Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Díszléc Pannónia üléshez

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16

    Komment


      #17
      ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Én olyan sablonra gondoltam, aminek neki tudod támasztani az anyagot, amíg hajlítod.
      Ma megcsináltam a díszléceket
      Nem használtam keményfa sablont, csak a szememet, egy darab zsineget, meg időnként az eredeti ülést, hogy a különböző szakaszokban odapróbáljam a lécet. Nem használtam hegesztőt, mert nekem ilyen nincsen (csak olyan 'pákás' hegesztő), hanem összefogtam 2 db szekrényzár rudat úgy, hogy lapjával egymásnak. Így nem 'ugrált', vagyis nem mozdult el olyan könnyen a satuban (igen satuban). Majd a zsineggel méregettem az ülésnél is, a rúdon is és csak úgy szemre hajlítottam rajta néhány fokot. Majd újabb üléshez próbálás, hajlítás tovább stb. Amíg jó nem lett. Végül egy kis ráhagyással méretre vágtam az amúgy 1 méteres rudat. Én kb. olyan 63 cm-t mértem maximum.
      Ezek után (szintén a zsineg segítségével és az ülésen lévő lyukak segítségével bejelöltem a furatok helyét, majd bepontoztam és megfúrtam a rudat a lapja felől, mind az 5 ponton.
      És a slussz poén az egészben: hogy mivel végig 1 pár rúddal dolgoztam a hajlítás és fúrás során is, így egymás tükörképei, azaz egyben letudtam a két oldalt
      Csavarjaim meg vannak még korábbról (egy Simson Star gyújtáskapcsolójának a felújításából).
      Szerettem volna képeket csinálni az eredményről, de sajna lemerült a fényképezőben az elem
      De holnap teszek fel képeket a lécekről (meg ha nem nem baj, akkor a lámpa búrájáról is. Persze azt már nem ebben a témában)
      emu és kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        jjzoli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        ...
        Szerettem volna képeket csinálni az eredményről, de sajna lemerült a fényképezőben az elem
        ...
        Nagyon klassz lenne pedig, ha fényképeznétek ilyenkor. Sokkal szemléletesebb, sokkal érthetőbb minden, ha van néhány jó minőségű kép illusztrációként. Legközelebb ne kezdj bele, ha lemerült a fényképező!

        Egyébként gratulálok! Úgy tűnik számomra, hogy jól sikerült a művelet és elégedett vagy az eredménnyel.
        Zen3D: bolg a 3D nyomtató építésről

        Komment


          #19
          Che kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            Nos, íme itt vannak a képek a díszlécről és készítéséről. Megpróbáltam úgy csinálni, mintha folyamatában készültek volna. A méretre vágás és a lyukak kifúrása sajnos nincs megörökítve, de úgy gondolom, hogy a tegnep leírt szöveges rész és a most felrakott képes folyamatábra együtt azért értelmezhető.
            Ha valakinek mégsem tiszta valami, akkor az kérdezzen és én szívesen válaszolok.
            Köszönet ApaE az ötletért!
            Attached Files
            Che, és 3 további látogató kedvelte ezt.

            Komment


              #21
              Meg még le kell kicsit csinosítanom a végüket, hogy olyan 'befejezettebb' kinézetű legyen, ne csak az a vágott.
              Ja és még persze a csavarok rézzel való rögzítése a fúrt lyukakba még hátra van. Ehhez tudtok ajánlani valakit? Úgy értem, hogy ezt ki csinálná meg nekem, milyen szakműhelybe vigyem?

              Komment


                #22

                Komment


                  #23
                  ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Szép munka, köszönjük a képeket. Az ilyen apró kis dolgok tudnak igazán sikerélményt adni, nem ?
                  Bizony, az ilyen kis apróságok tudják a legnagyobb örömet okozni. Például az általam korábban felújított Simson Star-on az ülés-zárra voltam a legbüszkébb. Egy sima '51-es oldaldekni-zárból csináltam, csak maga a beakadó rész nem stimmelt, így csináltam neki egy másik 'nyelvet'.



                  ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Keményforrasztó alkalmatosság egy jobban felszerelt lakatosműhelyben biztos van, de víz-gázszerelőket is megkérdezhetsz.
                  Rendben, köszi. Majd utánanézek. Aztán ha az is megvan, akkor megint 'élménybeszámolok'

                  Komment

                  Ugrás az oldal tetejére
                  Working...
                  X