Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Motor duda javítás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Motor duda javítás

    Üdv.!


    A problémám a következő lenne.
    Adott egy régi egyszólamú duda.:Click image for larger version

Name:	P1010003.jpg
Views:	1
Size:	195.2 KB
ID:	154530
    kicsit még megviselt, de majd idővel szépül

    A baj csak az vele, hogy nem szól. Gondolom a síppal lehet valami, de nem tudom hogy egyáltalán az javítható-e, vagy csere. Most ilyen állapotban van :Click image for larger version

Name:	P1010005.jpg
Views:	1
Size:	206.0 KB
ID:	154531
    a hézag biztos hogy túl nagy de hiába állítom kisebbre, semmi se változik.
    Esetleg valakinek van valami ötlete, vagy cseréljem ki ?

    #2
    Üdv.:
    Nekem ugyanez volt a baj, én beraktam a helyére és befőttes gumival húzattam össze a hézagot(ha nem szól elsőre csavard meg a gumit még egyszer, hogy fele legyen és jobban szorítson(nekem 3.-ra már szólt))

    Komment


      #3
      Szilveszteri trombita sípját is bele lehet faragni

      Komment


        #4
        Én úgy gondolom hogy ott a hézagnak nem is igazán kéne lennie, hanem a kiármló levegőnek kellene kibillentenie a billentyűt, amit a rúgó ereje visszanyom majd megint kibillen és abből lesz a hangrezgés????

        Komment


          #5
          Köszönöm a válaszokat!

          Közben rájöttem, hogy 3 darabra lehet szedni magát a sípot. A nyelvet kiegyenesítettem és az egészet fordítva szereltem össze. Tehát van a kerek "tok" része, a képen a nyelv alatt lévő rész ugye fedett a másik oldalán viszont üres, na azt tettem arról az oldalról amerről a levegő megy. (remélem nem túl bonyolultan fogalmaztam.)
          Így egyből szólt, csak úgy mint egy beteg kölyök kutya... :/ Hangos de nem az igazi, majd a trombitás dolgot kipróbálom hátha jobb a hangja.

          ja és nagyon minimális rést hagytam a nyelvnél

          Komment


            #6
            Hello


            nincs véletlenül valakinek feleslegben a duda alsó rögzítő bilincséből 1 eladó példány?

            köszönöm előre is

            N

            Komment

            Ugrás az oldal tetejére
            Working...
            X