click image for larger version

Name:	SAM_2549.jpg
Views:	1
Size:	190.5 KB
ID:	150140 Íme a bűnös ! A két felajánlott felnit szeretném !

              Komment


                Gyuri, szerintem láttam otthon én is Trabi felni egyet vagy kettőt, megnézem ez már a későbbire való, nem tudom neked az jó lehet-e.

                Komment


                  Ennek konkrétan a henger közepében lévő megvezető rész, van elszabadulva.
                  Egyirányú munkahengernek tűnik viszont nem értem miért nyitott a henger a nyomó-oldalon így nem tudom mire lehet használni? A középen lévő cső mire való? Egyszerű lenne ledugózni a házat ha nem kapcsolódik valamihez,vagy kicserélni ,ha szerelhető nem beszélve a felület csiszolásáról amíg a fenék nincs benne.
                  1.,A henger felületének javítása csiszolással javítható......
                  2.,Hibátlanná tétele:krómréteg felvitele után,köszörüléssel tökéletessé tehető.
                  3.,kiesztergálva-felhónolva,köszörülve(felfúrva)túlméretes betétekkel újszerüvé tehető.
                  4.,új anyagból,új ház készítendő....
                  Kíváncsi lennék mire akarod használni?Nem hétköznapi szerkezet!
                  "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                  Komment


                    A középen lévő cső mire való?
                    A közepében lévő cső van jelenleg kiszakadva. Ha visszarakom, akkor az vezeti meg a munkahengert. Vélhetően azért van ily módon csökkentve a munkahenger belső térfogata, hogy a pumpában lévő olaj, elég legyen a teljes löket mozgatásához.

                    Komment


                      Vélhetően azért van ily módon csökkentve a munkahenger belső térfogata, hogy a pumpában lévő olaj, elég legyen a teljes löket mozgatásához.
                      Azt nem hinném valószínűleg egy rúdon teljesített szolgálatot,a rugó miatt nyitó vagy zárószerepet képzelek neki.Szó szerint,le kellene zárni a dugó és a ház alját,két hibalehetőséggel kevesebb,és akkor a te céljaidhoz kellene alakítani a részeket,csuklós fül,talp-akármi...
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        Honnan lehet tudni, ha egy menetvágó elkopott, tönkrement? Tegnap vágtam kapupánt csavarra menetet, egy csomón eltépte az anya a vágott menetet, pedig nem húztam nagyon. Lehet, hogy a csavar anyaga is pocsék.

                        Komment


                          Szervusz István!


                          Valószínű,hogy a kapupánt csavar anyaga rossz minőségű.A kapupánt csavarokra a menetet mángorlással teszik,ez azt jelenti,hogy a menet utáni rész jóval kisebb,mert mángorláskor "felduzzasztja",az anyagot a mángorló görgője.Menet metszéskor jó,ha a vágandó orsó külső átmérője kisebb mint a menet névleges mérete,mondjuk egy M10-es menet esetén 9,93-9,88 ,mert sokkal szebb lesz a menet és a metsző sem szenved.

                          Amennyiben a fenti méret dacára,a metsző lemarja a menet egy részét,akkor valószínű már kopott.A menetmetszés előtt fontos a metszőt szemrevételezéssel megvizsgálni,egy jó metsző esetében nem lehetnek kitöredezések és egyéb mechanikai sérülések.

                          Menetmetszéskor ajánlott az anyagot és a szerszámot is kenni,valamilyen növényi olajjal,amely ne legyen sóval szennyezett,használt étolaj!Nekem a repceolaj tetszik a legjobban,mert nehezebben avasodik és nem bűzlik a műhely az avas olaj szagától,egy l-es flakonnal évekig kitart.

                          Üregelő spréket és egyéb csodaszereket nem túl gyakran használok,csak olyan esetekben,amikor tévedés kizárásával kell dolgozni,egy "pótolhatatlan alkatrészen",-mondjuk egy gázsúberen,vagy a bánat tudja,hogy helyes síberen.

                          Üdvözlettel:Che

                          Komment


                            Köszönöm, a hiba ez volt, keskenyebb a menet nélküli szár. És az anyaga is lágy.

                            Komment


                              csavar anyaga rossz minőségű.
                              A témához kapcsolódva ! Dehogy valakinek eszébe jusson a kereskedelemben kapható rozsdamentes csavart használni fontos helyre ! Minősége megegyezik, az ázott budipapíréval !!

                              Komment


                                azért ez így kicsit sántít .....merahegesztőpácaismidegyforma ....

                                .....Csavar, rozsdamentes csavar, kötőelem. - Farmgép-Csavarház Kft.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X