Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dolgom van a KEKKH-val?..(Azóta vagy 2 másik neve van..)

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Dolgom van a KEKKH-val?..(Azóta vagy 2 másik neve van..)

    Sziasztok,tudom...már biztos sokszor téma volt,de minden eset más,csak egy pici különbség,és más az eljárás.

    Ismerős szeretne vásárolni egy 60-as években gyártott Csepel 125 motorkerékpárt.
    A motorkerékpárnak un régi,szürke forgalmija van.

    A forgalmiban szereplő tulajdonos adná el,tehát a tulajdonoslánc rendben van.
    A motorkerékpáron a régi-2 betű-4 szám-rendszám táblával rendelkezik.

    A jelenlegi számítógépes rendszer NEM tartalmazza a motorkerékpár adatait.

    Kérdésem:

    A megvásárlás után-a motorkerékpárnak(feltételesen):
    -sikeres-NKH által-műszaki vizsgája,azaz új adatlapja
    -KFB biztosítása
    -eredetiség vizsgája van.

    Ebben az esetben neki,mint ügyfélnek-vagy hivatalból az Okmányirodának-vajon meg kell keresni a KEKKH-t(régebben Tárna utca) a papír alapú adatkéréssel,vagy nem,azaz a szürke forgalmiban szereplő adatok automatikusan közhitelesnek számítanak?..természetesen kiegészülve az NKH vizsgalap "bővebb" adataival,mint szín,össztömeg,stb

    Tehát:eredeti szürke forgalmi,abban szereplő adatok megegyeznek a motorkerékpáron,sikeres az ismételt vizsga,és rendben az eredetiség vizsgálat....Van dolga ezzel még a Nyilvántartó Hivatalnak?

    Köszönöm a választ.

    #2
    kicsit zavaros , nem ? most megvetted már ? te neveden vizsgázott ? --- mert ha igen akkor minek kéne az öreg ?

    egy biztos , ez így nagyon jó szerencséd van az egésszel

    nincs , szerintem dolga

    Komment


      #3
      kicsit zavaros , nem ? most megvetted már ? te neveden vizsgázott ? --- mert ha igen akkor minek kéne az öreg ?

      egy biztos , ez így nagyon jó szerencséd van az egésszel

      nincs , szerintem dolga

      Komment


        #4
        Üdv

        "A megvásárlás után-a motorkerékpárnak(feltételesen):",mint írtam.
        Műszaki után kell-e még várni bármilyen megkeresésre,visszaigazolásra,vagy a szürke forgalmi adatai-mivel hogy közhiteles,függetlenül attól hogy régi típusú-automatikusan elfogadják-e,természetesen az NKH-vizsgalap kiegészítéssel?!

        (többen írtátok,hogy rögtön azzal kezdte az Okmányiroda,hogy a Kekkh-lekérte a háttéranyagot,de a megkülönböztető tényező az,hogy itt van eredeti forgalmi)
        Utoljára szerkesztve a következő által: Mann; 2018 máj. 13, 19:22.

        Komment


          #5
          Mann eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          többen írtátok,hogy rögtön azzal kezdte az Okmányiroda,hogy a Kekkh-lekérte a háttéranyagot,de a megkülönböztető tényező az,hogy itt van eredeti forgalmi)
          Az okmányirodához nem kell menned míg nincs :kötelező biztosításod,érvényes műszaki vizsgád,hibátlan adásvételi sorod,eredetvizsgád.Az illetékes hivatal lekéri,amit neki le kell kérnie...

          Akkor próbálkozunk az adatok lekérésével,mikor hiányos valamely okirat!
          dongos78 és graza kedvelte ezt.
          "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

          Komment


            #6
            Igen,köszönöm.Evidens,a fő lépéseket sokan,sokszor leírták.Viszont a "lekérés"idő,hetek múlva válaszolnak,sőt,ha nekem (az új tulajnak)kellene lekérni,akkor pénz is,legalább is ez derült ki "Sövény" remek írásaiból.Ezért kérdeztem.
            Sajnos-vagy szerencsére-az Okmányirodák által alkalmazott protokoll teljesen eltér.

            Komment


              #7
              A szürke forgalmi közokirat (hatóság állította ki). Mindenkinek el kell fogadnia, főleg egy hatóságnak. Az más kérdés, hogy átíráskor bevonják (esetleg érvénytelenítve visszakérheted, és kapsz helyette egy újat.)

              Én nem tudok olyan kötelezettségről, miszerint az ügyfélnek kellene megkersni az NKH-t (vagy jogutódját). Ez persze nem zárja ki, hogy valaki megkeressen őket, ha hiányos adatok miatt kutat, de ha minden rendben vanb, ahogy írtad, úgy megítélésem szerint nincsen ilyen tennivalója.
              Az államigazgatás működési alpszabálya, hogy az ügyféltől NEM kérhet olyan adatot, ami állami nyilvántartásvab szerepel!!! (Ez persze nem zárja ki azt, hogy valaki önszorgalomból ne kérjen ki adatot, ahogy írtam is

              Komment


                #8
                igazadat nem vitatva:
                -NKH nem kér le semmit,
                -aki lekér(het) Okmányiroda,aki tul képen felvezeti a számítógépes rendszerbe a járművet.(ami nem fogja tartalmazni a régi tulajok nevét,számát...mintha egy külföldről hozott forgalomba helyezés lenne)
                -akitől lekérhet:a Nyilvántartó Hivatal,jelenlegi nevén:Belügyminisztérium Nyilvántartások Vezetéséért Felelős Helyettes Államtitkárság.

                Ami érdekesség:
                "az ügyféltől NEM kérhet olyan adatot, ami állami nyilvántartásvab szerepel!!!"
                Csakhogy mi számít állami nyílvántartásnak?
                A kezedbe lévő forgalmi,vagy az azt támogató/bizonyító papír alapú kartoték?

                Korábban sok probléma volt a papír alapú nyilvántartásokkal,elvesztek,nem egyeztek,egy rendszámhoz tartozott több jármű.
                Extrém eset,de:mi van akkor ha a forgalmiba lévő adatok nem azonosak a nyilvántartással?
                Melyiknek van bizonyító ereje?

                Komment


                  #9
                  Mann eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ami érdekesség:
                  "az ügyféltől NEM kérhet olyan adatot, ami állami nyilvántartásvab szerepel!!!"
                  Csakhogy mi számít állami nyílvántartásnak?
                  A kezedbe lévő forgalmi,vagy az azt támogató/bizonyító papír alapú kartoték?
                  Állami nyilvántartás alatt a KEKKH (vagy mi is volt a neve...) értem. Nyilvántartás az a rendszer, aminek vezetését, adattartalmát jogszabály előírja az állami hatóság számára. A forgalmi közokirat, egyedi irat, ami a tulajdonosnak segít, hogy igazolja a benne foglaltakat. A közokirat azt jelenti, hogy arra jogosult hatóság állította ki és a benne foglalt adatok hitelességét hivatott bizonyítani. Az érvényességi idején belül mindenkinek el kell fogadnia.

                  Az általad leírt helyzet szerintem telejsen tiszta és könnyű helyzetben vagy a tulajdonszerzést illetően!!!

                  Komment


                    #10
                    Ok,köszönöm.Nem Én veszem,egy ismerős.Egyébként a 80-as években lejárt a forgalmi...már ha a műszaki érvényesség a lejárati idő.

                    Komment


                      #11
                      Mann eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      sőt,ha nekem (az új tulajnak)kellene lekérni,akkor pénz is
                      Az ügyintézőn múlik, hogy lekérdezi- e a papíralapú nyilvántartást, vagy elhiszi ami a szürke forgalmiban van. Sztem sokkal egyszerűbb elébe menni a dolgoknak, és a vásárlás után azonnal elindítani az adatlekérdezést, 1250 Ft nem olyan nagy összeg, ha heteket lehet vele nyerni.
                      zahi és Che kedvelte ezt.

                      Komment


                        #12
                        Jaaa ! Hacsak nem túlontúl túlbuzgó a spiné az okmányban , és mindezek ellenére ismét lekérdezi a "dógot" , ezzel is hátráltatva az ügymenetet , és tanubizonyságot téve arról , hogy mennyire is hozzá nem értő , és bizonytalan az ilyen ügyek intézésében ... sajnos én így jártam , ami még plusszba több mint egy hónapot jelentett , de erről már írtam itt .
                        mátéapu kedvelte ezt.

                        Komment


                          #13
                          Sziasztok,teljesen "hivatalos" válasz jött a Hivataltól:semmit sem kell lekérni-ahogy többen írtátok-a régi szürke forgalmi engedély,az abban lévő adatok közhitelesnek számítanak,ezt követni az Okmányirodának nem lehetőség,hanem kötelező.
                          dongos78, és 3 további látogató kedvelte ezt.

                          Komment


                            #14
                            Mann eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            a régi szürke forgalmi engedély,az abban lévő adatok közhitelesnek számítanak,ezt követni az Okmányirodának nem lehetőség,hanem kötelező.
                            És mi van ha elveszítem?

                            Komment


                              #15
                              madorka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              És mi van ha elveszítem?
                              Tudom,hogy nem veszíted el :mert tudod miféle érték.....
                              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                              Komment

                              Ugrás az oldal tetejére
                              Working...
                              X