Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Szegecselés szakszerűen. Hogyan kell?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #46
    sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy sárvédő pálca pedig sokkal iparososabb szegecselve mint hegesztve lehet az akár ponthegesztés is

    EZ a mondat a lényeg -ezt kéne felvésni minden satupad fölé ! A szakmai részén pedig szerintem nincs mit ( nem lehetne mit ) vitatkozni ! Azt úgy kell ahogy kell ! Ez nem politikai elemzés --én így értelmezem -más meg másként .

    Viszont aztán engem tényleg nem zavar ha ezt megbeszéljük , akár vitatkozunk is ---csak egy ellenérv tudja nálam kiverni a biztosítékot : tessék nézni , FENT VAN A NETEN -mint ha azt valami isten tette volna oda . Ez a dolog pedig magában hordozza ---hogy tényleg próbáljunk jót odarakni mert .....

    Aki még csavar a dolgon --azt meghívom 2 páleszre tiszakeszin a taluga pálinkájából

    Komment


      #47
      Aki még csavar a dolgon --azt meghívom 2 páleszre tiszakeszin a taluga pálinkájából
      Látod, azért próbálkoznak (csavarni a dolgon) hátha(?)...aztán, nehogy sokba kerüljön ez Neked, kedves Joker

      - - - Updated - - -

      Fergusson ne légy türelmetlen mert még Te is szegecselhetsz és mikor a 4. szegecset görbíted el lapozni fogsz ha máshol nem a memóriádba.
      Kedves Sepy!
      Szegecseltem inas koromban eleget /akkor még volt ilyen "foglalkozás"/, ahogy kalapács reszelés és egyebek is...
      A mai napig nem bánom/bántam,mert akkor még tanultunk/hattunk valamit, pedig akkor még az a bizonyos, NET. sem volt.

      Komment


        #48
        Tudjátok miben vannak még érdekes szegecseléssel kapcsolatos dolgok? Például az FAA-nak, azaz az USA Légügyi Hatóságának "Elfogadható metódusok, technikák és gyakorlatok" című körlevelében.
        Például a repgép vázát alkotó csövek javítása cső ráhúzással (muff-szerűen) és szegecseléssel. Megnézném bárki arcát, amikor váratlanul meglát egy ilyen megoldást élőben:

        Click image for larger version

Name:	csőjavítás.jpg
Views:	1
Size:	168.6 KB
ID:	143716

        De az biztos, hogy a szegecselés szép és szakértelmet igénylő dolog, főleg ha csak az tart össze egy szerkezetet, se ragasztó, se hegesztés. Csavarozás meg csak ahol muszáj...
        Utoljára szerkesztve a következő által: kollarg; 2015 febr. 05, 11:23.
        There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

        Komment


          #49
          Fergusson eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Aki még csavar a dolgon --azt meghívom 2 páleszre tiszakeszin a taluga pálinkájából

          Látod, azért próbálkoznak (csavarni a dolgon) hátha (?)...aztán, nehogy sokba kerüljön ez Neked, kedves Joker
          Tessék jobban odafigyelni--a taluga pálinkája

          Komment


            #50
            joker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Tessék jobban odafigyelni--a taluga pálinkája
            Hoppá! Más tollával (pálinkájával) ékeskedünk! Így, már teljesen igazad van Nálad a pont!

            Komment


              #51
              Csak azért,hogy legyen kinek tartsam a poharam! Nálam még az tudja kiverni manapság a biztosítékot mikor látok csodálatosnak tűnő kovácsoltvas "utánzatokat", gyönyörűen kovácsolva és össze állítva és hegesztve semmi szegecselés. Pedig menyivel mívesebb lenne ha az elemek szegecs kötéssel lennének rögzítve?!. Kezembe a pohár remélem a Tiédbe pedig ott lesz a Butykos!.

              Komment


                #52
                Pedig már kezdtem örülni (korai volt )...és még fokozza is!
                Úgy látom, megy ez nélkülem is....

                Komment


                  #53
                  Nálam még az tudja kiverni manapság a biztosítékot mikor látok csodálatosnak tűnő kovácsoltvas „utánzatokat”, gyönyörűen kovácsolva és össze állítva és hegesztve semmi szegecselés. Pedig menyivel mívesebb lenne ha az elemek szegecs
                  Akkor most én is kiesek a pixísből.Kemenceajtókat készítek hidegen kalapácsütésekkel díszitve és álszegecs-fejeket pöttyingetek a laposvasakra díszítésnek...........
                  "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                  Komment


                    #54
                    álszegecs-fejeket pöttyingetek
                    Ilyenre gondoltálClick image for larger version

Name:	201304231187.jpg
Views:	1
Size:	196.8 KB
ID:	143723Click image for larger version

Name:	201304231188.jpg
Views:	1
Size:	195.8 KB
ID:	143724

                    - - - Updated - - -


                    Pedig menyivel mívesebb lenne ha az elemek szegecs kötéssel lennének rögzítve?!.
                    És mennyivel drágább ! Ha nem én csinálom meg így, akkor megcsinálja a másik.

                    Komment


                      #55
                      Jó nagy vessző kosaram van melybe a Barátaimnak mindíg van hely! A díszítő kalapáccsal végzett munka az szép az ál szegecs pedig legalább a szakmai szép érzéken emel! Az igazihoz a vevőnek is fel kellene nőnie

                      Komment


                        #56
                        Sziasztok!
                        Típustábla visszaszegecselésével kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni!
                        A váz porfestése miatt úgy alakult, hogy le kellett szedjem a típustáblát, a szegecsek fejeit elfúrtam. 350-es Czetkáról van szó. A problémám az, hogy gyárilag a szegecs szárát vagy belehegesztették, vagy zsákfuratba helyezték, és úgy zömítették meg a fejet, ezt viszont nem tudom hogyan kellene reprodukálni. Gondoltam rá, hogy valamilyen módon én is kivitelezem az előbb leírtakat, vagy kifúrom és úgy szegecselem(bár ez problémás a megtámasztás miatt) esetleg csavarozom.
                        Ti hogyan szoktátok megoldani(akármilyen motornál) a visszahelyezést?
                        Click image for larger version

Name:	WP_20170121_001.jpg
Views:	1
Size:	191.9 KB
ID:	151325Click image for larger version

Name:	WP_20170121_007.jpg
Views:	1
Size:	193.9 KB
ID:	151326Click image for larger version

Name:	WP_20170121_008.jpg
Views:	1
Size:	194.8 KB
ID:	151327

                        Komment


                          #57
                          Pannóniánál át van fúrva a váznyak. Én átdugtam rajta 1-1 íves fejű szöget(szegecs híján) amit úgy vágtam le hogy egy picit beérjen a cső belsejébe. Belülről pedig elhajtottam a belógó végeit.


                          (aztán mivel ehhez a vázhoz nem volt semmiféle papír szereztem papíros vázat, amihez persze nyaktábla nem volt és azóta sincs)

                          Komment


                            #58
                            Ti hogyan szoktátok megoldani (akármilyen motornál) a visszahelyezést?
                            keress méretben hozzáillő,pop acélszegecset és tedd fel azzal.Esetleg robbanó szegecs ,azt viszont nem akárhol lehet venni,talán jooker?
                            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                            Komment


                              #59
                              Ultimáte! A legkönnyebb egy zsákfuratba szegecselni. Légyszives lapozz vissza a szegecskötések - címszó alatt ezt már bőven kitárgyaltuk. Ha festés előtt nem fúrtad ki a régi szegecset most sajna barbárkodnod kell.

                              Komment


                                #60
                                Az igazihoz a vevőnek is fel kellene nőnie
                                Click image for larger version

Name:	DSCN0748 (2).jpg
Views:	1
Size:	196.6 KB
ID:	151328Úgy tűnik,többen is álcázzuk a szegecseket.
                                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X