Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Irány Skócia!

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Irány Skócia!

    A Söjtör Környéki Motorosok Baráti Körének 2 tagja, Sényi András és Békés László nagy útra készülnek: július 31-én Skóciába indulnak.
    András a képen látható fogattal, Laci bácsi pedig Suzuki Intruderrel.
    A magyarországi szakaszon a Rozsdamarókkal közösen "díszkíséretet" biztosítunk számukra.
    A tervek szerint július 31-én reggel 9 órakor indulnak Vonyarcvashegyről, majd Nagykanizsa érintésével Rédicsnél hagyják el az országot.
    Aki szeretne részt venni a kísérésben, érdekli,hogy mikor merre járnak motoros társaink, kövesse nyomon baráti körünk oldalát!
    Széles utat, baleset-, és hibamentes közlekedést kívánunk!


    #2
    Ezzel a fogattal még talán én is neki mernék menni!

    ...A Pannóniámmal, vagy a D-Csepelemmel inkább maradok megyehatáron belül...

    Sok fényképpel illusztrált beszámolót kérünk, különös tekintettel a csodálkozó, csodáló közönségre!!!
    -t5-, St.Z.350 és 3 további látogató kedvelte ezt.

    Komment


      #3
      A mai napon baráti körünk két tagja elindult élete egyik legnagyobb kalandjára. Úti cél: Skócia
      Ez kimondva könnyű, bárki megpróbálhatja autóval,repülővel. Ők motorral teszik meg ezt az utat. Nyereg alatt puhított hús helyett hatalmas málhát visznek magukkal,ami többek közt szerszámokat,alkatrészeket,ruhát foglal magában.
      A nagykanizsai Sényi-Szever András MZ TS 250/1-esével (+oldalkocsi+Motorkuli), a karmacsi Békés László Suzuki Intruderrel vágott neki az útnak.
      A tervek szerint 1 hét alatt érnek ki Skóciába, a hónap végén lépnek újra magyar földre.
      Reméljük,zsákjukban a loch nessi szörny bőre is benne lesz.
      Magyarországon kisebb konvoj kísérte e nagy vállolkozásra induló motorosokat. Vonyarcvashegyről (András szüleitől) 9 órakor indultak, Nagykanizsán a sajtótáéjkoztató után összeállt a 11 járműből álló menet,amely Lendváig gurult "kalandozó magyarjainkkal". A magyar-szlovén határt Tornyiszentmiklósnál léptük át. Lendvától Pászner Laci kőszegi motoros társunk kalauzolta őket Grácig. A mai szállás Gráctól 50 km-re északra lesz.
      A közel 6500 km lemotorozása nem egyszerű. 2 veteránnal meg különösen nagy teljesítmény, hiszen András MZ-je veterán korú (1981-es), a Suzuki Intrudert pedig egy 1949-es születésű, 18 éves kora óta motorozó "veterán", Laci bácsi hajtja.

      Az aktuális hírekről mindig tájékoztatunk Benneteket, fotókat is töltünk fel.

      -t5-, sinter és 8 további látogató kedvelte ezt.

      Komment


        #4
        Helló Ricsi! Szeretnénk Tudni a motorosokról hol tartanak mi újság velük.??

        Komment


          #5
          Az aktuális hírekről mindig tájékoztatunk Benneteket, fotókat is töltünk fel.

          Nem fészbúkisták de tesznek fel képeket szöveggel hozzá.

          Komment


            #6
            Bocsássatok meg de nincs mindig időm ide is írni.
            Tegnap "átúsztattak" a Csatornán, már túl vannak Londonon.
            Eddig szerencsére nem volt nagy probléma,csak 1 kerékszerelés és 1 durrdefekt
            Pár kép időben visszafelé:

            Komment


              #7
              Nagyon büszkék vagyünk a 2 hősre! Laci bácsinak külön dicséret,hogy a "Medvekucsmás" mellé odaállt a söjtöri pólóban!
              1,5 napos pihenő után ma indultak tovább Harrowból

              Komment


                #8
                Éjjel 3 órakor megérkeztek Skóciába, tegnap reggel 9 órától kb. 700 km-t motoroztak. Képek hamarosan...

                Komment


                  #9
                  Bekerült ide is: Irány Skócia! - Veterán Autó és Motor

                  András írta:
                  "Hajnali 3 óra Skócia!!!!
                  Tegnap délelőtt 9-kor indultunk Londonból és hajnali 3-kor érkeztünk meg SkóciÍ ba sógornőmékhez ,Dalkeith-ba.
                  Életem eddigi leghosszabb motorozÍ sa volt a tegnapi nap, ugyanakkor a legfÍ rasztóbb, de legjobb is egyben. 776km-t tekertünk le egyszuszra. Lefölöztem minden eddigi rekordomat...soha nem motorozttam még egyszerre ennyit.
                  Viseljük is a következményeit mind a ketten.
                  Minden elismeresem és legnagyobb tiszteletem Békés Laci bÍ csié, aki velem együtt megtette ezt a tÍ vot, 67 évesen.
                  Ez neki is élete legnagyobb rekordja motorozÍ s terén. Köszönjük mindenkinek a gratulÍ ciót!"


                  Kis szerelés a célban: "Igazán nem tudjuk mi történt,szabadon futóvá vált , nem reagál a sebességekre!"

                  Komment


                    #10
                    Andrásék időközben bejárták Skóciát, és Angliát. Kisebb-nagyobb nehézségek árán, de jönnek hazafelé. Francia utakat gyűrnek jelenleg.

                    Komment


                      #11
                      "LOCH NESS: valóra vÍ lt Í lom!
                      Laci bÍ csival kitűztük a következő nagy célunkat: HAZAÉRNI!"


                      Szakadó esőben indultunk haza augusztus 19-én Skóciából"
                      "Augusztus 20. Újabb szereléssel töltött délelőtt. Most a teleszkóp szÍ llt el. Szakadó esőben Laci bÍ csi azt mondta, annyi víz ért minket, hogy még a műanyag protko is berozsdÍ sodik!"
                      Aug. 20 este útban Dover fele durdefekt a hÍ tsó kerekemre. Félrehúzodtunk a búzatÍ blÍ sba. Laci bÍ csi felverte a sÍ trakat. Addig levettem a kereket. Ma 21-én reggel ragasztÍ s és indulÍ s tovÍ bb..
                      Bekövetkezett, ami még nem volt! MiutÍ n hétfő óta végigszereltem minden napot! Hatrahagytam a kulit, és két napja megÍ llÍ s és alvÍ s nélkül vezetünk....megÍ lltunk egy bevÍ sÍ rló központnÍ l. Kifele jövet a vÍ ltozatossÍ g kedvéért Laci bÍ csi motorja feladta a küzdelmet! Nem indul el. Pót akksival sem."
                      AndrÍ s most hívott! PakolÍ szÍ s közben odament hozzÍ juk egy agyon tetovÍ lt ember. Több nyelven próbÍ lkozott. A német mellett maradtak. Kiderült hogy motoros az egész csalÍ dja. Hazavitte AndrÍ sékat. A kertjükben sÍ torhelyet biztosított. Étellel-itallal kinÍ lta őket. És még a szÍ mítógépét is kölcsön adta netezni! Tölti Laci bÍ csi akksijÍ t es reggel elkíséri őket egy motoros boltba is, ahol vehetnek egy újat. A motoros tÍ rsadalom megint bizonyított!!

                      fasf:

                      Komment


                        #12
                        A teljesítményükhöz és a kitartásukhoz Le a Kalappal Gratulálok . A képen látottakhoz nem nyomtam " tetszik" gombot.

                        Komment


                          #13
                          Továbbítom Sényi András üzenetét!
                          Ahogy induláskor, most is szeretnénk díszkíséretet biztosítani! Aki jönni szeretne,figyelje a Baráti Kör oldalát!


                          "Szerbusztok motoros társak , rokonok , barátok , családtagok ! Előre láthatóan vasárnapra leszünk várhatóak a letenyei határátkelőnél ! Valamikor a délutáni órákban pontosabbat talán holnapra ! Reméljük az égiek is így akarják !"

                          Komment


                            #14
                            Ma éjjel 1 óra körül átlépték a magyar határt a vándorok. Rábafüzesnél Háli Zsolti motoros társunk várta őket.
                            Mi Zalaegerszegen találkoztunk velük 3 órakor. Nagyon frissek voltak, rövid (kb. 1 órás) élménybeszámoló folytatták útjukat hazafelé.
                            A szépséghiba annyi,hogy az MZ az utolsó 350 km-t utánfutón, Csordás Tomi segítségével tette meg (teljesen elfogyott belőle az erő).
                            Terveink szerint télen lesz majd részletes élménybeszámoló képvetítéssel,amiről értesítünk Benneteket!
                            Ezúton is gratulálunk Sényi-Szever Andrásnak és Békes Lászlónak ehhez a nem mindennapi teljesítményhez! Jó pihenést fiúk!
                            Várunk Benneteket szeptember 24-én a 6. Söjtöri Motoros Találkozóra!

                            Komment


                              #15
                              Szépséghiba? Az, amit az a gép teljesített a túra során, bőven túltesz azon, amit anno a tervezők legmerészebb gondolataikban is felmerült volna. 500+ kg környéki összsúllyal ment több, mint 5000 km-t, közben 2x átmászva az Alpok hegyein. Minden helyre elért, amit meg akartak vele nézni. A hazafelé vezető, utolsó 350km (a határig) üres letekerését nem kívánta már. Egy vászonszakadásig kopott, a túra elején vadonatúj hátsógumi, egy kerék, aminek felnije középen, hosszában, egyszerűen kettérepedt, néhány szakadt, feltekert küllő a fékpofák közt... de a többit majd elmeséli András.

                              Amúgy, ahogy kicsit rendbejön a paripa, visszamegyünk ugyanoda, ahol megpihent, és megteszi saját kerekein is a maradék rövidke távot.
                              Utoljára szerkesztve a következő által: gesszti; 2016 aug. 30, 10:45.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X