Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannónia szerszámos doboz kulcs

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Pannónia szerszámos doboz kulcs

    Üdv fórumozók!

    Tavaly nyáron örököltem Édesapámtól egy T5Hs Pannóniát, amivel úgy igazán ezen a nyáron kezdtem el foglalkozni mert van egy kevés hibája.
    Azonban költözködés közben elvesztek a szerszámos dobozának a kulcsai sajnos.

    Annyi kérdésem lenne, hogy esetleg pótolhatóak a kulcsok valahogyan? Tele van szerszámokkal, emlékszem rá mert tavaly a gyújtását kellett beállítani és abban van a lendkerék lehúzója is, plusz pót izzók és még egy csomó minden. Van nekem egy pót másik dobozom de ennek a kulcsa nem jó a motoron lévőbe.

    Utoljára szerkesztve a következő által: Mile96; 2018 aug. 25, 10:15.

    #2
    Szerintem kicsi az esély, hogy másik Elzett zár kulcsa jó legyen hozzá. (Eleve kisebb a normál kulcsnál.)
    Ezek nem olyanok, mint egy mai autó kulcsa, ahol a kód alapján utólag legyártanák...

    Komment


      #3
      Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Szerintem kicsi az esély, hogy másik Elzett zár kulcsa jó legyen hozzá. (Eleve kisebb a normál kulcsnál.)
      Ezek nem olyanok, mint egy mai autó kulcsa, ahol a kód alapján utólag legyártanák...
      Szia! Hát igen a legyártás meg sem fordult a fejemben mondjuk Egy olyan fülest kaptam ismerőseimtől hogy lehetséges ez a kulcs kombináció olyan lehet mint a trabantoknál. Tehát lehet minden 4. azonos lehet. Szerinted ez így van?

      Komment


        #4
        A tolla szerintem annál bonyolultabb, hogy 4 féle variáció legyen, de persze érdemes megpróbálni.
        Én egyszer próbáltam az enyémmel másik dobozét, de nem nyitotta. Persze ez csak 2 variáció a 4-el szemben...

        Komment


          #5
          1x2x3x4=24 variáció lehet
          ezek szerint
          http://www.szig.hu/_user/browser/Fil...atorika1-2.pdf
          Én leszedném a két szegecset és lehet hogy jó bele valamelyik levélláda zárja
          Simsonnál nálam bejött
          A Pannonia zár ujonan elég vcces ár
          http://www.simson-keletimotor-alkatr...mos-doboz-zár
          Lemezjáték kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Ki kell nyitni a dobozt , (ki lehet !!!) kiütni a stiftet ami a zárnyelvet tartja (mindezt nyitott helyzetben ) , a belső rész ebben a pozícióban előre kihúzható. Lassan kell kihúzni , hogy a pici stiftek és rugók el ne repüljenek . A belső részbe az új kulcsot bele kell rakni , és a stifteket a furatokba úgy visszapakolni hogy azok szineljenek a cilinder palástjával . Ha nem lesznek egy síkban , a zár nem lesz nyitható a kulcsal , ezért ha kell, reszelővel meg kell igazítani őket . Ha OK minden , fordított sorrendben összerakni , a stiftet visszaütni , és a zárnak működnie kell ha precízen dolgoztál .
            Titus, emu és 4 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              horex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              1x2x3x4=24 variáció lehet
              ezek szerint
              Link
              Ettől azért picit bonyolultabb a dolog , a kulcs egyik bevágása is többféle mélységű lehet , és ráadásul négy is van belőle . A kormányzár viszont nehézkesebb dolog ...

              Komment


                #8
                zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                A kormányzár viszont nehézkesebb dolog ...
                Ne is mondd! Megvan a kulcsom a dobozhoz, ki is nyitotta, de a másik kulcs ami biztos a kormányzáré, bele is megy de az nem nyitja

                A doboz kulcsra térve , akkor még sokkal több/kevesebb variáció lehet, mert a stiftek különböző hosszúságuak
                Lehet egy kulcs sem fog stimmelni
                Szoval érdemesebb egy uj zár
                Lemezjáték és zahi kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  zahi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ki kell nyitni a dobozt , (ki lehet !!!)
                  Ez a jó megoldás. Esetleg egy két stiftet ki is lehet hagyni...

                  Komment


                    #10
                    Köszönöm szépen a szakszerű válaszokat! Megnézem otthon mit tehetek majd a fejleményekről beszámolok előbb vagy utóbb!
                    Jelenleg a berugókart bütykölöm mert leugorhatott a rugó a helyéről, mert nem ugrik vissza a kar, de ezt még tudom oldani egyenlőre. A kormányzárhoz nem is volt kulcsom azt csak úgy be helyeztem a helyére hogy ne piszaklálják el a gépet.

                    Komment


                      #11
                      Most nézem, hogy 3 éve ígértem fejleményeket, de ami késik nem múlik! Mivel a kombinált lendkerék lehúzóra nagyon szükségem volt így kénytelen voltam felfeszíteni az egyik dobozát. 2 doboz van fifti-fifti, hogy pont a szerszámost nyitom ki de Murphy törvénye.... Sikerült a másikat, amiben egy, ha jól emlékszem 83-mas elsősegély csomag volt pót izzókkal.
                      Mind a kettő doboz helyre lett igazítva utólag, majd festést is kapnak. Egy záram van már.
                      A kovidnak hála veteránbörzére nem sikerült eljutni sajnos. Reménykedem, hogy idén tavasszal már lehet menni.

                      Komment

                      Ugrás az oldal tetejére
                      Working...
                      X