Közlemény

Collapse
No announcement yet.

A menesztőgumi berakása a kerékbe

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    A menesztőgumi berakása a kerékbe

    Túl vagyok az abroncscserén. Az agyba új menesztőgumit akarok rakni. A régit kis dímolással kivettem.Érdekelne, hogy ki milyen módszerrel szokta berakni az újat. Kérlek benneteket, írjátok meg ötleteiteket, tapasztalataitokat, módszereiteket. Köszönöm!

    #2
    Szappanos vagy mosószeres "csúszósítás", gumikalapács...
    Markolatgumit is ilyen maszatosítással szoktam feltenni, teljesen jó.
    Igrich kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      ....jó melegen ...........
      .

      Komment


        #4
        Tehát a megoldás melegen folyékony szappannal bekenve és némi bíztatás!

        Komment


          #5
          Írok az eredményről!

          Komment


            #6
            Van rajta egy kis horony körbe, ha jól emlékszem?...Ebbe kell körben egy drótot fűzni, aminek a két végét egy kombinált fogóval csavargatva el lehet kezdeni srófolni, és mivel a közepében van egy furat, összeszorítható annyira a gumi, hogy benyomható a helyére.

            Előtte a gumit érdemes forró vízben jól átmelegíteni, és a kerékagyban a furatot síkosítóval (folyékony szappan v, étolaj) megkenni.

            (Nem az én találmányom, valaki már leírta itt a Fórumon...
            zahi, mátéapu és Igrich kedvelte ezt.

            Komment


              #7
              Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Van rajta egy kis horony körbe, ha jól emlékszem?...Ebbe kell körben egy drótot fűzni, aminek a két végét egy kombinált fogóval csavargatva el lehet kezdeni srófolni, és mivel a közepében van egy furat, összeszorítható annyira a gumi, hogy benyomható a helyére.

              Előtte a gumit érdemes forró vízben jól átmelegíteni, és a kerékagyban a furatot síkosítóval (folyékony szappan v, étolaj) megkenni.

              (Nem az én találmányom, valaki már leírta itt a Fórumon...
              Szerintem ez lehet a járható megoldás. Drót nélkül próbáltam. Nem jött össze. A komám csinált valami fogót, ő már azzal rakja a helyére. Holnap jön. Kíváncsi vagyok hogy néz ki ez a fogó. neki bevált, ő ezzel szerel. Lefotózom majd.
              zahi és mátéapu kedvelte ezt.

              Komment


                #8
                Úgy mint a szélvédőket. (persze nem a ragasztottat )
                A horonyba körbe egy jó erős, de vékony kötél. mindent jó alaposan bekensz folyékony szappannal, aztán betuszkolod a helyére ameddig megy, a túloldalról meg elkezded húzni a madzag végeit. A gumi perem meg szépen átugrik az agy peremén.

                Egyszerű, nem kell nyomorgatni, nem kell erőltetni...
                (ráadásul én nem a börzés rágott rágógumi keménységű menesztőgumit használom hanem gyártattam normális anyagból ami kemény is )
                zahi, dongos78 és 2 további látogató kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Nem akarom az izgalmakat növelni. Így győztesnek a vékony zsineges és folyékony szappanos megoldás lett. (De vékony drót is jó.) Kb. 10 perc volt a kivitelezés ez ügyben. (Ebből öt perc a játszós ruhába öltözés volt, mert a feleségem meglátta, hogy a rendesebb ruhámba vagyok és morcos lett. ) A komám hozta az ígért fogót, de aztán kiderült, ő azt a kivételre gyártotta. De ahhoz szerintem egy csőrös csipeszfogó is jó, ami nem kerek. (Jó magam egy csavarhúzóval dímoltam ki, de nem is akartam újrahasznosítani.) Mindegy. Így fotó nem lesz. Minek. Zsineget mindenki látott már, meg folyékony szappant is. A szerencsésebbek engem is. Amúgy nem melegítettem elő a menesztőgumit. Csak úgy szobahőmérséklet és kész.
                  Utoljára szerkesztve a következő által: Igrich; 2019 febr. 14, 16:14.
                  dongos78, és 3 további látogató kedvelte ezt.

                  Komment

                  Ugrás az oldal tetejére
                  Working...
                  X