Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannónia akkumulátor

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    apacsavo és soveny kedvelte ezt.

    Komment


      #17
      bgabor73 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A sava nekem nem annyira jön be.. a túlfolyás minig gondot okoz.
      bgabor73 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Köszönöm mindenkinek a jó tanácsot..A savas akkumulátort továbbra sem szeretném
      Hozzáteszem: amit én vettem bele annak idején, az csont száraz volt felsavazás előtt és a használati utasítás szerint akku savval kellett teljesen feltölteni. Az pedig 38%-os sav.
      A lényeg számora, hogy lehet kapni megfelelő méretű, nem savas akkut is a megfelelő paraméterekkel.
      Szia Gábor!

      Nem teljesen értem a fenntartásaidat a savas akkuval szemben. Csak józan paraszti ésszel gondolom, hogy ha a túlfolyás miatt ódzkodsz a savas akksitól, akkor minden bizonnyal a zseléssel sem leszel épp elégedett. Ha túlfolyik az akksid, akkor könnyen lehet, hogy valami grimbusz van a töltésed környékén. Nem megfelelő (túl erős) töltésre, ahogy már leírták itt, a zselés akku még érzékenyebb! Nehogy elpukkanjon neked menet közben!

      Azt gondolom, hogy megfelelő(en szabályzott) töltéssel egy minőségi savas akku tuti nem fog szivárogni. Gondolom az autódban (ha van) sem ömlik orrba-szájba az akku! ;-)

      ApaE eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Arra figyeljetek, hogy ott két akkubolt van egymás mellett, a baloldali és a kisebb a Banner.
      Látom ismerős vagy arra! Így van, jó, hogy mondod! Első alkalommal én "benéztem" és a jobb oldaliba mentem. Az eladó srác nagyon segítőkész itt is, de sajnos az árak magasabbak (voltak legalábbis akkor).
      apacsavo, -t5- és kedvelte ezt.

      Komment


        #18
        A net azt írja, hogy ez a fajta aksi 6v és 10 Ah kapacitású.. 8-asat nem találtam...



        hopp elkapkodtam.. találtam az előző hozzászólásom tárgytalan



        Hm.. ennek utánajárok.. lehet, hogy a töltéssel van gondom. Keresnem kell egy szakembert

        Komment


          #19
          Itt van pár gyenge kép az általam használt aksiról!
          Attached Files
          sricsi70 kedvelte ezt.

          Komment


            #20
            -t5- eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Én a nyáron vásároltam itt helyben, igaz nem volt raktáron, de másnapra meghozatták!
            Szia! Hagy kérdezzem már meg, hogy akkor ez méreteiben megegyezett teljesen a gyárival? Jó lett, bevált?

            Komment


              #21
              Én is használok több pannóniámban hasonló zselés akksikat, szerintem jó, ha ki is gömbölyödne valami oknál fogva akkor sem szokott kárt okozni a fényezésben vagy a lemezben. De vannak savas akksijaim is mondjuk azokkal sem volt gond csak jobban kell rá figyelni, mert nem teljesen gondozásmentes.

              Komment


                #22
                Vásároltam Pannóniába 6V 7,2Ah-s "zselés" akkumulátort, tölteni kellett, mert ki volt merülve teljesen.
                6,55 Volt feszültség töltés után nyugalmi állapotban szerintetek rendben van?

                Komment


                  #23
                  demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Vásároltam Pannóniába 6V 7,2Ah-s „zselés” akkumulátort, tölteni kellett, mert ki volt merülve teljesen.
                  6,55 Volt feszültség töltés után nyugalmi állapotban szerintetek rendben van?
                  Többnyire rá van írva az aksikra hogy nyugalmi állapotban mennyinek kellene lennie. De szerintem ennyi elég.
                  (legalábbis az enyémek se tudnak többet)
                  Én egyébként 2db 4Ah-s aksit használtam. Most az egyik le lett cserélve egy új aksira, ami 4,5Ah-s. Persze méretre ugyanakkora, csak fiatalabb egy cirka 6-7 évvel
                  Meg készül egy töltőelektronika is hozzá. De erről a szelénes témában írtam bővebben is. Meg remélhetőleg a héten el is készül.
                  demeter kedvelte ezt.

                  Komment


                    #24
                    Azért is kérdeztem, mert 6,8-6,9 van ráírva. Ellenben meg cellánként 2,1 volt fölött van elvileg megfelelő állapotban egy akku, és ha a a tieid is ennyit tudnak, akkor megnyugodtam.
                    Másik kérdés, vennék töltőt, mert ehhez megfelelő jelenleg nincs nekem. 0,3 amperest gondoltam és esetenként 24 órás töltést, nem túl nagy hülyeség?
                    Figyelem a szelénes témát is természetesen, várom a végeredményt.

                    Komment


                      #25
                      demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Másik kérdés, vennék töltőt, mert ehhez megfelelő jelenleg nincs nekem. 0,3 amperest gondoltam és esetenként 24 órás töltést, nem túl nagy hülyeség?
                      A töltőáram kevesebb lehet, csak több ne legyen mint amivel az aksit szabad tölteni
                      Tehát nem hülyeség. (meg gondolom nem akarod rendszeresen használni )
                      Egyébként az enyémbe az a mostani 8,5Ah azóta van benne amióta megvettem az aksit(mikor is volt ez? 2 hete? vagy már 3? ),akkor persze töltöttem rá beszerelés előtt. Meg persze azóta ki van kötve a töltés. És van irányjelző is a gépen. Szóval jól bírja.
                      demeter kedvelte ezt.

                      Komment


                        #26
                        demeter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        6,55 Volt feszültség töltés után nyugalmi állapotban
                        Május 7. óta álltában 6,4 Voltra esett a feszültség úgy, hogy azért kürtöt, világítást többször kipróbáltam vele a motoron.
                        Szerintem nem olyan rossz.
                        Most találtam egy régi telefontöltőt, ami üresen a szálakon mérve 7,7 Volt feszültésget mutat. Rákötöttem az akksira és folyamatosan méregetem, kíváncsi vagyok mennyire áll majd be a feszültség.

                        Update:
                        6 órán át töltöttem a rajta lévő felirat szerint 6V / 150mA töltővel, ezáltal 6,4-ről 6,5 Voltra emelkedett a nyugalmi feszültsége az akksinak. Mielőtt levettem, a mérő szerint 7,27 Volt töltőfeszültség alatt volt.
                        Igaz, az akksi oldalára időszakosan 7,25 - 7,45 Volt van írva, mégis levettem a töltőről, most ez szinten tartáshoz elég volt, míg áll.
                        Utoljára szerkesztve a következő által: demeter; 2013 jún. 19, 17:16.

                        Komment


                          #27
                          Helló!
                          Én Budapesten rendeltem meg azt az akksit semmi baj sincs vele nagyon jó és garanciás!!
                          VARTA Funstart Freshpack akkumulátor 6V 8Ah B49-6 motor akkumulátor | AutoAkku24

                          Komment


                            #28
                            Udv!

                            Valaki ,kerem irja meg ,hogy aksi nelkul a (nekem) fekete es a piros kabelrol jovo toltes mennyit mutat multimeterrel alapjaraton es fordulaton is/
                            Koszonom!

                            Komment


                              #29
                              LC 9246 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              hogy aksi nelkul a
                              Terhelés nélkül igazából felesleges mérni. Az a mérvadó amit terheléssel produkál. Ez az érték aksinként változhat, de 7,2-7,5 között ideális emlékeim szerint.
                              LC 9246 és Titus kedvelte ezt.

                              Komment


                                #30
                                A 6 V-os Czetkánkban levő akkumulátorban jelenleg 6,02 V a feszültség.
                                Mivel az időjárás nem engedi a motorozást, a közeljövőben zárt, fűtetlen garázsban fog állni a motor. Mit kell az akkumulátorral tenni ilyenkor? Ezzel a feszültséggel tárolható-e a motorban, vagy kivegyük és hozzuk be a lakásba (az akksit)?

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X