Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Elhunyt tulajdonos, hagyatéki eljárás

Collapse
X
 
  • Szűrők
  • Idő
  • Megjelenít
Clear All
new posts

    Elhunyt tulajdonos, hagyatéki eljárás

    Sziasztok!
    Visszatérő kérdés, lehet többször meg is van a fórumon már a válasz, de nem találom....

    Forgalomból régi rendszer szerint véglegesen kivont jármű.... Megvan az utolsó tulaj nevére kiálított kétlapos zöld forgalmi.... Csak hát az az utolsó tulajdonos már régen meghalt, a járgányt "persze" nem nevesitették a hagyatékban (hiszen csak ott állt a fészerben...) Nem folytatom, sokaknak ismerős a helyzet.

    A kérdésre térve: ha megvan az örökös, akkor egy forgalomból véglegesen kivont járműnél is kell tételesen leírt örökségként szerepelnie a (pót-)hagyatéki végzésben, vagy ilyen esetben elegendő, ha az örökös, aki hajlandó adás-vételivel eladni, az utolsó tulajdonos hagyatéki eljárársában általnos örököseként van megadva?

    Segítséget előre is megköszönve,
    udv.,
    Károly

    #2
    A lényeg legyen irat a tulajdonróltt már nem a forgalmi a lényeg,de az adatoknak szerepelnie kell.Igen ,ha az örökösnek szerepel a hagyatéki irataiban,akkor eladhatja,igy forgalomba helyezhető!
    Titus kedvelte ezt.
    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

    Komment


      #3
      mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      ,ha az örökösnek szerepel a hagyatéki irataiban,akkor eladhatja,igy forgalomba helyezhető!
      Csakhogy nem szerepel! ...már, ha jól értettem. A kolléga azt írja: "a járgányt persze nem nevesítették a hagyatékban".

      Komment


        #4
        Igen mindegyikünk ugyanezt mondja: ezek után ismételten kezdjük elmondani ugyan azt mert ,nem lehet elégszer elmondani???!!!
        Jankó51 kedvelte ezt.
        "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

        Komment


          #5
          mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Igen mindegyikünk ugyanezt mondja:
          Így igaz, túl lihegtem, bocs...

          Komment


            #6
            mátéapu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            tt már nem a forgalmi a lényeg
            De az is ! Csatolni kell a hagyatéki kérelemhez rögtön az elején. Mikor az elhunyt lakhely szerinti jegyzőjénél kérvényezik az eljárást, azzal bizonyítod az elhunyt tulajdon jogát-

            Komment


              #7
              mir-mur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              De az is ! Csatolni kell a hagyatéki kérelemhez rögtön az elején.
              Végre valaki figyel!

              Oké ezt ezek szerint rosszul tudtam...
              "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

              Komment


                #8
                Sziasztok!

                Most jött el az ideje, hogy szeretett Nagyapám MZ TS 150 motorját lábra állítsam. Az akadályok:
                1. szürke forgalmi, utolsó tulaj a nagyapám
                2. hagyatékban nem szerepel a motor (a juhakolban volt)

                Mit tudok ilyenkor tenni?
                Előre is köszönöm!

                Zolu

                Komment


                  #9
                  Zolu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Mit tudok ilyenkor tenni?
                  Pót hagyatéki eljárás. Az elhunyt lakhelye szerinti jegyzőnél kérvényezni Végzés után az örökös eladhatja neked
                  Jankó51, Titus és mátéapu kedvelte ezt.

                  Komment


                    #10
                    Zolu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    1. szürke forgalmi, utolsó tulaj a nagyapám
                    2. hagyatékban nem szerepel a motor
                    Póthagyatéki,és minden oké!
                    Jankó51 és Titus kedvelte ezt.
                    "Rohan az életed és rohan az út.Elmarad mögötted lassan a múlt.Nem tudod biztosan,hogy hová is mész,de úgy is észre veszed ha oda érsz."V.A.

                    Komment


                      #11
                      Köszönöm szépen a segítséget!

                      Komment


                        #12
                        De csak akkor működik, ha a szürke forgalmi megvan ami a nagyapád nevére szól, vagy ha nincs meg ,de új rendszáma van. Ebben az esetben benne van a rendszerben.
                        mátéapu és kedvelte ezt.

                        Komment


                          #13
                          Elkezdtem szortirozni , összetépni és kiszórni életem papirjait....
                          A Horex forgalmija megvolt, azt tudtam. Bele is raktam a szerszámos dobozába, eligazitva az örököst
                          Most megtaláltam azt a papirt is ahol 1972-ben az akkori tulajdonosnak törlik az adóját, mert ki lett vonva forgalombol
                          Ez igen érdekes mert én érvényes forgalmival vettem 1969-ben.
                          Aztán azt az adásvételit is megtaláltam amivel vettem 10ezer forintért, két részletben

                          A Simsonrol viszont nincs adásvételim, mert a barátomtol kaptam. Addig húztuk az időt mire ő már nem tudta megirni
                          Gyári száma nincs is a blokknak

                          No, csak úgy eszembe jutott leírni
                          Utoljára szerkesztve a következő által: horex; 2021 aug. 05, 17:11.

                          Komment


                            #14
                            Korábban valahol irtam hogy az autó tulajdonosa elhunyt és kivonták a forgalombol az általam üzembentartóival vezetett autót
                            Szóbeli nyilatkozat volt csak hogy az autót adják el nekem. Közjegyzői végzésbe nem irták be, hisz ugyis én vezetem és az enyém lesz
                            A szóbeli végrendeletet/nyilatkozatot 2 tanuval hitelesitve, elküldtem a hivatalnak, hogy megvenném az autót
                            A lényeg, nem

                            Komment

                            Ugrás az oldal tetejére
                            Working...
                            X