Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kék Pannónia!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Kék Pannónia!

    Üdvözletem!Van egy T5 öm amit elkezdtem felújítani.A volt tulaj szerint fekete volt,ez információ birtokában kezdtem alkatrész gyűjtésbe.A típustábla levételekor derült ki,mivel festéskor nem szedték le,hogy gyárilag kék volt.Az lenne a kérdésem,hogy volt e kék T5 pannóniában olyan aminek a tankja nem volt krómozva mert megkímélne a tank krómozás költségeitől.Válaszokat előre is köszönöm.Cseh Zoltán.

    #2
    http://supermoto.uw.hu/kepek/pannonia/IMG_0044.jpg

    Bár ha jól látom, egyik sem T5-ös. (A távolabbi biztos nem, a közelebbit nem tudom)
    Egyébként a leggyakoribb kombináció tényleg a kék+krómozott tankoldal+fehér térdpárna gumik.

    Komment


      #3
      Ha lusták voltak a váztáblát levenni, akkor gondolod, hogy a tankról levakarták a krómot? Esetleg próbáltad levenni a ráfényezést a tankról? Ha cserés volt a tank, akkor nyilvan ez nem pálya. Esetleg az Ocskay Zoltánt kérdezd meg vagy az oldmotors-os Attilat, lehet ők megmondják évjárat és hónap szerint is, hogy milyen lehetett.
      Kapcsolat - Veterán Autó és Motor
      Kapcsolatfelv
      csehzoli és Titus kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        http://supermoto.uw.hu/kepek/pannonia/IMG_0044.jpg
        Hát ezek szerintem nem kékek Az egyik TLT a másik is, vagy pedig TLF de Luxe amelyiknek asszimetrikus a tankbeömlője az a de Luxe verzió.
        dongos78 és Titus kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          csehzoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Az lenne a kérdésem,hogy volt e kék T5
          1964. decemberben volt kék széria.
          ptm004 kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            OdinHEM eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            asszimetrikus a tankbeömlője
            Én is emiatt gondoltam, hogy valószinűleg a képen közelebb lévő sem T5-ös....
            Igazad van, távolabbi valóban inkább zöld, a közelebbi meg... fene tudja milyen árnyalat. Zöldeskék, kékeszöld...
            Utoljára szerkesztve a következő által: dongos78; 2013 szept. 20, 07:13.

            Komment


              #7
              Köszönöm a válaszokat!Sajnos a tank nem járható út mert egy junak tank volt rajta.Egyébként 65 év elejéről származik a motor.




              65 év elejéről származik a motor,ez még lehet belefér abba a szériába?

              Komment


                #8
                Bőven, nem hagyták beszáradni a maradék festéket.
                demeter és Titus kedvelte ezt.

                Komment


                  #9
                  Lehet tudni ennek a kék színnek a színkódját?

                  Komment


                    #10
                    csehzoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Lehet tudni ennek a kék színnek a színkódját?
                    RAL színkártyával te is meg tudod állapítani. Ha nincs, vagy nem tudsz szerezni, akkor keress fel egy festéküzletet. Nekik általában van és meg szokták engedni, hogy összehasonlítsd a magaddal vitt színmintával. Ehhez elég valami kisebb darabot magaddal vinned. Csak előtte jól fényesítsd ki, mert úgy mutatja a valós színt a zománcfesték.
                    Titus kedvelte ezt.

                    Komment


                      #11
                      Köszi az értékes infót!
                      CZsolti kedvelte ezt.

                      Komment

                      Ugrás az oldal tetejére
                      Working...
                      X