Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Izs 49 első izzó méret

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Ennyit a Japán technikáról
    Ne csináld már! Mindjárt a szívemhez kapok! Nekem is Jog gyujtás van a Csepelen.
    sepy kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      Nekem is Jog gyujtás van a Csepelen.
      Ne ijedezz csak 85-től felfelé szaggat.......
      sepy, sinter és wsievers kedvelte ezt.
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        #18
        De a 85-az négyesbe. (pedig nemrég még a 110-el se volt gondja, csak már én nem mertem gyorsabban menni )
        Az a gond hogy így egy előzésbe nem igazán tudok nyugodt szívvel belemenni.

        De a terv megvan, duplázni kell mindent
        Mondjuk egy DC CDI még mellé, kapcsolóval átkapcsolhatóra. Aztán akkor gyertyapipa át(vagy az oldalgyertya helyére is egy gyertya és oda), kapcsoló átkapcsol aztán megyek tovább.


        Minden esetre két hibalehetőség maradt. Az egyik a CDI gyújtáselektronika, a másik a gerjesztőtekercs. A napokban megyek egy kört a géppel addig amíg ki nem jön a hiba. Aztán gyújtásdekni le és megyek tovább. Ha a hiba megszűnik akkor mindössze annyi a probléma hogy az állórész nem bírja a hőt eléggé... Akkor át kell szabni a gyújtásdeknit.
        sinter és mátéapu kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          De a 85-az négyesbe.
          Ja, hát akkor meg főleg nincs baj, mert a Csepel csak 3 sebességes.
          sepy és Lemezjáték kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            sinter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ja, hát akkor meg főleg nincs baj, mert a Csepel csak 3 sebességes.
            De akkor az azt jelenti hogy 3-asban már vagy 60 körül megáll

            Komment


              #21
              Az izzó mérete: P36d vagy másként BPF
              Létezik led-es verzióban is, inyenceknek pozitív földeléssel is angol honból egyenesen, bár ez nagyon drága, majd 12 ezer Ft.

              Negatív földeléssel Kínából 3100 Ft-ért is van ingyenes szállítással.
              (Ez a földelés kérdés, fordított polaritás kérdés megfelelő bekötéssel, szigeteléssel valahogy biztos orvosolható...)

              (Óvatos duhajként vettem egy duo féklámpa+ hátsó világítás led-es izzót, most jött meg 3 hét utazás után még nem volt időm berakni, de ha kipróbáltam, megírom a tapasztalatokat, jó?)
              Utoljára szerkesztve a következő által: Lemezjáték; 2017 júl. 28, 18:33.

              Komment


                #22
                wsievers
                (van rajzom Izs/Minsk 12V átalakítóról-a Riga 6v jeladós is ugyanez, csak az gyengébb)
                A Minsk gyújtás 100-140 euro, (65W/90W) de olcsóbban is megvan
                Most ott tartok, hogy 12 Voltra volna szükségem. Jól értem, a linken közölt Minsk gyújtás , ami tud 65, ill. 90 Wattot, 6 Voltosak és ehhez van még 12 Voltos átalakító?

                Van esetleg gyakorlati tapasztalatod vagy más tapasztalatáról információd erről a Minsk gyújtásról?

                Komment


                  #23
                  Nem, a Minsk gyújtás 14V.(tehát 12V-ot ad le az elektromos rendszernek) Az alakra hasonló Riga-Verhovina S-62 ami 6V os. Az Izsesek közzül sokan használják a Minsk gyujtást. Mindkettő rajz ugyanazt az átalakítót ábrázolja. A blokkon és a gyújtáson nem kell változtatni.
                  Click image for larger version

Name:	Voszhod-riga átalakító.jpg
Views:	1
Size:	88.1 KB
ID:	152047Click image for larger version

Name:	12 volt Izs átalakító.jpg
Views:	2
Size:	57.8 KB
ID:	152048
                  Az én Izsemben megszakítós gyújtás van még, de én már beszereztem a Riga gyújtás álló és forgórészét. De a Minsk gyujtás az, ami megbízhatóbb.
                  https://www.youtube.com/watch?v=q5Y5-wVChik
                  https://www.youtube.com/watch?v=2Gnmd9_CjHc
                  Ez pedig a Riga féle, annak ellenére, hogy ez is Minsket ír: https://www.youtube.com/watch?v=m6uZxyZhsz4
                  Egyebek:
                  Jamaha Jog Izsre: http://moto-planeta.ru/forum/topic_7051/
                  Katek mágnesgyújtó:Click image for larger version

Name:	167fc1306e5d3b9e8d3dbfd1d2b51a51.jpg
Views:	1
Size:	47.9 KB
ID:	152049

                  A Vape kínai import egységek sokaságát rakja egymás mellé és adja őket régebbi gépekhez, mintha specifikusan hozzá gyártotta volna őket.
                  Utoljára szerkesztve a következő által: wsievers; 2017 júl. 30, 13:42.
                  "When you're miserable...you need someone...even more miserable than yourself."
                  "Dneprs don't leak oil, they mark their territory!"

                  Komment

                  Ugrás az oldal tetejére
                  Working...
                  X