Közlemény

Collapse
No announcement yet.

kondenzátor

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    Szervusz Druszám!

    a feltett kérdésre én is nagyon kíváncsi vagyok.Gondolom a gyertyapipák és gyújtókábelek ellenállásának értéke,attól függ,hogy megszakítós(hagyományos),vagy elektronikus gyújtáshoz kell e illeszkednie.Sajnos nem vagyok szakember ebben a kérdésben,de várjunk türelemmel,-ahogy a fórum tagjait ismerem,biztosan lesz válasz,-sőt válasz"hegyek".

    Azt azonban nagyon jól tennéd,ha megírnád,hogy milyen járműről van szó,mert nagyon szűkszavúan kéred a segítséget és egyáltalán nem utalsz sem a márkára,sem a típusra,vagy évjáratra!

    Gondold el,ha feltennének neked egy kérdést,hogy milyen méretű bugyit kell vásárolni,egy hölgynek,de elfelejtenék közölni a kérdés mellékleteként,az aktuális méreteket,-milyen tanácsot tudnál adni?


    Üdvözlettel:Che
    Iker József és soveny kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      Nem tudom, csak gondolom, de valamikor létezett zavarszűrős és normál gyertyapipa. Gondolom a 4 kOhm a zavarszűrő???

      Komment


        #18
        Szevasz Che!

        Akár igazad is lehetne, hogy nem írtam márkát és típust de mivel ez a kondenzátoros téma a Pannóniák szerelése alatt fut, így az egyhengeres Pannóniára gondoltam természetesen! Tetszik a példád a bugyiról.




        Én sem tudom, hogy az az ellenállás a zavarszűrő lenne.

        Komment


          #19
          Kedves Józsi!

          Ne haragudj rám,nagy valószínűséggel elkerülte a figyelmemet a Pannónia,-de most már legalább nyilvános,hogy milyen motorról van szó és remélem,lesz olyan fórumozó,aki érdemben megválaszolja a feltett kérdést.

          Amennyiben mégsem kerülne,a kérdésre korrekt válasz,javasolnám,hogy meg kellene mérni egy nagyon jól működő Pannonia gyertyapipájának ellenállását és a kapott értékhez kellene választani a cseredarabot.

          Nagyon sajnálom,hogy érdemben nem tudok segíteni,de az elektromosság terén vannak a tudásomban fehér foltok.

          Üdvözlettel:Che
          Iker József kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            Iker József eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése




            Én sem tudom, hogy az az ellenállás a zavarszűrő lenne.
            Az bizony zavarszürő ellenállás,
            Click image for larger version

Name:	zavarszuro.jpg
Views:	1
Size:	187.3 KB
ID:	131046 Az értékekkel kapcsolatban nincs tapasztalatom, de azt tudom,hogy a motor akkor is kifogástalanul müködik, ha az ellenállást egy megfelelő hosszúságú és vastagságú rézdarabbal(v.más fémdarabbal)
            pótolom . Viszont a szomszédok "kiváltják a vadászengedélyt", mert zavarni fogja a közelben levő rádió meg tévékészülékeket. Részletesebben a következő linkeken: Gy: erdekessegek lehet tájékozódni. No meg természetesen a fórumon található letölthető szakirodalom is tanulmányozható.

            Üdvözlettel: Öcsi
            Utoljára szerkesztve a következő által: öregöcsi; 2012 ápr. 18, 07:44.
            Iker József és Che kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              Iker József és Che kedvelte ezt.

              Komment


                #22
                Kedves Che!

                Köszönöm a segítséget, az ötlet jónak tűnik.Természetesen nem haragszom én is lehettem volna precízebb a megfogalmazásban!
                Üdv.: Józsi




                Tehát ha a gyertya zavarszűrős akkor 1 kOhm, ha zavarszűrő nélküli akkor 5 kOhm.

                Köszönöm ApaE.
                Che kedvelte ezt.

                Komment


                  #23
                  Kedves Józsi!

                  Láthatod,-"ahol a baj,ott a segítség",ahogy megkeveredett az állóvíz,egyből jönnek a válaszok.A mai világban nagyon sokra kell becsülni,egy ilyen közösséget,mert ez több mint a pénz,-ez maga az önzetlenség.

                  Sajnos nekem is vannak rossz tapasztalataim,gyújtókábel,pipa és gyertya kérdésekben és a beérkezett válaszok sem tudnak egyenlőre teljes egészében,márkafüggetlenül meggyőzni.Úgy vélem,hogy alapvetően,a gyújtás típusától függ az egész,hozzá kellene tanulni,de nincs már miből,az "egész életen át tartó tanulás világában",valahogy elfogyott a szakirodalom.Az oly heves reklámokkal támogatott "bulvársajtó",meg nem sok ismeretet nyújt a témakörben.

                  Üdvözlettel:Che
                  Lemezjáték és Iker József kedvelte ezt.

                  Komment


                    #24
                    Sziasztok!

                    A P10-es kezelési kézikönyvében mintha úgy olvastam volna, hogy gyárilag 9K Ohm-os van beépítve a gyertyapipába...
                    (ha nincs is kőbevésve, hogy ilyennek kell lennie, azért viszonyítási alapnak jó lehet)
                    Iker József és Che kedvelte ezt.

                    Komment


                      #25
                      jagdtigger, Intrepid és 2 további látogató kedvelte ezt.

                      Komment


                        #26
                        Szép napot mindenkinek nincs túl sok időm mert lassan indulnom kell melózni csak annyi kérdésem lenne hogy ha másik kondit teszek be a rendszerbe /próbából/ akkor az eredetit kikell-e kötni?

                        Komment


                          #27

                          Komment


                            #28
                            Itt vagyok, nem tűntem el.

                            Komment

                            Ugrás az oldal tetejére
                            Working...
                            X