Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia gázmarkolat, gázkar

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Pannonia gázmarkolat, gázkar

    Sziasztok!

    Máris felteszek képet kétféle T5 gázmarkolat házról. Mindkettő rögzítőpöcke (ami a kormányon nem engedi elforogni a házat) le van törve. Ki hogy oldotta meg a felrögzítést?
    Arra gondoltam, hogy átfúrom, és a kormány furatán keresztül egy M6 csavarral rögzítem, kormányon belül önzáró anyával.
    Click image for larger version

Name:	2013-07-07 15.36.20.jpg
Views:	1
Size:	171.5 KB
ID:	156042Click image for larger version

Name:	2013-07-07 15.36.55.jpg
Views:	1
Size:	181.5 KB
ID:	156044

    A másik kopó rész a spiáter bowdenvezető és a markolatcső találkozása (ezek össze vannak peremezve, nem bontható). Mi lehet egy jó megoldás az elkopott részre? Tudom, venni egy nem kopottat?!
    Click image for larger version

Name:	markolat.JPG
Views:	1
Size:	21.2 KB
ID:	156043
    Utoljára szerkesztve a következő által: Duke; 2013 júl. 17, 08:59.

    #2
    Duke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Máris felteszek képet kétféle T5 gázmarkolat házról. Mindkettő rögzítőpöcke (ami a kormányon nem engedi elforogni a házat) le van törve. Ki hogy oldotta meg a felrögzítést?
    Arra gondoltam, hogy átfúrom, és a kormány furatán keresztül egy M6 csavarral rögzítem, kormányon belül önzáró anyával.
    Nekem ebből olyan volt amin még meg volt a pöcök. Aztán megakadt egy kicsit a gázbovden szerelésnél. A pöcök addig bírta... (pedig nem húztam meg erősen a gázt)
    Én úgy oldottam meg hogy átfúrtam, fúrtam bele menetet és azt hiszem egy M5-ös kis csavart beletekertem.
    Így nem kell belülről anyával szenvedni de mégis tart
    A műanyag falvastagsága elég ahhoz hogy masszívan megtartson így egy csavart.
    Beagle és ptm004 kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Duke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Mi lehet egy jó megoldás az elkopott részre?
      Valahogy le kéne szedni a csőről, valami fémragasztóval tenni vissza és kötés után picit visszaperemezni, bár akkor már úgysem számít sokat.
      ptm004 kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Duke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        A másik kopó rész a spiáter bowdenvezető és a markolatcső találkozása (ezek össze vannak peremezve, nem bontható). Mi lehet egy jó megoldás az elkopott részre? Tudom, venni egy nem kopottat?!
        markolat.jpg
        Furd át 2,5 fúróval több helyen vágj bele M3-as menetet mosd ki benzinnel az egészet,száritsd meg, végy egy olcsó pillanatragasztót(ha nincs fémragaszód)és kend be az összeérő részeket és hajts bele csavarokat utána vágd le és reszeld szintbe
        túléli a motorodat.
        Duke és ptm004 kedvelte ezt.
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          #5
          mateapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Furd át 2,5 fúróval több helyen vágj bele M3-as menetet mosd ki benzinnel az egészet,száritsd meg, végy egy olcsó pillanatragasztót (ha nincs fémragaszód) és kend be az összeérő részeket és hajts bele csavarokat utána vágd le és reszeld szintbe
          túléli a motorodat.
          Köszönöm a javaslatokat, atomstabil lett, belehajtottam két M3 csavart, majd fémragasztó, és csiszolás!

          Click image for larger version

Name:	2013-07-19 17.04.07.jpg
Views:	1
Size:	193.7 KB
ID:	138036

          Komment


            #6
            na oké mostmár az enyémet is megcsinálhatnád!!!
            Beagle kedvelte ezt.
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment

            Ugrás az oldal tetejére
            Working...
            X