Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Izs 49-est szeretnék venni, mire érdemes odafigyelnem?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Izs 49-est szeretnék venni, mire érdemes odafigyelnem?

    Sziasztok!

    Izs 49-est szeretnék venni olyat, amivel motorozni is tudok. (Nyilván csak átírhatót veszek.)

    Tanácsot szeretnék kérni, hogy mik a típushibái, mire érdemes odafigyelni vásárláskor, stb?

    Mennyi lehet az utazósebessége? (A végsebessége 90 km/h, gondolom az utazó 60-70 körül lehet.. Tudom, a fékei nagyon gyengék, ez is befolyásolja, mennyivel érdemes vele menni...)

    Előre is köszönök minden tanácsot segítséget!

    Üdv: Lemezjáték

    #2
    A DKW tervezte, és a Szovjetek gyártották. Srapabíró, jól motorozható motor. Talán a dobozolt váz a gyengébb pontja, mert ha sokat nyúzták oldalkocsival, egyes vélemények szerint elcsavarodhatott.
    Érdemes odafigyelni a ritka alkatrészek meglétére ! : Szöghajtásos kilóméteróra, gyújtásdoboz, sivatagi légszűrő , szívató, dekompresszorkar. Ezek általában elvesznek, mire meghirdetik a nepperek.
    NockL, sepy és 4 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      https://youtu.be/zIeBlItcP7INekem Planeta2-esem volt!Imádtam! 2008-ban vettem lepukkant állapotban!Munka mellett 2 évig renováltam.Egész türhető volt.A 49-es korábbi széria ezért gondolom több gyenge pontja is van.De nem ismerem.De azt tudom hogy aki IZS-re ül annak jó erős derékkal kell rendelkeznie mert a rugózása eléggé durva!Viszont cserébe legalább lassú és vibrál,ráz és hangos!De ha jól meg van csinálva elmegy tűzön-vizen árkon-bokron keresztül hiba nélkül!PL: Nálam sosem volt semmi szerszám(még egy gyertya kulcs sem!) Be barangoltam vele egész Magyar hont!.......ja!A lábadat edzed rendesen mert nem egyszerű dolog berúgni!(Már nem a kocsmába berúgni hanem az IZS-t berúgni!)A középső fiamat nemes egyszerűséggel bedobta a virágágyásba!
      Na!Sok sikert hozzá!
      Utoljára szerkesztve a következő által: apacsavo; 2016 aug. 19, 08:17.
      NockL, sepy és 3 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        apacsavo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        A középső fiamat nemes egyszerűséggel bedobta a virágágyásba!
        Ezt kb 6 éves koromban a Csepel is megcsinálta.

        Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Izs 49-est szeretnék venni olyat, amivel motorozni is tudok. (Nyilván csak átírhatót veszek.)
        A cseri ABC-vel szemben van 1 szétszedve,
        Illetve Somogymeggyesen is volt 1 kb20 éve, akkor azzal jártak rendszeresen és egy Simsont kértek érte, ami akkor még nagy érték volt
        OdinHEM, Lemezjáték és 2 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Nem a típushibával,hanem a motorozással lesz a probléma.Ha rendszeresen motorozol akkor:eltörik a dekompresszor,szétesik az egyébként is szarrá kopott gázkar,persze ez nem számít mert az összes karbi szétkopott szétesett használhatatlan szar,a "sivatagi" légszűrők sem szeretik a magyar klímát,mindegyik szétrohadva, szarrá forrasztva,az első ülés tartó része rugóval stb. szintén 2-3 kilóval "nehezebb",hátsó kerék csapágyház és persze a lánckerék/fékdob csapágyház kiverődve.Nyilván most elindul a válaszroham,hogy denemkemvanothonapolconolyanamijó,de a polcon tartás nem egyezik meg a rendszeres használattal.Senki ne értsen félre,szerintem az egyhengeres izsek a világ legjobb motorjai,de pont ezért szolgáltak kb,2-3x annyit mint pl a korabeli magyar szemétládák.A 20-30 év használat pedig megesz mindent.Nehéz ügy lesz jót találni mert a felújítás ápol és eltakar,a lepukkant meg nepperek által gondosan lefosztva kerül eladásra.Sok sikert.

          Komment


            #6
            eltörik
            szétesik
            szarrá kopott
            használhatatlan szar
            szétrohadva, szarrá forrasztva
            kiverődve
            szemétládák
            lepukkant
            lefosztva
            Úgy látom bal lábbal keltél fel !

            Komment


              #7
              Két bal lábbal nem nehéz.

              Komment


                #8
                Eladó Izh 49 - Képes Motor


                Lemejáték!

                Ha még nem láttad volna...

                Komment


                  #9
                  Vagy hogy saját ház tájon maradjunk:
                  eladó izs 49
                  Itt van az aprón is

                  Komment


                    #10
                    Köszönöm, hogy szóltatok, de azt hiszem lemaradtam róla...

                    Komment


                      #11
                      Hogy hogy? Ár se volt kiírva, és máris elkelt?!

                      Komment


                        #12
                        Reggel megjelent a hirdetés, én csak valamikor délután mozdultam rá, amikor tudomást szereztem róla (dolgoztam a munkahelyemen), és addigra már lebeszélt időpont volt az első érdeklődővel, aki meg is vette az imént.
                        Így már csak akkor kerülhettem volna szóba, ha valamiért nem tetszik a vevőnek, vagy gondolkozott volna még az áron. Szerintem jó vétel volt, jól tette, hogy megvette.

                        Egy jó darabról van szó, hiszen átírható, műszakija van, gyakorlatilag holnaptól motorozhattam volna vele...Nekem többet is megért volna, de már mindegy...Az információ érték, jókor jó helyen kell lenni!!!

                        Komment


                          #13
                          Kedves Lemezjáték!

                          Örülj neki,hogy lemaradtál az üzletről,-mindig van másik.Azt mondanám neked,olvass sokat a típusról,légy tisztában az összes apró részletet bezáróan mindennel és,csak azután keress magadnak motort!

                          Nem jó beleugrani valamibe,csak azért mert vágyunk rá.

                          Üdvözlettel:Che

                          Komment


                            #14
                            Nem jó beleugrani valamibe,csak azért mert vágyunk rá.
                            Dehogynem !!!! Te is vágytál valamire, és azóta is bütykölöd !

                            Komment


                              #15
                              Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Nem jó beleugrani valamibe,csak azért mert vágyunk rá.
                              Hagyjad, hadd tanuljon a gyerek a saját hibáiból :-)
                              Én is beleugrottam a Pancsiba, mégis itt vagyok. Fájó szível vettem tegnap tudomásul, hogy idén se fogok vele már nagyon menni. Maximum összerakom az nsr gyújtást, ha megjön az alkatrész hozzá kínából. Betolom a garázsba, hogy ne fázzon és ennyi. Elvitte a rá szánt időt a mindennapok többi feladata.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X