Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pannonia T5H olaltámasz

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Pannonia T5H olaltámasz

    Sziasztok!
    Nem oly rég hozzám került egy T5H és az oldal támasszal kapcsolatban szeretnék valami infót kinyerni. Sajnos minden egyes felhajtásnál először jól végigdarálja a kipufogó könyököt, és utána kényelmesen a dobhoz csapódik. Ha jól tudom a dobhoz csapódás "gyári", viszont nem hiszem hogy a könyököt súrolnia kéne. Felmerült a kérdés bennem, hogy gyári e egyáltalán az oldaltámasz. A segítséget előre is köszönöm. (Illetve a képen látszik a középtámasz is talán, az vajon gyári e)

    #2
    germisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    hogy gyári e egyáltalán az oldaltámasz.
    Erre szoktam azt mondani,ha kétségeid támadnak ,akkor biztos !!! Igen : nem gyári az öntött acélból van.
    Jankó51, sepy és 2 további látogató kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      Köszi szépen. Akkor ideje keresni egy eladót. Azt tudni lehet hogy egyáltalán a tartó konzolja eredeti?

      Komment


        #4
        germisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Akkor ideje keresni egy eladót.
        A pannóniához kétféle oldaltámasz van ! Jobb oldali a régiekhez pótolható módon de a lábtartó alá kell szerelni,amit te szeretnél az a bal ami a vázhoz hegesztett fülre szerelhető!

        A külömbség a rugófülnél vehető észre a baloldalin alul a jobboldalin felül van,csak (hegesztett)átalakítással szerelhető fel....
        Jankó51, sepy és 2 további látogató kedvelte ezt.
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          #5
          Köszönöm az infókat!

          Komment


            #6
            Nos , valami ilyesmi a gyári oldal-sztender (az első képen jobb oldalon lévőt az első szériás P20-on használták Ca. 69-70 ig , a másik pedig sülyesztékben kovácsolt darab lehet , de örökké elgörbül ... ) a tiédnek a felfogatása sem túl gyárias ... sajnos ... , de lehet hogy tévedek , talán egy közeli képpel segíthetnél ... :
            Utoljára szerkesztve a következő által: zahi; 2018 aug. 25, 21:28.

            Komment


              #7
              Csináltam is gyorsan egy képet róla, hátha ennyiből meg lehet mondani.

              Komment


                #8
                gyári ! Támaszt meg veszel börzén !

                Komment


                  #9
                  Huh, köszi szépen! Ez legalább megkönnyebbülés.

                  Komment


                    #10
                    germisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Csináltam is gyorsan egy képet róla, hátha ennyiből meg lehet mondani.
                    A vázon lévő tartó gyári. De szerintem görbe.

                    Komment


                      #11
                      Ha kibírom addig, megvárom a pestlőrinci vásárt, és ott bevásárolok. Utána ha probléma van akkor, adok jelentést, és remélem megoldást is lehet találni.

                      Komment


                        #12
                        Újra jelentkezem! Sikerült közép és oldaltámaszt is szereznem, de úgy tűnik nem makulátlan az öröm.
                        Középtámasszal kapcsolatban olyan kérdésem lenne, mintha nem ülne elég mélyen be, mikor ráemelem a motort, így egy kicsit ingatag. Még em volt időm tüzetesen megvizsgálni a fel és leszerelt között a különbséget (sajnos erre csak hétvégente van lehetőségem) ezért írok ide, hátha valami egyből tudja a választ.
                        Illetve az oldaltámasz: Hogyan tudom rögzíteni? Ha jól látom felül szűkebb menet van mint alul, így valami persely kell talán bele, amin egy csavar átmegy? Válaszokat előre is köszönöm!

                        Komment


                          #13
                          germisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Hogyan tudom rögzíteni? Ha jól látom felül szűkebb menet van mint alul, így valami persely kell talán bele, amin egy csavar átmegy? Válaszokat előre is köszönöm!
                          Az oldaltámaszhoz egy lépcsős csavar kell,nem persely...,a sztender-nél pedig:mindenki egyedileg hegesztett pótlásokat,neked kell ellenőrizned pl neten felújított vázhoz hasonlítva ,hogy mi nincs a helyén..
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            #14
                            Köszi, majd jól megnézem.

                            Komment


                              #15
                              Sziasztok!

                              A motoromon amikor vettem, jobb oldali oldaltámasz volt felszerelve, de van rajta gyárinak tűnő fül egy bal oldali kitámasztóhoz is. Jól sejtem, hogy ebben az esetben a következő történhetett: eredetileg bal oldali támasztókar volt rajta, de azt levették, majd feltettek egyet inkább jobb oldalra?

                              T5H, 1972-ből... A bal oldali lehet az eredeti?

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X