Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Egyezik-e az összes IZS lábtartója?

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Egyezik-e az összes IZS lábtartója?

    Sziasztok!

    A kérdés adott: vajon a Planétáknak ugynaaz a lábtartójuk van, mint a 49-nek? (A DKW-nak 10-es furat van a rögzítésénél, de amúgy szerintem ugyanaz lehet a "ricni" ott is.) Szerintem igen, legalábbis képről, katalógusból úgy nézném...
    Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

    #2
    Nem egyeznek a Planeta és a 49 lábtartói. Az első legalábbis biztos nem, eltérő a hajlítás szöge és a lábtartó kiemelési magassága is. A 49-es jobban kiemel oldalra, az Planeták szára pedig inkább meredeken felfelé. A Planeta-féle lábtartókat amúgy az 56-osokon vezették be, az új fajta csővázzal. A 49 első lábtartója pedig megegyezik a 350-ével.

    Click image for larger version

Name:	49labt.jpg
Views:	1
Size:	32.9 KB
ID:	141006 Click image for larger version

Name:	56labt.jpg
Views:	1
Size:	67.6 KB
ID:	141005

    bal oldalon a 49-es, jobb oldalon az 56 (-Planeta) lábtartói

    A 49-es lábtartóit fel lehet ismerni arról is, hogy elöl-hátul a lábtartó vízszintes szárában M7 menetes zsákfurat van, az ebbe hajtott csavar és nagy alátét rögzíti lecsúszás ellen a lábtartógumit (látszik a képen is). Ez a csavar hajlamos belerohadni és beletörni a furatba, de ha felfedezed a nyomait a lábtartóvason, akkor biztos lehetsz abban, hogy 49-esé.
    stalker kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Nem egyeznek a Planeta és a 49 lábtartói. Az első legalábbis biztos nem, eltérő a hajlítás szöge és a lábtartó kiemelési magassága is. A 49-es jobban kiemel oldalra, az Planeták szára pedig inkább meredeken felfelé. A Planeta-féle lábtartókat amúgy az 56-osokon vezették be, az új fajta csővázzal. A 49 első lábtartója pedig megegyezik a 350-ével.



      bal oldalon a 49-es, jobb oldalon az 56 (-Planeta) lábtartói

      A 49-es lábtartóit fel lehet ismerni arról is, hogy elöl-hátul a lábtartó vízszintes szárában M7 menetes zsákfurat van, az ebbe hajtott csavar és nagy alátét rögzíti lecsúszás ellen a lábtartógumit (látszik a képen is). Ez a csavar hajlamos belerohadni és beletörni a furatba, de ha felfedezed a nyomait a lábtartóvason, akkor biztos lehetsz abban, hogy 49-esé.
      Húha, nagyon köszönöm ismét a részletes választ! Erre a csavaros dologra nem gondoltam. Pedig kézenfekvőnek tűnik. Mondjuk a DKW-n szintén nem volt, ahogy nézem, de leellenőrzöm most. Azt hittem, hogy azokon is van csavar.

      A meredeksége nem tudom, hogy ilyen drasztikusan különbözik-e, mivel...

      Click image for larger version

Name:	DSCF2223.JPG
Views:	1
Size:	123.3 KB
ID:	141007Click image for larger version

Name:	DSCF2224.JPG
Views:	1
Size:	123.8 KB
ID:	141008Click image for larger version

Name:	DSCF2225.JPG
Views:	1
Size:	114.3 KB
ID:	141009

      ezek Planétához valók és az ábrázoltnál jóval meredekebbek azért. Lehet, hogy a katalógus ferdít egy kicsit, élő tapasztalatom nincsen még. De a 12-es lyuk tuti ugyanaz meg a ricnik... a csavar a végében tuti árulkodó viszont.

      Üdv

      Szerk.: A DKW NZ-nek valóban nincs luk a lábtartó végében, "csupán a súrlódás" tartja a helyén a gumi részt.
      Utoljára szerkesztve a következő által: stalker; 2014 szept. 05, 16:44.
      Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

      Komment


        #4
        Igen, tényleg nem olyan drasztikus a különbség, mint a rajzokon, de a 49-esé még mindíg jóval lankásabban emelkedik!

        Komment


          #5
          Igen, tényleg nem olyan drasztikus a különbség, mint a rajzokon, de a 49-esé még mindíg jóval lankásabban emelkedik!
          Mivel ezek az olcsók, ezért kénytelen leszek ilyet venni, néztem még lehet, hogy elférnek, ha csak kicsit kerülnek beljebb a vázhoz 49-est nemigen lehet kapni... Ki kell próbálnom.
          Minsk/Voskhod 14V-os "generátort" keresnék egy "kIZSérlethez", ha van egy kedves fórumtagnak ilyen.

          Komment

          Ugrás az oldal tetejére
          Working...
          X