Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Simson s50

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Simson s50

    Sziasztok ojan problémám lenne hogy vettem egy simson és fel újítottam és utána egyszer amikor nagyob gázt húztam akkor elszállt a világítás és hogy nem tudjátok hogy ez mitől lehet és hogyan lehet orvosolni mert én az elektronikához nem nagyon értek[emoji53]


    Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

    #2
    utána egyszer amikor nagyob gázt húztam akkor elszállt a világítás é
    Ott elől az az izé lámpabura,abban van elöről nézve alul egy csavar.azt kitekerve kibillenthető a foncsor amiben rugóval rögzített"égő"van azt ki kellene cserélni egy gyárilag előirtra.........
    demeter, CZsolti és 3 további látogató kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      Mátéapu ha magyaráz, akkor az meg van kérem mondva.

      Komment


        #4
        De az első hátsó világítás szállt el nem lehet hogy zárlat?[emoji15]


        Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

        Komment


          #5
          első hátsó világítás szállt el nem lehet hogy zárlat?
          Dehogynem! Először az egyszerűbb dolgokkal kell kezdeni!Kivágta az izzókat ?.lehet nem érintkezett:és egyszerűen tuláram miatt kivágta!Az is lehet az ufók megszállták és többszörös áram keletkezett,szerintem nem .?!

          Örüljünk,ha egy motor tudja az eredeti feszültséget.....Meg kell szüntetni a nem érintkezéseket és minden a helyére kerül!!!!
          sepy kedvelte ezt.
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #6
            Értem köszi szépen amint lesz időm neki is esek mert lassan sötétbe is kell használni[emoji53]


            Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
            mátéapu kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              sötétbe is kell használni
              Segédmotoron már nem kötelező a világítás bekapcsolása nappal is?

              Komment


                #8
                madorka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Segédmotoron már nem kötelező a világítás bekapcsolása nappal is?
                De igen tudom nem szép dolog de idő hiányába nem volt időm eddig foglalkozni vele[emoji15]


                Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

                Komment


                  #9
                  tibi495 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  De igen tudom nem szép dolog de idő hiányába nem volt időm eddig foglalkozni vele[emoji15]


                  Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
                  És akkor mit csinálsz ha este, út közben adja fel a harcot egy égő?
                  Azért azt illik tudni kicserélni a semmi közepén vaksötétben is.

                  Komment


                    #10
                    heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    És akkor mit csinálsz ha este, út közben adja fel a harcot egy égő?
                    Azért azt illik tudni kicserélni a semmi közepén vaksötétben is.
                    Ki tudni ki tudom cserélni csak ezt nem tudtam hogy ez mitől volt hogy hirtelen minden el szállt de minkét motorom a vannak szerszámok is meg plusz gyertya is csak égő nem de mostantól az is lesz[emoji3]


                    Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
                    Titus, mátéapu és kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      Fura, de mindig az romlik el, amiből nincs tartalék kéznél. Motorka 117 -el hosszabb túrára indultam. Mindenből egy kazal alkatrész. Az úszó mégis kimaradt. Útközbe jutott eszembe, hogy ott figyel a konyhaasztalon. Á -mondtam én. Az lehetetlen, hogy az kilyukadjon. Kilyukadt. Mezőkövesden bájologtam a benzinkúton, úgy estefelé egy vasárnap, bögrém két kezembe fogva, időváltozásul engem visznek a padlásra, -gondoltam.
                      Aztán szerencsétlenkedésem közepett jött az irgalmas szamaritánius. Kérdezte: -Mi valék velem és mér oly bús képű az orcám. Mondám neki mi az ama gyík, mi e csüggedésre fakaszt.
                      A szomszédos faluból hozott egy úszók, mert közben kiderült, hogy börzézik. Azóta is az van benne, mármint az ő általa hozott úszó.
                      Most nem azt akarom mondani, hogy barom felesleges a hozzáétrés, meg ne vigyünk magunkkal pót-dolgokat -pótkocsit mégse - de néha azért van segítség.
                      Ez meg így jó!
                      Utoljára szerkesztve a következő által: Igrich; 2016 okt. 02, 23:10.

                      Komment


                        #12
                        Sziasztok egy s50n be szeretnék be építeni egy gyújtás kapcsolót úgy hogy gyárilag nincs benne gyárilag szerintetek lehetséges?[emoji15]


                        Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

                        Komment


                          #13
                          Minden lehetséges. Olyannyira, hogy vezetékeket ügyesen kombinálva embert lőttek fel a Holdra és vissza is jött.
                          Ugyan nem biztatlak, hogy a Simsonnal hasonlókat tervezz.
                          Kérdésem csak annyi, hogy ha nincs gyújtáskapcsoló, hogy állítod le?

                          Ha a gyújtótekercs primerjét - ami a megszakítóra és a kondenzátorra megy - testre húzod, akkor leáll.
                          Olyan kulcsos kapcsolót teszel rá, amilyen tetszik.

                          Komment


                            #14
                            gyárilag szerintetek lehetséges
                            Igen, ilyen volt például az s50b.

                            Komment


                              #15
                              szerintetek lehetséges?
                              A kolléga urak leírták, hogy lehetséges.
                              Kezdésnek szerintem keress a neten kapcsolási rajzot, pl. ezt:

                              http://www.simson.hu/letoltes/S50B_k...sirajz_HUN.jpg

                              Gyári felállásban az alaplapról jövő barna-fehér vezeték az, amit bokor28 említett. Ha ez testen van, akkor nincs szikra a gyertyán. Ha megnézed az S50N rajzát, akkor ott a kormányon lévő leállítókapcsolóra megy a vezeték, a B kivitelben a gyújtáskapcsolóra. Természetesen úgy is meg lehet oldani, hogy mindkét lehetőség megmaradjon, illetve bármilyen más (gyújtás-)kapcsolót is be lehet építeni a gyári (utángyártott) gyújtáskapcsoló helyett.

                              Elektromossággal sok mindent lehet, elég ha beleolvasol a Pannonia modernizálás témába...
                              There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X