Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Izs motor olaj

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Izs motor olaj

    Egy (kettő) kérdés : milyen motor olajat használjak a planétába ???? Es mi az igazan helyes keverési arany az életbe tehat gondolok arra hogy 5 liter benyÍ ba mennyi olajat tegyek? Lehet amatőr a kérdés Bocs ... Koszi a válaszokat

    #2
    Kétütemű motorolajat kell a benzinbe tenni. Jelölése: 2-T. Hogy milyen márka legyen nem tudok okosat mondani. Soveny példul repülőgépolajat használ, amint azt valahol olvastam.

    A gépkönyve szerint bejáratáskor 1:20 a keverési arány, utána 1:25. Ez azt jelenti, hogy 25 liter benzinhez teszel 1 liter olajat.

    Komment


      #3
      Koszonom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      Komment


        #4
        mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Soveny példul repülőgépolajat használ, amint azt valahol olvastam.
        Miket tudsz te rólam, Mir-mur?! Hol lehet amúgy kapni ilyen repülőgépolajat? Biztos kajálná.

        A Komarba szintetikus Repsol Scooter 2T-t öntöttem, a gyári 1:20 arányban. Ártani talán nem ártott neki, legfeljebb némileg a pénztárcámnak. De legalább nem füstölt a motor, ez is valami.

        Az Izst is ilyennel, vagy valami olcsóbbal, de mindenképp szintetikussal tervezem használni, még ha a motor mégannyira sem kihegyezett, mint a Komar volt. Véleményemet továbbra is csak a ködosítés elkerülésének szándékával tudom magyarázni.

        A nálam jóval hozzáértőbb Izsesek véleménye szerint azonban gyakorlatilag akármilyen kétütemű-olajjal gond nélkül és sokáig elpöfög a motor, pedig ők többet is használják. Szóval a döntés a tiéd!

        Komment


          #5
          Szerintem teljesen felesleges drága márkás olajat használni bele, szintetikusat meg végképp, mert abban az időben, amikor ezt a motort kitalálták, azt sem tudták mi az a szintetikus olaj, és nem is igényel semmi profi olajat.
          apacsavo kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            korompaiistvan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Szerintem teljesen felesleges drága márkás olajat használni bele, szintetikusat meg végképp, mert abban az időben, amikor ezt a motort kitalálták, azt sem tudták mi az a szintetikus olaj, és nem is igényel semmi profi olajat.
            Azzal teljesen egyetértek, hogy nem igényel profi olajat. Az okot, ami miatt mégis a szintetikus olajat javasoltam, itt fejtettem ki.
            dino125ad kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Tudjátok mit szeret a kétütemű? A Stihl 2T olajat! Nem büdös, nem füstöl! Valamikor ezt használtam a fűnyíróba (míg el nem lopták), mókás, de meghálálta...
              OdinHEM és soveny kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Szerintem a stihl olaj magasabb fordulat számra van kitalálva, ezért nem jó a fűrészedbe/fűnyíródba a sima 2T olaj.

                Komment


                  #9
                  A telókba tegnap vettem olajat Motul 20W, kíváncsi leszek rá milyen lesz. Ha nem elég sűrű, majad a hajtómű olaj

                  Komment


                    #10
                    Csak ajánlan tudom ezt az olajat, mert teljesen jól működik vele




                    Igaz, van olcsóbb, de ez jóóó

                    Komment

                    Ugrás az oldal tetejére
                    Working...
                    X