Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Téli leálláshoz előkészítés

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #31
    ...méghogy téli leállás...
    1 jégeralsó+2 farmer,
    2 réteg zokni + hócipő,
    1 pulóver + 1 télikabát + 1 széldzseki
    Igaz hogy a kereszteződésekben alig bírtam oldalra fordatani a fejem, de legalább nem fáztam.
    Csak mert kötelező volt már megjáratni a gépet :-)
    sepy és mátéapu kedvelte ezt.

    Komment


      #32
      Vagy túra aláöltözet és thermo béléses motoros ruha. 2 zokni, 2 nyakmelegítő, símaszk és ma a °C-ban kb perc múlva kezdtek fázni egy kicsit az újjaim. Merthogy a kesztyűm nem valami vastag. De a ruházat többi részén teljesen komfortos még 0°C alatt is.
      (bár mondjuk így karbi próbálgatás közben annyira nem tetszett az hogy sok helyen jeges az út. Dehát nem meglepő ez az évnek ebben a szakában )
      sinter, dongos78 és kedvelte ezt.

      Komment


        #33
        heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Merthogy a kesztyűm nem valami vastag
        Az én öltözetemnek is ez volt a leggyengébb pontja. Jobb híján vastagabb cérnakesztyű . Most ez volt na...
        ha menni kell hát menni kell, nem tarthat vissza ilyen apróság.

        Komment


          #34
          Mai napon mentek az utcába mikulásnak öltözve srácokjó gépekkel fiatalságomra emlékeztettek mi is hasonlóan cselekedtünk . Újságpapírba csomagolt láb vastagzoknival bakancsba. Jéger alsó+ farmer bőrdzseki sál és az akkor járatos alu. sisak. Decemberben Simson Stár irány szeged az tőlünk 60km, miért is ? colát inni szólt a vezér szó! Akkoriban pedig volt hó rendesen nem csak mutatóban igaz visszafele az egyik srácot hozni kellett mert úgy fázott , hogy nem tudott egyenesen vezetni. Igaz a mondás Fiatalság bohóság!

          Komment


            #35
            sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Igaz a mondás Fiatalság bohóság!
            Hidd el ha tegnap jó a mocim nyomtam volna egy kis kört:délelőtt száraz út és napos idő igaz 0 környékén....Ha sokat mérgelődöm csiszolom a pannóniára szánt aluráfot amig az ujjam nem fáj túlzottan...
            Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2017 dec. 10, 20:29.
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              #36
              Én is várom a kedd délutánt akorra ígérnek jobb időt.

              Komment


                #37
                Szervusztok!

                Ilyen késő őszben,-kora télben már ne motorozzatok,-mert annak ára lesz,-nem is kicsi,inkább fejtsetek bort,törjetek diót,mogyorót,barackmagot és bújjatok össze a párotokkal és melegítsétek egymást,ne csak testileg,-lelkileg is!A motor ilyenkor arra való,hogy építgessétek,javítsátok ahol szükséges és jobb,ha ilyenkor pihen.

                Biztos forrásból tudom,hogy 2018-ban is lesz tavasz és akkor lehet húzni a gázt.Úgy gondolom érdeklődés hiányában sem fog elmaradni jövőre sem a kikelet.

                Üdvözlettel:Che

                Komment


                  #38
                  Józsi Bátyám!

                  Ifjú korodban tettél-e ilyet?
                  Mondták-e a nagy öregek hogy ennek lesz e böjtje?
                  Hallgattál-e rájuk?

                  Én a három kérdésre igennel kell hogy feleljek, és érzem is!
                  pedig mocskosul fázós vagyok, voltam, tehát csak azért hogy lássák hogy mekkora hős vagyok.
                  Nekik egy kicsit jobb a helyzetük, ha akarnak tudnak normális ruhát venni termo-béléssel szellőző de nem légáterersztő membránnal, de lássuk be az sem az igazi megoldás.
                  Az igazi megoldás ilyenkor beállítani a fotelt a tévé előtt és újranézni a motoros túra videókat. Közben kicsit feljebb is lehet tekerni a fűtést ha beleborzonganánk

                  Komment


                    #39
                    Kedves Emu!

                    Az első két kérdésedre,igen a válaszom.A harmadik kérdésre,-részben hallgattam rájuk,de leginkább egy fiatal megy a maga feje után,-így én is.Talán annak köszönhetem,hogy még élek,hogy az én fiatalságom idején még nem voltak ekkora teljesítményű motorok,igaz egy dongón is meg lehet halni,de azért egy 100-200 lóerős gépen,azért sanszosabb főleg,ha még az embernek forró a vére,tombolnak benne a világmegváltó álmok és a hormonok,a tapasztalás is kevés és mivel még igen távolinak tűnik a halál,ezért nem is fél tőle és nem is gondol rá.

                    Nem voltam se jobb,se rosszabb,mint a többi és a mai fiatalok,csak így 70 évesen,már másként lát az ember,mert megtapasztalta a cselekedeteinek a következményeit,ezért próbálja óvni a fiatalokat,ha mással nem,hát tanáccsal.Azt nagyon jól tudom,hogy bármibe öltözik is az ember,egy idő után elkezd lehűlni a test és olyan megfázás lesz a vége,aminek akár maradandó következményei is lehetnek,-nos ettől féltem én a téli időben motorozó "ifjú titánokat"!

                    Üdvözlettel:Che (lassan sikerül szétoffolni,az oktános rovatot is)

                    Komment


                      #40
                      Che eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      és olyan megfázás lesz a vége,
                      Na itt jön a képbe a pálinka
                      Távol tartja az ártó szellemeket, elűzi az ördögöt és mindenféle kehességet.

                      Komment


                        #41
                        Dongós ezt csak úgy ajánlod mint Emu is írta : TV előtt a fotelban az ablakon kilesve , hogy milyen hiiideg van a fűtőtest mellől??? ugye?

                        Komment


                          #42
                          dongos78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Na itt jön a képbe a pálinka
                          Igen viszont aki nem kezdte el időben a kóstolást az előre adagolja ki mert a mértékkel azt jelenti,hogy személyre szabottan megfelelő adaggal !!!!!
                          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                          Komment


                            #43
                            Én annyira nem félek az ilyesmitől. A ruhám elég jó, ha pedig kezd áthűlni akkor irány haza még mielőtt annyira áthűlne hogy fázzak.

                            Bár vagy 10 éve még én is jobban bírtam. Egy vastag farmer, vastag kabát, fel a bicajra -20°C-ban szélben aztán irány az erdő meg a rét. Meg persze a közeli befagyott bányató jege
                            Most meg 0°C-ba már veszem a jéger alsót...

                            Komment


                              #44

                              10 éve még mindenki jobban bírta,a hideget is meg a pálinkát is,-no meg a vödör víz a fogason,-de 10 év az már régen volt!

                              Komment


                                #45
                                heeegany eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Bár vagy 10 éve még én is jobban bírtam.
                                35-éve télen egy szál farmerben (szégyelltem aláöltözni)mentem diszkóba 30-km re,és ami röhej nem fáztam amíg motoroztam:viszont mikor megálltam akkor nagyon.......Az ára 4000ft 0,75 liter a cink-spay 0,4-liter-nálunk 6000-ft egyértelműen jobb.
                                Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2017 dec. 11, 22:00.
                                "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                                Komment

                                Ugrás az oldal tetejére
                                Working...
                                X