Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Danuvia gyújtás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Jó azt vágom, értem én.
    De milyen információkat osszak meg a Danuviákról?
    Azért ez elég tág fogalom.
    A könyvtárban amit majd létrehozol ott osszam meg?
    És hol van Danuviás tartalom?
    Bocs, de tényleg nem értem.
    Ma kicsit nehéz a felfogásam, nem volt valami jó éjszakám...

    Komment


      #17
      Hűha, ez itt félbe maradt.

      PI eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      De milyen információkat osszak meg a Danuviákról?
      Szóval mindenre fényderül, ha elovasod a 12. hozzászólást itt az oldalon.

      Persze, Che kolléga sem sietett a segítségemre, ebben a nagy zavarban...
      Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

      Komment


        #18
        Danuvia műszaki ötletek és tanácsok

        Értem már
        Ha nem baj, nem írnám le mégegyszer, itt sok minden megtalálható:
        Danuvia műszaki leírás
        Illetve javaslom megvételre a jobboldalt található 2 db könyv valamelyikét.
        Sok hasznos infó van benne.

        Komment


          #19
          Kedves Barátaim!
          Olyan szemrehányóak ne legyetek velem szemben,mert tulajdonképp nem értek a számítógéphez és főleg ez okozza a késlekedésemet.Mindig kell várnom egy "gurura" aki segít megoldani a problémákat.Van itt szkennel,de ez keresztül kell,hogy gurítsa a könyvet magán.ezt meg egy kemény fedelűvel nem lehet megtenni.Maradna a könyv lapokra bontása az meg szentségtörés lenne.Azt gondoltam ki,le fogom fényképezni és úgy próbálom feltenni,de segítség ahhoz is kell,-legalábbis nekem.Bánt ez a dolog de 63 éves létemre mindenhez nem érthetek,megjegyzem iparkodom és úgy gondolom menni fog.Türelmet kérek,a szándékaim jók és érdekmentesek.Több száz kötetes szakirodalmam van,melynek legszívesebben minden lapját megosztanék az érdeklődőkkel,de más a szándék és más a mód.Nagyon örülök ennek a fórumnak,-szívesen veszek részt ,kérem megértéseteket.-a "guru" meg majd csak ideér. Üdvözlettel:Che

          Komment


            #20
            Szerintem félreértettél. Felvetetted ezt a remek ötletet, hogy osszuk meg egymással az anyaginakat, ami nagyon megtetszett. Jelenleg is a fórum „Letöltések” menüpontján dolgozom. De mivel tudtam, hogy időbe kerül, arra gondoltam átmenetileg PI kolléga segíthetne ebben. Neki viszont nem esett le mit is szeretnék és ezen félreértés kibogozásában segíthettél volna. No, megfogadom hogy ezt a bugyuta zavaros témát lezárom, mert ettől okosabb nem lett senki.

            Természetesen nem csak türelmesek vagyunk, hanem nagyon örülünk, hogy a technika akadályait leküzdve itt vagy és megosztod velünk tapasztalataidat. Szívesen segítek informatikával kapcsolatban, ha tudok. Miden oldal alján található egy „Írjál nekünk” feliratú link, ezen keresztül bátran kérdezz! Sőt, mivel az a tapasztalatom, hogy interneten keresztül segíteni internettel kapcsolatban, igencsak körülményes dolog, ezért felajánlom minden fórumozó számára, hogy esti órákban, vagy hétvégén kereshettek telefonon is, ha valami gondotok akad a fórum használata közben. A számom: 20/264-4033. Természetesen előfordulhat, hogy nem alkalmas az időpont, de ezt majd udvariasan jelezni fogom.
            Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

            Komment


              #21
              A fényképezés problémás, mármint ahhoz, hogy az szép legyen állvány meg nemtommi kell...

              Che: Az igazi megoldást egy síkágyas szkenner jelentené, amire rá lehet a könyvet fektetni (én azzal csináltam a magyar izs49 szerelési könyvet, kicsit melós dolog de jó lesz az eredmény)... Fényképezéssel próbálkoztam, de életlen lett az eredmény, persze ez nem jelenti azt, hogy másnak nem lehet éles:-)
              Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

              Komment


                #22
                Üdv
                A 3 drótból az egyik a slussz- leállító- a kondi és a megszakító közös pontjáról jön ki a középső furaton, persze a szigetelésre figyelj.
                A világító tekercsről jövő drót a egyértelműen a világításra, asszem első kivezetésen jön ki.
                A töltő tekercs a legkisebb- azé a 3. vezeték
                Legegyszerűbb a gyujtást megtakarítás után asztalon egy laposelemmel kipróbálni. Nyitott megszakítónál (valami szigetelőt közé) az elem egyik lábát az alaplapra a másikat a kondihoz érintgeted, az alaplap alá teszel valami vezető fémet, hogy a nagyfeszkivezetéstől 1-2 mm legyen. Ha minden jó, csattog a szikra
                motorkami, apacsavo és Pirtyesz kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  köszönöm mindenkinek sikerült és elnézést hogy ennyire későn reagáltam rá..

                  Komment


                    #24
                    helló!
                    Tettem fel egy leírást danuviához, hasznos lehet, van szó benne a gyújtásról is.

                    Komment


                      #25
                      Megjelent Kóris István írásából a Danuvia Gyakorlati tanácsok című kiadvány.
                      A kiadványban szó esik A danuvia üzemanyag ellátásáról, a gyújtásról is.
                      Megrendelhető a Danuvia 125 veterán motor portálon.
                      Danuvia 125 veterán motor portál - motorozunk az időn át.

                      Click image for larger version

Name:	danuvia_knyv.jpg
Views:	1
Size:	14.1 KB
ID:	128899
                      -t5- és kedvelte ezt.

                      Komment


                        #26
                        Kedves Veterán Barátok!
                        megjelent

                        Danuvia Gyakorlati tanácsok


                        "Szüleink, nagyszüleink mára szinte elfeledett, közútjainkról réges-régen kikopott közlekedési
                        eszköze volt a Danuvia motorkerékpár. Manapság egyre többen szeretnék talpra állítani a padlásról, pincéből a szomszéd kapagépéből és veteránbörzék faládáiból szorglamasan összegyűjögetett "alkatrészkupacot". Ám mikor összeállt a paripa, és az első próbaútra kerülne sor, gyakran azzal szembesül a büszke veterános, hogy régi "motorozós emlékek" helyett csak az "út szélén szerelős emlékeket" tudja átélni. Ezért a kiadvány szerzője arra vállalkozik, hogy gyakorlati tanácsokat adjon a márkatársaknak, akik szeretnék működőképessé, üzembiztossá tenni kedvenc járművüket. Ebben az első részben a gyújtás és az üzemanyagrendszer részei, lehetséges hibaforrásai kerüln ek sorra, közérthető nyelven és képekkel gazdagon illusztrálva."

                        Kóris István

                        Ára: 1 200 Ft





                        info@marotikonyvker.hu
                        taluga és CZsolti kedvelte ezt.
                        A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                        Komment


                          #27
                          Sziasztok! Szikra nuku! Gyertya jó, gyertyakábel jó, kivezetés jó. Marad a kondi, vagy a gyujtótekercs. Kondit 0,22 est már vettem holnap berakom. Ha az sem akkor marad a tekercs. hogy lehet kimérni ha rossz a gyujtótekercs? Lehet javítani? Vagy újat venni? Pannóniáé jó bele? (azt lehet kapni) (most lehet hogy hülyét kérdeztem) Köszönöm a segítségeteket!

                          Komment


                            #28
                            Nos a kondit kicseréltem nem az a baja!!! Marad a gyujtótekercs. Lehet ilyet kapni? Vagy javítani? Hogyan lehet kimérni hogy jó-e vagy mi a hibája? Valaki azt mondta hogy a pannonia T5/P10 gyujtótekercse jó bele! Azt lehet kapni is 4 ropi! Tényleg jó lehet? Várom a segítségeteket, köszi!

                            Komment


                              #29
                              Roberto eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Legegyszerűbb a gyujtást megtakarítás után asztalon egy laposelemmel kipróbálni. Nyitott megszakítónál (valami szigetelőt közé) az elem egyik lábát az alaplapra a másikat a kondihoz érintgeted, az alaplap alá teszel valami vezető fémet, hogy a nagyfeszkivezetéstől 1-2 mm legyen. Ha minden jó, csattog a szikra
                              Mindent így csináltam, hatalmas szikra, sőt még jól meg is rázott (igaz én 9V os elemmel csináltam de gondolom ez nem oszt nem szoroz) Mégis ha viszateszem az alaplapot lendkereket nincs szikra. A Gyujtókábel pipa gyertyai is jó! Hol lehet a baj???

                              Komment


                                #30
                                Szia Mucsom!

                                A fent leírtak szerint akkor a tekercsed is jó, szerintem nézd meg a megszakítót is alaposan ha szépen nyit-zár megfelelő hézaggal, akkor esetleg még
                                -igaz nem ismerem annyira a típust- a kalapács gondolom műanyag v. bakelit perselyen fordul el, ott is letestelhet, vagy a megszakító kábelcsatlakozásnál ahol ált. két szigetelő alátét van ott is lehet hiba.
                                mucsom és taluga kedvelte ezt.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X