Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Lánc, lánc Pannonia lánc

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    fogsz kapni, csak győzzed kiválasztani, melyik gyártót/minőséget/árat.
    Megyek utána és választok! Köszönöm szépen, hogy törődtetek velem, majd beszámolok az eredményről!
    Che és kollarg kedvelte ezt.
    A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

    Komment


      #17
      Szervusztok! Természetesen a szekunder láncra gondoltam,mert burkolatrol volt szo és nem deknirol.Azért jol van ez igy,mert legalább a szekunder lánc is ki lett tárgyalva,bár meg lehet a temát tovább tárgyalni,mert kozel sem teljes,kulonosen az ok és okozat,lánc lánckek geometriai osszefuggéseit illetoen,de ahogy társaságot ismerem ez is meg fog torténni. Elnézéseteket kérem az ékezet nélkuli irásért,de most Szegeden vagyok és a sogornom laptopjával harcolok,amely virágkorában az USA ban szolgalt és a billentyuzet más. udvozlettel Che
      OdinHEM, kollarg és 3 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        Igen, kitárgyaljuk mindkettőt, ártani biztosan nem fog. Mondjuk utólag visszanézve tényleg tokról szól a kérdés, szóval én is ügyesen belefutottam. Viszont az említett faggyús módszert alkalmazta a nagyapám is az elmesélések alapján.

        Nem emlékszem pontosan, de mintha MNC vagy ezen betűk egyéb kombinációja lett volna a márkája annak a szekunder láncnak amit én feltettem a T5H-ra. Nem nézett ki túl meggyőzően, világoskék alapszínű csomagolás, rajta kevés minta egy újabb kinézetű robogószerűséggel, de az eddigi kb. 1000 km-en (ami mondjuk következtetések levonására elég kevés) még nem volt gondom vele, nem is kezdett el észrevehetően nyúlni. De a nyári tartósteszt csak most következik.
        Che és -t5- kedvelte ezt.
        There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

        Komment


          #19

          Komment


            #20
            ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Viszont ami szöget ütött a fejembe: mit is értesz azon, hogy 'ugye' nincs feszítési lehetőség? Azt jelenti, hogy a lengővillád teljesen hátra van már húzva?

            A szekunder láncot tudhatod rövidíteni, ha kiveszel belőle szemet (persze megint csak kérdés, hogy érdemes-e, szabad-e).
            Igen, teljesen a végén van! A "szemfelvarrást"nem szeretem, mert ahogy a lánc szemtávolsága nyúlik a lánc kerék osztása nem "nyúlik"hozzá, sőt inkább a kopás által még kisebb lesz!
            Cserélek mindent, 'kerül amibe kerül', mert szeretem ha rendben vannak a dolgaim!
            Édesapám mondta szegénykém: "Nem csak a kirakatot kell szépen megcsinálni, hanem ha be megy valaki a boltba, ott is elégedett legyen!"
            A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

            Komment


              #21
              Sziasztok!
              Ma hozott nekem egy ismerősöm egy szekunder láncot! Szeretném tudni volt-e már ilyennel dolgotok?
              Ránézésre semmi bajom vele, csak nagyon olcsónak találom, hogy minőség legyen!
              2.000,- Ft
              A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

              Komment


                #22
                Ugyan ilyet vettem a szolnoki börzén, bár még fel nem tettem, de ha ott el merték adni annyira nem lehet rossz...
                Azért várom a véleményedet róla majd, Te már tudod hajtani a vasadat.

                üdv, Odin

                Komment


                  #23
                  OdinHEM eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ugyan ilyet vettem a szolnoki börzén, bár még fel nem tettem,
                  Jobban örültem volna, ha a Te motorodon kísérletezünk, de egye kutya a hétvégén felszerelem!
                  Majd referálok!
                  A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                  Komment


                    #24
                    -t5- eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Jobban örültem volna, ha a Te motorodon kísérletezünk , de egye kutya a hétvégén felszerelem!
                    Majd referálok!
                    Azért csak óvatosan! Várjunk még hátha más is mond valami hasznosabbat mint én. Fő a biztonság.

                    Komment


                      #25
                      -t5- eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      de egye kutya a hétvégén felszerelem!
                      Sziasztok!
                      Az a "hétvége"most jött el, mert sikerült 15 fogú kis lánckereket szereznem, azaz Fóti Gyuszinak köszönöm, hogy küldött egy "komplett szettet". Úgy gondoltam, mivel oldalkocsissá alakításkor nem cseréltem ki a kis lánckereket 15 fogúra most, hogy a lánc és a lánckerekek megkoptak, el jött az idő a komplett cserére.
                      A próbakörön nagyon meglepett amit az az egy fog különbség miatt tapasztaltam a motorom menettulajdonságában. Mintha kapott volna "ajándékba" egy-két lóerőt. Nem kell olyan sűrűn visszaváltani, tehát 'komfortosabbá' vált a motorozás. Gondoltam, hogy nem véletlenül változtattak az oldalkocsisok áttételén, de hogy ennyit számít, azt nem hittem volna. Már bánom hogy nem előbb tettem meg a cserét. Gyuszi mindenből újat küldött és láncból "Favorit" gyártmányút, így megmaradt az "YBN" láncom tartalékba.
                      Aki hasonlóan oldalkocsissá alakítja szóló Pannoniáját, az tervezze bele az "átalakításba" ezt a munkafolyamatot is!
                      A boldogság emléke már nem boldogság, de a fájdalom emléke még fájdalom./Byron/

                      Komment


                        #26
                        Click image for larger version

Name:	Láncfeszítő.JPG
Views:	1
Size:	96.9 KB
ID:	140880
                        A fényképen bekarikázott csavaron lévő anya (17-es kulcsnyílású) fellazult. Milyen problémát okoz ez?
                        A könyvben nem találunk rá leírást,hogy pontosan mire szolgál. (Azt hiszem ez a láncfeszítő)

                        Hogy húzzam meg? Rendben van,hogy villáskulccsal ,de lehet,hogy ellent kéne tartani csavarhúzóval mivel van egy "hasíték" a csavarorsón?

                        Komment


                          #27
                          Milyen problémát okoz ez?
                          A könyvben nem találunk rá leírást,hogy pontosan mire szolgál.
                          Bár nem olvastam könyvben mire szolgál, de azt tippelném, hogy a hátsó kerék síkját lehet vele picit elmozdítani: a csavar belső végén egy excentrikus csap van, ami a lengővilla-állító mechanizmus felső fülébe beülve tudja azt elmozdítani előre-hátra, láncfeszítéstől függetlenül. Ha a kerekek síkjai jók (és persze a csap beleér a lemezalkatrész felső fülébe...), akkor én csak ráhúznám az anyát.

                          Igen, célszerű ellentartani, hogy ne forduljon el.
                          Utoljára szerkesztve a következő által: kollarg; 2014 aug. 20, 15:06. Oka: Lassan kell hozzám magyar-magyar szótár...
                          There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                          Komment


                            #28
                            Ezzel a csavarral úgy tudom,hogy az úgynevezett egyenesfutást lehet állítani.A korai kezdetleges típusokon mint pl TLT-n még nem állítható.Ez ugyebár egy speciális csavar.Az én sem tom,hogy az eltolt csapnak ami a csavar végéből áll ki hogyan kellene állnia,de már én is összeszereltem ezt a csomópontjat a felújított motoromnak,de még kell bűvészkednem vele.

                            Komment


                              #29
                              az eltolt csapnak ami a csavar végéből áll ki hogyan kellene állnia
                              Ezt is azzal a jól bevált metódussal lehet ellenőrizni, hogy hosszú egyenes léc a kerekek mellé, aztán ha mindkettő párhuzamos a léccel és egy vonalban futnak, akkor végeztünk a beállítással, akkor lehet motorozni.

                              A jó beállítást biztosan nem pótolja semmi.
                              There's a very fine line between "hobby" and "mental illness".

                              Komment


                                #30
                                Fel kellene lazítani mindkét oldalon. Be kell állítani a lánc feszességét, majd egy hosszú vízmértékkel, vagy egyenes léccel szépen egyvonalba állítani a két kereket. Ha ez megvan, akkor a közepét megfogva fixre kell húzni a két csavart.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X