Közlemény

Collapse
No announcement yet.

K25 Zetor hidraulika felújítása

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    K25 Zetor hidraulika felújítása

    Tisztelt fórumtársak!
    Van egy K25-ösöm, aminek a hidraulikáját fel szeretném újítani. Egyszer már régebben levettem a hidraulika házat a helyéről, amikor a váltót kellett javítanom, de akkor sem tudtam a hosszú kardánt hajtó tengelyt kihúzni a házból. Mielőtt kárt teszek a szétszedéssel, meg kellene tudnom, az említett tengely, mely irányból húzható ki a „dobozból”? Esetleg a hidraulika házat simán le lehet húzni hátrafelé a hosszanti tengelyről, illetve a váltó hátuljáról? Fogja valami, amit esetleg nem vettem észre?
    Aki látott már ilyet, kérem, segítsen! Előre köszönöm.

    #2
    Kedves Neee!

    Üdvözöllek a fórumon,-úgy tűnik a traktoros frakció,szánt és vet,mert nem érkezett válasz a kérdésedre.Sajnos én nem ismerem,a feltett kérdésre,a választ,de azért ne keseredj el,biztosan akad valaki,aki segíteni tud!

    Amit azért ajánlanék,neked,hogy a letöltések rovatban,a traktoroknál találsz letölthető szakirodalmat és,ha azt jól áttanulmányozod,-lehet magad is rájössz a megoldásra.Az előbb direkt megnéztem és nem is egy gépkönyv van a K25-ről,igaz egyet sem töltöttem le,így nem ismerem a tartalmat,de azért gondolom,nem főzési tanácsokat tartalmaznak.

    Üdvözlettel:Che
    Kakas kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Che, köszönöm! Utána nézek. Nekem is van valamiféle műhelykönyvem net-ről, amiben a megoldást sajnos nem leltem meg.
      Üdv.: Miki
      Che kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Hali nekem van műhely könyvem ha érdekel.

        Komment


          #5
          Üdv.Én sem birtam a tengelyt kihuzni, megvadultam levettem a váltó fedelet az olaj csepegtető lemezektől nem lehet hátrahuzni csak 20mm- t.Sorrend:hidró ház fedél le,Karok tengelyestől le kihajtás hátul négy csavar le ez a csapágy fedél ,belenéz látja a gyermek hogy a hszivattyú fogaskerékkel csatlakozik egy fogaskerekes hüvellyel itt van függőlegesen befúrva egy .biztosító csavar kicsavarod utána felszabaditod a ház összes csavarját kalapács pajszer kopi kopi és az öledbe esik ennyi kolléga.
          neee és OdinHEM kedvelte ezt.

          Komment


            #6
            Szia
            pont ma szedtem le! fent van 3 csavar, alul kettő fogja és leveszed a hidraulika tetejét és bent is van egy csavar! és simán le tudod hátrafelé húzni a tengelyről. ne ijedj meg egy ék lehet le fog esni ami a fogaskereknél van! de ezt később ki tudod venni

            Komment


              #7
              Fórumtársak!Mindig hangoztattam hogy ez a K25 különleges .Találtam hozzá hengerfejet ,begépelem az angol szöveget ,elküldöm ,várom az infót ,jön :917 euro.Nyúlok a szemüvegért,ja nekem nincs is .Kutya helyzet.

              Komment


                #8
                Tuzi!Szevasz!Tudunk szlovákosan nyomulni?Alkatrészinfó a kérés .Nem sürgős majd egyszer.

                Komment


                  #9
                  Szerintem írd priviben mi a gondod, aztán megoldjuk ha lehetséges.

                  Komment


                    #10
                    Sziasztok fórumozók alkatrészeket keresek Zetor 25k-hoz.MInden érdekel csak lehetőleg új legyen.

                    Komment


                      #11
                      Üdv, mi kell a sárkányhoz?Van olyan alkatrész amit újba szinte lehetetlen megszerezni.

                      Komment


                        #12
                        Sziasztok.
                        Hengerfejet keresek......
                        06703173647
                        Bármilyen megoldás érdekel.

                        Komment


                          #13
                          Sziasztok! Új vagyok még itt. A problémám a következő lenne. K25 traktorra szeretnék hidraulikus csipkedőt rakni. Először azt hittem hogy a hidroszivattyú nem termel külön olajt ehhez. De mikor letöltöttem a gépkönyvet olvastam hogy a szivattyú külön nagynyomású olajt termel külső hidraulikus berendezésekhez. Csak éppen pont az az ábra nincs benne a gépkönyvbe ami mutatja a csatlakozás helyét. Abban kérnén segítséget hogy ez tényleg így van e, mármint hogy tényleg van e ilyen csatlakozó és hogy a szivattyú szállít e magasnyomású olajat is az emelőberendezés működtetésén kívül!
                          Előre is köszönöm!

                          Komment


                            #14
                            Üdv!A traki szivattyúja ököl nagyságú,kis teljesítményű.Örül ha az ekét kiszedi.A gyári nem alkalmas ilyesmire.

                            Komment


                              #15
                              Köszi. Így maradunk annál az elképzelésünknél hogy külön hidraulikát rakunk a traktorra. Szeretnénk a szivattyút a bal oldalt lévő bordás tengellyel meghajtatni (fűkasza meghajtás). Viszont az a gondunk hogy mikor levesszük a tengelyről a burkolatát és beindítjuk a hidraulikát a bordástengely mellet folyik az olaj. Mi lehet a baj?

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X