Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Eredetiségvizsgálat-tapasztalatok

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    #16
    mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Milyen fajtából van ez a titokzatos motor
    nem titok a motorom fajtaja csak nem tartottam fontosnak a papirmunka szempontjabol... a szoban forgo motor egy Simson AWO 425 Sport




    -t5- eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én is >így< kezdtem!
    Böngészd át!
    Koszi -t5- ! Valaszt kaptam a kerdeseimre! Nem is ertem miert nem lattam eddig... ja de tudom! ami a szeme elott van az embernek azt latja meg legnehezebben
    Utoljára szerkesztve a következő által: littleszpett; 2012 jún. 23, 22:18.

    Komment


      #17
      littleszpett eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Simson AWO 425 Sport
      Az, mi a logódon szerepel ?

      Komment


        #18
        mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Az, mi a logódon szerepel ?
        Igen, amit a logomon latsz az en motorom! a galeriamban talalsz rola egy nagyobb kep ha kivancsi vagy ra...

        Komment


          #19
          Hello! Olyan esetben mi a várható ügymenet eredetiség vizsgán, hogyha szürke forgalmi megvan, papírok rendbe, de az egyik szám "8" asnak van írva a forgalmiba, miközben a másik ugyan így kinéző szám pedig "6"-os. Szóval a kettő szám teljesen hasonlít, de mégis egyik 6, másik meg 8. Okés lehet hogy elírták, a motoron nincs semmi kopácsolás, okoskodás.
          A kérdés az, hogyha én ezt újra forgalomba akarom helyeztetni (mert most ki van vonva végleg) mekkora bonyodalommal nézek majd szembe? :S

          Komment


            #20
            Üdv dott !

            Én szerintem ,megcsinálják a vizsgálatot , megállapításra kerül hogy történt -e "okoskodás " ! Továbbá összehasonlítják az alváz- , motor számokat , valamint (ha van) a tipustáblán szereplő számokat (egyébként az utóbbi nem mérvadó, az enyémről a dolgozó simán lefelejtett egy 6-ost) . Ezután egyezteti a forg.eng.-el majd a tapasztaltakat megküldi a "központ" felé , azok pedig minősítik azt . A te esetedben ha okoság nélkül , simán csak elírás történt a papírokban, helyesbítik azt , és egy nagy "C" minősítéssel a kezedben távozol az állomásról . Ezt majd az okm.iroda(vagy a nemzeti közi hivatal izé) észleli , majd javítja , a forg.engedélybe már a helyes adatokat írja , így már az új f.eng helyesen kapod kézhez. Ha mindez , a már a neveden lévő forg.eng esetében történik , pl a müsz.vizsg hatóság által javítva , és ezt a hibát hatósági tévedésnek, elírásnak találják akkor ezt rávezetik a műszaki adatlapodra és így mentesülsz a forgalmi árának újbóli kifizetése alól ! (új forgalminál szigorúan ellenőrizni az adatokat , mielőtt aláírnád az erről szóló papírt , mert máskülónben fizetheted újra !) Mondom ezt az alapján hogy egy pár évig eredetiséget is vizsgálgattam

            Komment


              #21
              Köszi a választ, a forgalmi ami hozzá van még a "szürke fajta", okosság nem volt vele, szerintem egyszer a leges legelején nézték ezt el, mert egy tulajdonosa volt a motornak, így sosem volt rá szükség hogy újra megnézzék. Remélem, hogy minden oké lesz, mert majd most kezdek neki rendbe rakni a gépet, s a folyamat végén jó lenne egy újra kiváltott rendszám.

              Komment


                #22
                dott eredeti hozzászólása
                Hello! Olyan esetben mi a várható ügymenet eredetiség vizsgán, hogyha szürke forgalmi megvan, papírok rendbe, de az egyik szám „8" asnak van írva a forgalmiba, miközben a másik ugyan így kinéző szám pedig”6"-os. Szóval a kettő szám teljesen hasonlít, de mégis egyik 6, másik meg 8. Okés lehet hogy elírták, a motoron nincs semmi kopácsolás, okoskodás.
                A kérdés az, hogyha én ezt újra forgalomba akarom helyeztetni (mert most ki van vonva végleg) mekkora bonyodalommal nézek majd szembe? :S
                Nekem egy 0-val több volt a szürke forgalmian. Eredet vizsgán nem szóltak semmit. Az ott kapott papírra rákerült hogy a számok adminisztrációs vagy gyártási pontatlanság miatt nem egyeznek és ennyi. Bár érdekes módon az új forgalmiba is a régi, hibás szám került be.

                Komment


                  #23
                  Valószínű engem le is lőnének pedig a forgalomba helyezéskor a rendőrségi "hölgy" élből húzott ki minden bejegyzésem és mondta: ilyen motorkerékpár tipus nincs, ilyen kerékméret nincs mert a kettőnek egyeznie kell, így a szürke forgalmiba teljesen más motorkerékpár került bár az utána következő műszakikon nem foglalkoztak a beírt adatokkal. Igaz mikor 3 betűs lett a rendszám nem is vittem teleszkóp hiba miatt Most azért szeretném rendbe rakni

                  Komment

                  Ugrás az oldal tetejére
                  Working...
                  X