Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Mccormick

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Mccormick

    Üdv.
    Ennek is neki állunk.

    Hugom,párjával szerzett egy trakit,a kicsi mellé,Mccormick D326-os,1964-es gyártás.
    Lesz vele munka,nem voltam jelen,amikor érkezett.Amit tudok róla,hogy motorja jó(azt legalább nem kell bántani),kuplung csúszik,váltó szorul de veszi az összes sebességet(sok évet állt),váltóból,hajtóműből folyik az olaj.
    Meglátjuk,mi lesz belőle.
    Első ránézésre össze fog állni.

    Remélem,ezt most végig tudom vinni itt,próbálom dokumentálni az eseményeket.
    Titus, pasetta és 3 további látogató kedvelte ezt.

    #2
    Kitartást a helyreállításhoz!

    Sokáig igyekeztem egy idősebb traktort beszerezni,unaloműzőnek,de belátom értelmetlen lenne .Nem lenne lehetőségem csak helyben mutogatni.Elég költséges egy pár-száz Km-es utaztatás,így ha tehetem csodálgatom őket!
    pasetta és Jankó51 kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      Köszönöm.
      Elsődleges cél most,hogy működjön.Lesz vele munka,de nem vészes.Volt már rosszabb is,amit talpra állítottunk.Hugi használni akarja,és fogja is.Van egy kis földjük,nemrég vizsgázott aranykalászosból,szóval komolyak a tervek.
      Később teljes felújítás is lesz,rendesen festéssel,cirádával.

      Jobb szeretjük a régi gépeket.Megbízhatóbbak,tartósak,anyagból vannak és javíthatók.Fog ez még ketyeregni,mint a svájci óra.
      mátéapu, Jankó51 és 3 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        matyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Fog ez még ketyeregni,mint a svájci óra.
        Helyes! Jó hozzá állás! Itt egy kis kedv csináló. Igaz steyer..
        https://www.youtube.com/watch?v=ErU8...aL_tzKqrFx1UiO

        Komment


          #5
          Na igen.Ez a jó alapjárat,adja az ütemet.
          De sajnos el kell halasztanom pár héttel a javítást.
          Nem veterános téma,egy elektromos háromkerekűt kell átalakítanunk benzinesre.Egy ideje már itt áll,időközben lett hozzá quad blokk irányváltóval szerezve,technikai szünet után jön a folytatás.Utána viszont már a traki áll be a műhelybe.

          Komment


            #6
            Üdv.Sajnos elhúzódik a dolog,a Mckormick még várat magára.Egy átalakítás miatt.Nehéz elérni a tulajt,egy elektromos háromkerekű benzinesre alakítása pedig nem egyszerű,pláne hogy kínai,gyenge zártszelvény vázas,szűk,és segédváz-kivágás volt szükséges,ezt a tulaj engedélye nélkül nem lehet.
            Sok hülyeséget csináltunk már,de ez viszi a pálmát.

            Komment


              #7
              matyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              egy elektromos háromkerekű benzinesre alakítása pedig nem egyszerű,pláne hogy kínai,gyenge zártszelvény vázas,szűk,és segédváz-kivágás volt szükséges,ezt a tulaj engedélye nélkül nem lehet.
              Mutimán....................! Kíváncsi vagyok,nehéz egy rövid említés után elképzelni?!
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                #8
                Ma estefelé készítek képeket,amik vannak,túl nagyok,nem tölt fel.Remélem,viszonylag emberi időben hazaérek.
                Előre jelzem,nem lesz szép,persze ha kész,festve is lesz.Ahhoz,hogy normálisan meg lehessen csinálni,át kellene építeni a vázat.1-es falú zártszelvény,meg ilyenek.De a difi behajtásban van gyárilag felező,az okos dolog,meghagyjuk.

                Komment


                  #9
                  Ja,időközben érkezett egy Danuvia is.Műszakiztatni akarják.Még nem néztem át,nem tudom miket kell csinálni rajta,hétvégén átnézem azt is,csak végre befejezem a fűnyírótraktort,már kellene.Persze,az is alakított,miért is ne?!(csak motor csere volt)Gianni Ferrari PG200.Eredeti motorját 830 üzemóránál meg "szervizelték" okosan,olajcsere volt,csak nem engedték le a régit.Hajtókar rossz néven vette,körülnézett a nagyvilágban.Kapott egy tűzoltószivattyú-motort,2 hengeres Barkas,vízhűtéses kétütemű,28 lovacska.Szerencsére nem kellett faragni a vázon,4 furattal megúsztuk.A víz rendszert kell összerakni,keringetőszivattyúval és kész.

                  Komment


                    #10
                    Az a motor :durván szopja az üzemanyagot,elég lesz elégséges hűtőt is ráépíteni....
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #11
                      Üdv,szevasztok.
                      Igen,tudom,125-ös robogó karbit kapott,így már elfogadható a fogyasztás,ellátja elég üzemanyaggal.A hűtő marad a gyári Kubota.Aztán meglátjuk,milyen lesz.
                      A háromkerekűről csinálok új képeket,de azt hiszem,illene másik posztot nyitnom hozzá.Bár nem veterán téma,nem tudom,mehet-e?

                      Komment


                        #12
                        matyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        nem tudom,mehet-e?
                        Vigyázz : mert ha megrántom a zsinórt elesel! Ez elég komoly következmény ?
                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          #13
                          Igen,pont ezért kérdezem,mielőtt hülyeséget csinálnék.

                          Komment


                            #14
                            Üdv.
                            Jól indult a reggel,aztán jöttek a gondok.
                            Több irányban voltak délelőtt komoly vitáim,munka váltás miatt nagy váltás jön.
                            Nem lesz Mckormick javítás,sem semmi más többé.
                            Visszamondtam mindent,meguntam a sok hülyeséget,keverést a cégnél.
                            Szerencsére van lehetőségem,amit edig csak fontolgattam.Viszont ott,nem lesz már lehetőségem(még annyi sem mint eddig)többek között ide látogatni sem,így kilépek.
                            További szép napot mindenkinek.

                            Komment

                            Ugrás az oldal tetejére
                            Working...
                            X