Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Útvonalengedély

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Útvonalengedély

    Sziasztok!

    (Remélem jó helyre írok. Ha nem, bocsi.)

    Lassan odajutok, hogy el kellene döntenem, hogy OT-s vagy sima rendszámmal szeretném majd használni a kis járművemet. (És ugye aszerint is kellene felújítani stb. ...)
    Egy ismerősöm már nem egyszer mondta, hogy vigyázzak az OT rendszámmal, mert kizárólag útvonalengedéllyel tudom használni. (Neki amúgy nincs sok köze a veterán motorozáshoz, de beültette a bogarat a fülembe.) Mikor kérdeztem, hogy honnan veszi ezt, nem igaszán tudott értelmes, meggyőző válasszal szolgálni. Arra hivatkozott, hogy így lehet biztosítani a veterán járművek állapotának megóvását, ha korlátozzák a megtett kilométereket/év.

    Én magam már többször neki futottam, hogy ezzel kapcsolatban találjak valami használható információt, de vagy nem létezik ilyesmi vagy az internet nem volt a legjobb barátom.
    Igen tudom, hogy létezik útvonalengedély ,de én arra az esetre vagyok kíváncsi, mikor csak kedvem szottyan és el akarok menni valamerre (mindennapi használat).

    Ti hallottatok már ilyesmiről?

    Előre is köszi

    #2
    vöri11 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    hallottatok már ilyesmiről?
    Nem tartom valószínűnek, az OT inkább csak előnyökkel jár. Erről írnak a - http://mavamsz.hu/gyik - oldalon is.
    Jankó51, pasetta és 3 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      Szerintem hülyeség!
      Műszaki vizsgája van ...biztosítása van.A tied akkor használod amikor akarod:mennyibe fáj a fenntartása,állagmegőrzése a te gondod !!!!Szerintem az útvonalengedély a nem vizsgáztatható járművekre vonatkozik:túl régi pl.nem fékezhető,nem rendelkezik világítással stb...
      Utoljára szerkesztve a következő által: mátéapu; 2020 szept. 24, 20:49.
      Jankó51, pasetta és 2 további látogató kedvelte ezt.
      "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

      Komment


        #4
        Bocs útvonal engedélyt kell kérni ha lejárt a műszakija a gépednek és lábán akarsz elmenni vele a műszakira. Ezt lehet és kell kérni az Okmány irodában némi zsetonért.
        Titus, emu és vöri11 kedvelte ezt.

        Komment


          #5
          Köszi a gyors válaszokat/megerősítéseket, én is hasonló véleményen vagyok, de szükségem volt a megerősítésre tapasztalt emberektől.

          sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Bocs útvonal engedélyt kell kérni ha lejárt a műszakija a gépednek és lábán akarsz elmenni vele a műszakira. Ezt lehet és kell kérni az Okmány irodában némi zsetonért.
          Igen,köszi. Ezzel még tisztában vagyok, erről sűrűbben hallani.

          Komment


            #6
            sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Bocs útvonal engedélyt kell kérni ha lejárt a műszakija a gépednek és lábán akarsz elmenni vele a műszakira. Ezt lehet és kell kérni az Okmány irodában némi zsetonért.
            Útvonal engedély ügyben érdeklődni kell !Nálunk az egyik cég ,ha telefonon bejelentkezünk vizsgára állja az útvonalengedélyt.Eddig nem volt gond a yardal sem,hogy nincs róla irat.....
            vöri11 kedvelte ezt.
            "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

            Komment


              #7
              sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Bocs útvonal engedélyt kell kérni ha lejárt a műszakija a gépednek és lábán akarsz elmenni vele a műszakira. Ezt lehet és kell kérni az Okmány irodában némi zsetonért.
              Én úgy gondolom (de nem vagyok benne biztos), hogy az "OT" az egy minősítés, - talán 5 évre szól - és nem biztos, hogy kiválthatod vele a 2 évenkénti rendes műszakit. Az útvonalengedélyt a vizsgáztató állítja ki - ingyen - csak azt igazolja benne, hogy az adott időpontra bejelentkeztél vizsgára és abban az időpontban közlekedhetsz a járművel.
              Az viszont biztos: ha nincs rendszámod útvonalengedélyt sem kaphatsz, továbbá, hogy OT-s rendszámmal korlátozás nélkül közlekedhetsz.

              Komment


                #8
                Én tudtom szerint ha nem érvényes a műszakid tehát le járt csak akkor viheted lábon ha okmány irodában engedélyezik ott bejegyzik a központi nyilvántartóba és ha meg állít a szerv látja, hogy érvényes az útvonal engedélyed. Én így tettem mikor nem volt kedvem hidegben motorozni.

                Komment


                  #9
                  sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Én tudtom szerint ha nem érvényes a műszakid tehát le járt csak akkor viheted lábon ha okmány irodában engedélyezik ott bejegyzik a központi nyilvántartóba és ha meg állít a szerv látja, hogy érvényes az útvonal engedélyed. Én így tettem mikor nem volt kedvem hidegben motorozni.
                  Elképzelhetőnek tartom,hogy a szájkosaras rendelkezések miatt van szabad útvonalengedély.....
                  "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                  Komment


                    #10
                    sepy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    ha nem érvényes a műszakid tehát le járt csak akkor viheted lábon ha okmány irodában engedélyezik
                    Próbáljunk rendet tenni a fejekben:

                    "5/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet a közúti járművek műszaki megvizsgálásáról:
                    12. §. (5) Ha az időszakos vizsgálatot a forgalmi engedély érvényességi határidején belül kérték, de a vizsgálatot az érvényességi határidő lejárta utáni időpontra tűzték ki, a vizsganapról szóló értesítés a forgalmi engedély érvényességét a közölt vizsgaidőpontig meghosszabbítja. Ha az időszakos vizsgálatot a forgalmi engedély érvényességi határidejének lejárta után kérték, az értesítés a vizsgahelyre történő közlekedéshez egy alkalomra szóló forgalmi engedélyt helyettesít."

                    Tehát ez nem útvonalengedély hanem igazolás a vizsgaidőpontról, de - a fenti jogszabály szerint - ezzel jogszerűen lehet a vizsgahelyig menni.

                    Ezt a lehetőséget a gyakorlatban rendszeresen használjuk is. ( Gyakran előfordul a lejárt műszakis traktorok javítása..., de vittem már többször lejárt műszakis autót, utánfutót is így vizsgára.)

                    Komment


                      #11
                      Jankó51 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      az "OT" az egy minősítés, - talán 5 évre szól - és nem biztos, hogy kiválthatod vele a 2 évenkénti rendes műszakit
                      Nem az OT vizsga napján kell csinálni egy műszaki vizsgát a KPM-nél és az öt évre szól.

                      Komment


                        #12
                        dvtamas58 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ezt a lehetőséget a gyakorlatban rendszeresen használjuk is.
                        Emlékezem többször találkoztam a 70-es években "VIZSGÁRA"-feliratú autóval ezek szerint ez egy régi gyakorlat,csak feledésbe merült?
                        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                        Komment


                          #13
                          mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Emlékezem többször találkoztam a 70-es években "VIZSGÁRA"-feliratú autóval ezek szerint ez egy régi gyakorlat,csak feledésbe merült?
                          Igen, én is emlékszem, az egy külön családi program volt. Meghozták az új motort, Apám akkurátusan kivágta a kartonlapot rendszám-méretre, Anyám - nyomtatott gyöngybetűivel - felrajzolta, (illetve megpróbálta) hogy "vizsgára". ...de mert nem fért el vízszintesen, új kartonlap és átlósan került fel a szöveg. Emlékeim szerint 1960-ban - és még egy jó ideig - bementél a boltba és vettél egy motort rendszám nélkül. Hazavitted, feltetted a táblát és motorozhattál a vizsgáig, illetve amíg meg nem kaptad a rendszámot.

                          Komment

                          Ugrás az oldal tetejére
                          Working...
                          X