Közlemény

Collapse
No announcement yet.

pannonia berugokar

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    pannonia berugokar

    Nem tudom mennyire hülye kérdés amit felteszek de nekem ez komoly problémát okoz.

    jelenleg a pannonia blokkon cserélem ki a berugotengelyt de mivel a berugokar maga is galyra ment kikellene cserélni egy ujra.

    itt kezdödik a gond, vagy 15 motoros oldalt végignéztem de nem találok pannoniához berugokart, a használt oldalakat is végignéztem de semmi.

    Van-e olyan motortipusnak berugoja ami jo a pannonia T5 ös berugo tengelyre???

    válaszotokat elöre is köszönöm!

    üdv Gyuri

    #2
    Szerintem a legegyszerűbb megoldás profi módon felhegeszteni és újravésni a bordázatot,nekem kb.10db berugóm van,de hibátlan egy sincs.és én sem láttam újat sehol,talán a jawaé illeszkedik viszont az fix emiatt útban lenne.
    Gyuszion kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      Lehet venni utángyártottat de nem ajánlom, mert nekem volt és 2-3 hét után elnyalódtak a bordák rajta, annyira meg nem olcsó, hogy 2-3 hetente cserélgesse az ember. Börzéken viszont gyakran előforduló jelenség a gyári berugókar, de mint mateapu mondta nem sok hibátlan darabot lehet találni, de ha 1-2 borda hiányzik még mindig használható.
      Gyuszion kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Az enyémen bármit csinálok, mindig kimozdul a berúgókar az elnyíródások miatt.
        Több közül ez a legjobb kar, amit rátettem.
        Eredetiség ide, eredetiség oda én elgondolkoztam a fejlesztésen.
        Kemping bringa hajtókarjának volt kiváló a rögzítése.
        Click image for larger version

Name:	kemping.jpg
Views:	1
Size:	40.9 KB
ID:	144348
        Gyuszion kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Ékkel ne tedd!befeszíti a sebválltó-tengelyt.Nekem a Karsay féle kistraktorfejlesztés volt a motoron 22m/m-es hatszög volt marva a ricni helyére és hasított hatszögnyílás a berugóhoz hegesztve az bevált módszer!

          Egyébként szépen meglehetne csinálni csak mindent hosszabítani kellene a cső és a sebválltó-tengelyre értem.
          Hosszabb felfekvés miatt nem lenne elég a csavaró erő a ricnik deformálására.
          Viszont az anyagi befektetés nem térülne meg.
          sepy, Lemezjáték és 2 további látogató kedvelte ezt.
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #6
            Nos lehet megprobálom a jawa kart hátha sikerül, igazság szerint ez egy pannonia motoros "szekér" szoval engem nemzavar ha fix lenne, mert levágom a szárát olyan 10cm-re mert egy "berántó kar" lesz belöle.
            Viszont jólenne ha valaki ha van jawa berugoja kiprobálná jo-e a pannonia bordáira.
            Köszönöm az eddigi válaszokat

            Komment


              #7
              Köszönöm.
              Ez jobb ötlet. Esztergályos ennél nehezebb dolgokat is megcsinált nekem.

              Komment


                #8
                és tényleg, a jawa berúgo kar valóban pontosan illeszkedik a tengelyre , tényleg fixen van a felsö része demivel ugyis átkell hegeszteni semmi baj nincs vele mert háztájiba megy, köszönöm a tanácsot!
                Fergusson és sepy kedvelte ezt.

                Komment

                Ugrás az oldal tetejére
                Working...
                X