Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kárpitozás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Kárpitozás

    Üdv Fórum lakók! Kinek tudok segíteni a kárpitozásokkal kapcsolatban....???

    #2
    Szia János!
    A te szakmádra és tapasztalataidra e helyt igen nagy szükség lehet mert itt van bőviben,vasgyúró,szerelő,bontó,építő,esztergályos,lakatos de kárpitozóról nem sűrűn olvastam! Pedig rettentő fontos szakma hisz járműveink megjelenése igen nagy mértékben függ tőle! Persze akinek nincs hozzá türelme vagy szeme(mint nekem)Annak hiába adsz bármilyen szóbeli segitséget az csak idő pocséklás az jobb ha szakemberre bízza!...........persze ha csak egy kicsi hiányzik?!!!!!!!!!Az más! Sajnos az én mocimon is ez a csúnya rész,ezt kell még korrigálni,de már most tudom hogy hozzá sem merek kezdeni csak addig hogy leszerelem az ülést!(ez talán még nekem is megy,de a többi??????!!!!!!Brrrrrrrrr!!!)
    Légy üdvözölve köztünk,nem olyan rossz csávók ezek,biztos lessz majd kérdés feléd rengeteg!
    sepy, mátéapu és 2 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Sziasztok!
      Ülés szivaccsal kapcsolatban lenne kérdésem (nevezetesen Pannónia T5 ülést újítanék fel).
      Milyen fajta szivacsot használnak az ilyen ülésekben? Ugyanis összehasonlítva a sima sárga ágyszivaccsal, ez tömörebb, gumisabb tapintású. Láttam, hogy "folyékony szivacsot" is használnak hiányos ülésszivacsok kijavítására. Úgy néztem, hogy a gyári szivacsok is formába öntve készülhettek? Lehetne ezt otthon is kivitelezni valamilyen öntőformával. Vagy ha lehet kapni méterre ilyen szivacs tömböket, akkor ki is lehetne "faragni"?

      Komment


        #4
        Szia Duke!
        Jol látod, a jármű iparban régebben ezt a "gumi szivacs" szerű anyagot használták,mielött bejött a modern PUR hab.
        Becsületes neve Laticel. Nem tudom ha lehet-e még kapni, kárpitos kellék szaküzletben.
        -szaknévsor talán segit, ha nem akkor utánna érdeklödök.
        üdv. -b.
        Che kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Szia Duke
          Nogyon jó amit kérdezel--pont ezt akartam ajánlani--(nem tudom hol laksz) itt melletünk van a NOVIA kft és csoda dolkokat árulnak,köztük ezt a formába önthető ,ott felhabosodó,szivacsot. Semmi gondot nem okoz bármilyen ülésszivacs sk legyártása.
          ha érdekel mondom a pontos cimet
          sepy, Duke és 4 további látogató kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Szia joker!
            Köszönöm az infót, ha jól látom a 14. kerületben van, nincs messze.

            Komment


              #7
              Duke.
              Amikor mész oda ,elötte nézz be a 126-szám alá,a BARKÁCSBOLTBA -és keresd a főnököt-ugyis akarok menni én is a gyantásokhoz (meg ismerem a főnököt...)
              Duke kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Sziasztok!Az Mtz-m fülkéje ki lett pucolva,s le lett festve!Ki akarom kárpitozni,s nem tudom,hogy mi kellene hozzá!Vettem fekete műbőrt meg ragasztót hozzá!A kérdésem az lenne,hogy a fülke lemeze és a műbőr közé mit lenne érdemes tenni?!Habszivacs 10 mm-es vagy geotextil 2 rétegben?!Vagy esetleg valakinek van valami jó ötlete!?
                Előre is köszönöm a segítséget!

                Komment


                  #9
                  Hali! Én a lakókocsimhoz alufóliával borított polifoam-ot használtam...

                  Komment


                    #10
                    Erlacika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    meg ragasztót hozzá
                    Milyent és mennyit? Higító lemosót vettél hozzá?

                    Komment


                      #11
                      Habszivacs 10 mm-es vagy geotextil 2 rétegben?
                      Én a menyezettet javítottam,jobb híján használt polifom napozószőnyeggel,felület teljes tisztítása után palmatexel kentem át a felületeket minden érintkező oldaltmajd száradás után felütögettem tenyérrel(a ragasztó száradás után a nyomás hatására tapad fel)
                      Lehet a te geotextiled is az az anyag,de eredetileg szivacs volt benne,a lehető ledgkevesebb réteget használd mert nem kevés ragasztó kell a művelethez,ha nem teljes felületen ragasztasz nem lesz tartós!
                      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                      Komment


                        #12
                        Szia!Miért alufóliával borítottat használtál?Előnye,hátránya?

                        Komment


                          #13
                          Szia!Mivel tisztítottad meg a felületet?!Lakbenzin,higító?!A kárpitozás a fülke oldalán,s alján lenne,ahoz teljes felületen le kell ragasztani?

                          Komment


                            #14
                            Van a hőre ragadó polifoam, csak egy hőlégfúvó, vagy egy erős hajszárító kell hozzá. Filléres tétel egy mtz fülkén, és jól szigetel!

                            Komment

                            Ugrás az oldal tetejére
                            Working...
                            X