Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannónia T5 váltókar visszahúzó rugó.

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Köszönöm, így fogom összerakni, és remélhetőleg jó lesz!

    Kicsit más: Azon gondolkozom, hogy mágneses olaj leeresztő csavart kellene bele tennem. Tudtok-e olyan típust, beszerzési helyet, ahol M8-as méretben kapható, vagy csak nagyobb méretben létezik.
    (Arra gondoltam, hogy ha nem kóvályogna az olajban folyamatosan minden apró leváló vasdarab, az jótékonyan hatna a csapágyakra, szimeringekre, meg talán a fogaskerekekre is...)

    Mennyire tartjátok ezt fontos kérdésnek?
    Utoljára szerkesztve a következő által: Lemezjáték; 2013 nov. 16, 09:34.
    heeegany kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      Szervusz Lemezjáték!


      Az jó,ha van ilyen mágneses olajleeresztő csavar.Milyeneket lehet kapni a kereskedelemben,azt nem tudom,de akár csinálni is lehet.Bele kell fúrni az eredeti csavarba,egy akkora átmérőjű és mélységű furatot,amit az eredeti csavar "elbír".. Egy széthullott mágnesen zár,vagy eldobott hangszóró mágnesből,beleszabni,vagy köszörülni egy kívánt méretű darabot.A mágnesest lazára kell illeszteni,majd eporapiddal beragasztani és már kész is a mágneses "sróf".

      Üdvözlettel:Che
      mátéapu, heeegany és dongos78 kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        Kedves Heeegany, Demeter!

        Összeraktam a tanácsotoknak megfelelően, és kipróbáltam a véghelyzetekben is stabil maradt a kapcsolat!
        Köszönöm!
        (Még az utolsó pillanatban a berúgó rugó is eltörött, de szerncsére volt otthon tartalék...
        A főtengely felújítás elhúzódása miatt már 2 hónapja darabokban volt a blokkom, de tegnap késő estére sikerült összeraknom. Alig vártam, hogy reggel legyen és egy barátommal betettük ma a vázba.
        Az indítást megörökítettük:

        Pannónia T1-es első indítása motorgenerál után... - YouTube

        Még nincs összerakva a Pannónia, de nem bírtam megállni, hogy ki ne próbáljam a motort.

        Szerintem hamar életre kelt, menni még nem tudtam vele, csak a sebességeket kapcsolgattam végig oda-vissza. Holnap megpróbálom bekötni a bowdeneket, feltenni a láncot és menni vele egy kört, tavasszal meg viszem műszakira.

        Nagyon füstöl, mivel eleve szimeringes volt és a kipufogó dobokat rendesen teleköpte olajjal.
        CZsolti, Che és 3 további látogató kedvelte ezt.

        Komment


          #19
          Na látom szépen alakulgat a gép
          Lemezjáték eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          . Alig vártam, hogy reggel legyen és egy barátommal betettük ma a vázba.
          Még pár probléma és menni fogy egyedül is (bár úgy nehézkesebb, de megoldható)

          Komment


            #20
            Az első indítás mindig nagy dolog, főleg ha életre is kel.
            Gratula a sikerhez!

            Komment

            Ugrás az oldal tetejére
            Working...
            X